Ubila ih hrvatska birokracija: Otišli smo u London i osnovali firmu za jedan dan

Čudi me da nitko nije komentirao, pa da ja spomenem:

Tražili su ih Google i Skype, ali “ubila” ih je hrvatska birokracija: “Otišli smo u London i osnovali firmu za jedan dan” - Vijesti.net - Index.hr

Nisu mogli registrirati englesko ime…
Slučajno svi hrvatski startupovi koji “imaju šanse” otvaraju “sjedišta” lliti “poslovnice” vani, ali eto oni odlučili učiniti isto jer nisu mogli dobiti englesko ime.
I svi imaju izgovor zašto to čine, zbog boljeg pozicioniranja, zbog ovog, zbog ono, ali ovako glup izgovor još nisam čuo…

Istina jest da imaju bolje uslove, no čemu onda to laprdanje sa nekakvim izgovorima. I pisao sam baš prije koji mjesec u jednoj temi, zašto ne možemo kao neki drugi narodi jednostvno napisati koliko je sati…
A ustvari mislim da je i nedavno na tportalu jedan od mislim začetnika starupova u HR rekao o čem se radi, firma više nije hrvatska. U tome je problem, a to znaći da na ove ili one načine novac ili dobar dio novca ostaje u “matičnoj” zemlji.

Mislim društvo ima koristi, povećanje zaposlenih, uvoz kapitala kroz plaće i sl., ali onaj “juice”, lova koju društvo treba pokupiti bez nekih prevelikih radnih strani ostaje u nekim drugim zemljama.

Žurilo im se osnovati firmu, nisu mogli u Hrvatskoj zbog nekompetentnosti službenika, osnovali su je vani. Hrvatski porezni obveznici time nisu popušili, jer to niti nije nešto što su željeli. Ono što Hrvat želi, to se vidi iz intelektualnog sklopa i rasprava koje taj sklop vodi u Saboru. Nitko tamo ne sjedi, nego djeca hrvatskih domova i nitko ih tamo ne stavlja, nego Hrvati. I to je to.