Ubacivanje slike

imam problem sa ubacivanjem slike u gornji dio stranice. evo primjer:
http://postimage.org/image/g9nzq95w/
zelim da mi slika bude u cijelom crvenom dijelu a kad to pokusam napraviti cijela stranica mi se rasiri.

Kristalna kugla mi je na popravku pa nemam pojma o čemu pričaš.

Wild guess: koristiš tablicu, a slika je šira od tablice?

recimo da je stranica otprilike takvog oblika kao na slici i zelim da mi slika bude preko cijelog gornjeg dijela(crvenog).
probao sam u dreamweaveru ali kad ubacim sliku i namjestim je na velicinu koju trebam cijela stranica se rasiri. dok je slika manja moze ali ne mogu napraviti da bude tocno kao i sirina stranice.

Stavi sliku kao background.

[quote=“thunder”]imam problem sa ubacivanjem slike u gornji dio stranice. evo primjer:
http://postimage.org/image/g9nzq95w/
zelim da mi slika bude u cijelom crvenom dijelu a kad to pokusam napraviti cijela stranica mi se rasiri.[/quote]

Ajde postaj barem dio koda da možemo znati gdje griješiš. Ovako samo možemo nagađati.

Vjerojatno je to colspan problem…

[HTML]

Simple table
Ime slike
A B C D E F
kjdnakndlkasndlkas
[/HTML]

Pa stavi sliku od width=“1000” i height="" definiraj mora raditi

Ne gledaj stranicu u Dreamweaveru nego u browseru.
Probaj cellpadding=“0” cellspacing="0"
Ako i dalje ne ide, stavi sliku kao background ćelije.

Ako ti ovo nije prva i zadnja stranica koju ćeš napraviti, zaboravi Dreamweaver i tablice.

[quote=“gambo”]
Ako ti ovo nije prva i zadnja stranica koju ćeš napraviti, zaboravi Dreamweaver i tablice.[/quote]

prva je ali nadam se da nije zadnja. u cemu da radim onda?

u texteditorima i sa div tagovima

Radi ti samo u Dreamweaver-u, samo se nemoj previše oslanjati na to što ti on pokaže. A što se tiče slike, raširit će ti se stranica ako stavljaš sliku iste širine kao i staranica a imaš border ( proširit će se za border ), ili u ovom slućaju što imaš tablice ( koje je ne praktićno koristiti, bolje DIV pa float i clear stavi na njemu… )

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja