U Zagrebu se više neće smjeti piti niti zadržavati s alkoholom na javnim površinama

Znači, sprema za promjena gradskih uredbi na način da se na javnim površinama neće smjeti piti, ali niti zadržavati s netom kupljenim alkoholom (dakle, ako u Konzumu kupite pive, nemojte se zadržavati u parkiću s prijateljima koje se usput sreli, ili barem nosite pive u nekakvoj neprozirnoj taški).

Ovo se odnosi na sve osobe, na samo na maloljetnike.

Izgleda da je pao promet u bircevima pa će se to ovako sredit.

Ovaj zakon je prije godinu ili dvije izglasan u Bihaću. Prije toga na gradskoj otoci se znalo iskupiti nekoliko hiljada ljudi i uzivati u čarima alkohola i toplih ljetnih noći. Sad policija rastjeruje sve i naplacuje masne kazne. Jedan od članova tog zakona kaže da ne smijete pasti pijani na javnom mjestu, dakle ako padnes pijan na trotoaru ode 3oo KM o.O

[quote=“iNtuitive”]Jedan od članova tog zakona kaže da ne smijete pasti pijani na javnom mjestu, dakle ako padnes pijan na trotoaru ode 3oo KM o.O[/quote]Ha, ha, ha. Odlično. I posve ispravno – ako imaš novaca za napiti se toliko da ne možeš stajati na nogama (a alkoholičari moraju stvarno puno popiti da dođu do tog stupnja), država će taj novac potrošiti na puno bolji način.

Meni je oduvijek bilo čudno kako se u ZG-u može piti na javnim površinama. U Čakovcu su nas pred par godina progonili po parku. Nije bilo šanse da dođeš u park, piješ tamo cijelu vecer, a da te policija barem ne legitimira.

@tsereg
Alkići ne moraju puno popiti da budu pijani. Većina njih je već u tom stanju da im je dovoljno jako malo.

A zašto se malo ne okome na ugostitelje koji prijavljuju smješne zarade.
Otiđite u neko lokalno popularno mjesto i zatim na poslovna hrvatska pa ćete vidjeti da godišnju zaradu prijavljuju pod godišnje prihode:)
Pričao mi jedan ugostitelj da njega u par godinu tri puta “opičila” inspekcija, ima jednu konobaricu i on i kaže da mu izađe za pristojnu plaću i još nešto sitno.
Niti 100 metara od njega bircevi koji rade vikendom i do 4 konobara niti kazne a prihodi taman da se isplate plaće konobarima.
Fantastično zar ne?
Za godinu dana valjda država samo na ugostiteljstvo baci u vjetar jednu milijardu.

[quote=“Junior”]Alkići ne moraju puno popiti da budu pijani. Većina njih je već u tom stanju da im je dovoljno jako malo.[/quote]Baš naprotiv (bilo bi super da je tako, onda alkoholičari ne bi imali cirozu jetre jer bi smanjivali unos alkohola). Evo, bila je prije koji dan na 8. katu tema alkoholizma i frajer je opisivao svoj put. Što je više pio, teže mu je bilo napiti se. Na kraju je eksao cijelu bocu štoka na prazni želudac da bi dobio bilo kakav efekt. Zbog čega je u konačnici pao i u komu, kada mu je u krvi bilo preko 5 promila alkohola.

Znači, čini se da postoje dvije faze: prije zakazivanja jetre i nakon zakazivanja jetre.

[quote=“gorrc”]A zašto se malo ne okome na ugostitelje koji prijavljuju smješne zarade.[/quote]Eto, Linić uvodi fiskalne kase upravo zbog toga. Pa ćemo vidjeti, rekli su slijepci.

[quote=“tsereg”]Baš naprotiv (bilo bi super da je tako, onda alkoholičari ne bi imali cirozu jetre jer bi smanjivali unos alkohola). Evo, bila je prije koji dan na 8. katu tema alkoholizma i frajer je opisivao svoj put. Što je više pio, teže mu je bilo napiti se. Na kraju je eksao cijelu bocu štoka na prazni želudac da bi dobio bilo kakav efekt. Zbog čega je u konačnici pao i u komu, kada mu je u krvi bilo preko 5 promila alkohola.

Eto, Linić uvodi fiskalne kase upravo zbog toga. Pa ćemo vidjeti, rekli su slijepci.[/quote]

Nas su na biologiji učili da kako postaješ alkoholičar, postepeno ti treba sve manje i manje da budeš pijan. Moguće da možeš više podnjeti, ali trebaš manje da dođeš do pijanstva.

Ako su lagali mene i ja lažem vas.

alkići ne piju, oni se samo dotaču…

S jedne strane OK, obzirom na mračne zagrebačke uličice i općenitu sigurnost i dojam… a s druge strane, zamisli da na moru nemožeš popit pivu pred birtijom ili na plaži…

Pravi alkič koji više nema jetra ili mu jetra rade 2%, dovoljan mu je neki mali mirogojček da ne može stajati na nogama. To je provjereno, puni ih je kvart. Baš me zanima dali ći ih uspjeti maknuti sa novim zakonom…malo teže

To uvode najviše zbog klinaca koji piju na klupici u parku. Ali bi uz to trebali praviti akcije kažnjavanja trgovaca koji prodaju alkohol maloljetnicima. Par takvih akcija i stvorili bi trtu.

Izgleda da ništa od gradske ove uredbe.

Balkanski dupeglavci u Skupštini se pitaju ima li igdje u svijetu da je zabranjeno popiti pivo na klupi u parku, te da u Londonu poslovni ljudi sjede u parkovima i ručaju, pijući vino ili pivo.

Odbor za komunalno gospodarstvo i Odbor za prostorno uređenje su odbili prijedloge jer u njihovim dupetima (to je ono gdje ti ljudi drže glave) također poslovni ljudi ručaju u parkovima i ispijaju vino i pivo. Na žalost, ti ljudi nikada ne vade glave iz guzica, pa nisu uočili da u Zagrebu nitko ne ruča u parkovima, niti ne ispija vino i pivo, osim maloljetnika koji se urokavaju navačer prije odlaska u noćne klubove.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/184114/Alkohol-ce-se-moci-piti-u-zagrebackim-parkovima.html

Poslano na članice Odbora za prostorno uređenje, Daniru Bilić, Dinku Pavelić i Veru Petrinjak-Šimek (drugi nemaju objavljene e-mail adrese):

[quote=""]Hvala za informaciju o Hyde Parku

Poštovane,

želim zahvaliti vašem odboru na informiranju građana o detaljima života građana Londona. Uistinu nisam znao da u Londonu poslovni ljudi ručaju i ispijaju vino i pivo po parkovima.

Posebno me je fasciniralo da i u vašim stražnjicama poslovni ljudi također ručaju i piju vino u parkovima. To zaključujem, naime, po tome što u Zagrebu poslovni ljudi niti imaju običaj ručati u parkovima, niti piti vino ili pivo. A to biste znali da držite glavu u Zagrebu. Stoga mi ne preostaje drugi zaključak o tome gdje bi se mogle nalaziti vaše skupne glave.

Budete li uhvatili vremena i gurnuli pokoji puta glavu i u Zagreb, primjetit ćete da kod nas na javnim površinama samo piju alkoholičari, a po noći djeca zbog toga što se nastoje napiti prije odlaska u noćne klubove gdje je piće znatno skuplje. Mi ostali građani baš i ne. A oni radnici koje ponekad vidite da na klupi ručaju burek i jogurt niti ne smiju piti alkohol.

No, čemu se čuditi od Skupštine koja je blago nesvjesna bilo kakvih problema vezanih uz ponašanje građana, poput recimo terora motorista i automobilista s ravnim auspusima koji uzrokoju agoniju svima koji žive uz iole prometnije zagrebačke ulice, već od ožujka, pa do prvog snijega? Možda će vam vaš kolega dr. sc. Korolija-Marinić, inače kirurg, moći nešto reći o uticaju takve vrste udarne buke na zdravlje? Ili je samo upoznat s detaljima života poslovnih ljudi u Londonu?

Inače, kada je dr. Korolija-Marinić dobar poznatavelj londonske kulture, volio bih znati bi li londonski gradonačelnik, da u pijanom stanju izazove sudar i potom pobjegne s mjesta nesreće bio tog momenta doživotno isključen iz svakog političkog života? Ili bi nakon toga godinama ostao vrlo aktivan i cijenjen član svoje političke stranke?

Stoga, prvo pogledajte vlaste moralne zasade, prije nego izađete u park ručati i popiti čašu vina. Ne mislim na onaj u Zagrebu, jer - kako smo rekli - u Zagrebu jednostavno nemamo taj običaj.

Srdačan pozdrav,

Tomislav Šereg, dipl. ing. računarstva
(adresa i br. telefona)
[/quote]

[quote=""]Poštovani,

Nije lijepo kad se netko ne slaže s drugim mišljenjem da jednostavno prijeđe na vrijeđanje i ironiziranje druge strane. Sigurna sam da to nije najbolji način da utječete na nečije mišljene pa makar se ono i razlikovalo od vašega. Osobno sam više puta bila na proslavama rođendana na Jarunu i na Bundeku, gdje se i jelo i pilo.

S poštovanjem,

Danira Bilić[/quote]

[quote=""]Draga i poštovana moja zastupnice u Skupštini,

moj ton ne da nije lijep, on je gorak i opor. Pa ja Vas špotam! Kako Vam je to promaklo?

Koliko moje riječi nisu bile “lijepe”, toliko je Vaša logika sebična. Kako onda da ja “utječem na Vaše mišljenje”?

Jer da želite misliti, draga Danira Bilić, siguran sam da biste se domislili rješenja u kojem se piti (ali ne napijati) može preko dana i rane večeri, i to u parkovima koji su, poput Bundeka i Jaruna, uređeni (!) za takve namjene. A da se ne može posjedovati alkohol na mjestima koja za takve namjene nisu uređena. Ili se Vi osobno redovito šećete po noći po Ribnjaku? Ili preko dana gledate ljude kako roštiljaju i slave rođenane na klupicama po gradskim parkićima?

Zar mi stvarno želite reći da Vam nije palo na pamet da bi uz malo strukturiranja i dorade taj prijedlog mogao biti takav da i vuk bude sit, a ovce cijele? Jer siguran sam da jest, samo se bojim da Vas nije bilo briga. Vama je važnije davati cinične komentare o Hyde Parku i potom mene “špotati” jer Vas prozivam i odgovaram Vam u istom onom tonu u kojem se Vi građanima obraćate kada okreće glavu od problema i odbijate razmišljati.

Da bi se imalo “mišljenje” (s kojim se netko slaže ili ne slaže), treba se i misliti. A Skupština, izgleda, to ne želi. Lakše je držati glavu u oblacima. Još je lakše gurati neugodne istine o vlastitom moralnom autoritetu pod tepih zamjenom teza. Razumijem to. Gledam to već 20 godina.

Ja, recimo, upravo sat vremena slušam kako kroz Vatikansku prolaze motori, jedan za drugim od čega me već boli glava. Ti su motori modificirani tako da stvaraju što više buke, jer njihovi vozači ne poštuju zajednicu, niti se boje policije - a i zašto bi, s “dušebrižnicima” poput Vas, koji - siguran sam - imaju jednog ili dva prijatelja koji se voze motorima, pa u čemu je problem? Radi se samo o “razlici u mišljenjima”, zar ne?

Ne radi se ovdje o mišljenju, draga gospođo! Radi se o činjenicama koje Vi svojim indiferentnim stavom ismijavate i izravno se rugate svima koje te činjenice pogađaju na razini na kojoj im je narušena kvaliteta života!

Shvatite samo jedno - ljudi koji se brinu o javnom dobru su odavno izgubili poštovanje građana. A takvi građani, koji nemaju prvake koje bi poštovali, ne poštuju niti zajednicu u kojoj žive. Dotle Vi mene podučavajte da moj ton nije bio “lijep”, kao da je Vama povjerena briga o školskoj zadaći, a ne o kvaliteti života svih nas.

Srdačan pozdrav,

Tomislav Šereg
[/quote]

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja