Ugašen Natelki.net

Znam da nisu moja posla ali bio mi je to super i perspektivan video portal na dobroj domeni, sada vidim da ga je eph redirektao na video.gorila.com.

Ne znam kako to može biti dobar potez i tko će pamtit tu poddomenu pa mislim da je ovo još jedan dobar projekt kojeg je pokopao eph.

Nadam se da se Artanis neće ljutit što se mješam :wink:

Mislim da većina ljudi kad se upušta u tako nešto ne uzima u obzir troškove. Ako vam netko dade informaciju da youtube je do nedavno bio čisti gubitaš. Kako onda pokrenuti lokalnu verziju i biti u plusu. To je nemoguča misija.

Recimo svi bi radili klonove socijalnih mreža a rade klonove čistih gubitaša. Svima je na umu vrijednost facebooka od koji 5 milijardi recimo, oni tvrde da vrijedi i više ali u doba krize mislim da ne vrijedi ni pola od toga iznosa.
Svake godine facebook ide u minus od 300 milijuna dolara i to se povećava. Za kojih 10g troškovi facebooka će pojesti njegovu vrijednost.

Znači ideš raditi hrvatsku verziju facebooka, ideš raditi nešto što je predviđeno da funkcionira u minusu.
Samo s jednom manom (u biti dvije jedna je što funkcionira u minusu), njima kad zaškripi ide se kod nekog šeika ili korporacije po pare a ko će uložiti u lokalnu verziju facebooka?

Jedino na koga se imam sta ljutiti je EPH sto su napravili takvu glupost.
Brand natelki.net je odlican IMHO i redirektat ga na video.gorila.hr je najveca glupost.
Moj glas nazalost u toj prici ne vrijedi nista. Krivo mi je u svemu tome sto sam ikada isao u neki deal sa njima. Eh da mi je onda pamet i saznanje koje imam sada.

Nisam ih zelio spominjat no zelim napisati kratko i jasno neki iskustveni doživljaj sa njima… ako ce netko od vas htjeti ikada ista poslovat sa EPH da znate kako stvari realno stoje.
Oni su veliki medij koji unutar sebe ima hrpu problema. Ne mogu reci da nemaju sposobne ljude, imaju ih no stvar je takva da je to velika kuca u kojoj svako ima neki svoj osobni interes i gura nesto svoje i to je veliki problem EPHa, a to se rezultira npr u webu tako da im propadaju projekti ili rade nevjerovatne gluposti.

Ja se osobno želim potpuno maknut od njih jer je tako najzdravije i najbolje.
Za Natelki.net mi je krivo ko psu, ali sta cu. Pokusavam na cjelu tu situaciju gledat kao neku pozitivnu stvar koja me naučila nekim bitnim stvarima u životu.

Btw, sve embedane snimke sa natalki.neta rade i dalje i dalje bi trebale raditi.
Video.gorila.hr je samo alias. U pozadini je zapravo sve i dalje vrti natelki.net.

@gorrc
Ima istine u tvojoj izjavi no konkretan slucaj sa netelki.net nije takav.
Troškovi i nisu veliki, a prostor za zaradu je ogroman samo problem ne leži tu.
Problem leži u onome šta sam napisao post iznad.

Hm, sad sam se i ja neke stvari zapitao. :S

Artanis kontaš ha. Jao meni.

Kakvih tu troškova ima osim da se plati hosting i domena?

Ovisi kod koga hostaš, ako imaš unlimited sve i da mogu iskopčati kad požele uz izgovor prekršili ste fair potrošnju onda su troškovi maleni, a ako želiš hosting u kojem možeš dobiti i neke garancije od uptime, resursa itd onda troškovi vrtoglavo raste.

Ako samo uzmeš da natelki ima dedicated managed server u hrvatskoj to znači barem 2000 kn na mjesec minimalno.

Troškovi za hosting su zapravo najveći troškovi.
Za neki video sajt moraš imati servere sa dosta memorije, jakim procesorima i najviše… bandwitha :).
To je sve ako izuzmemo ispaltu plaća, honorara/votever.

@Gosaric
Pretpostavljam na sta mislis.
Osvrni se otvorenih ociju samo sta vrtis na sajtu i sve ce ti biti jasno.

Neke stvari mi nisu nimalo jasne. Što niste imali definiran ugovor i definirane stvari kod preuzimanja weba? Ti bi trebao znati bar godinu dana unaprijed što će se događati s tim webom, kakvi su planovi i sl.
Očito je došlo do nesporazuma i nedefiniranih ciljeva i planova.
Dogovor odnosno pregovor je ključna stvar.

Smiješno je da su oni to napravili - redirekciju.

Nebih smio iznositi detalje iz ugovora no definirano je bilo sa njihove strane neke stvari koje trebaju napraviti, a nisu. Ja tu ne mogu nista. Premalen sam, sistem je prejak, a u samoj konacnici zelim svrsit sa time asap i bježi od njih.
Nije doslo do nesporazuma vec jednostavno nekome nije u interesu bilo da stvar funkcionira.
Mozda vam je to apsurdno ili smijesno no vjerujte mi takve sitacije postoje i nisu rijetke.

Zato sam rekao da gledam na situaciju kao neko iskustvo… za bilo kakav posao koji cu u buducnosti raditi ili koji sada radim znam STA i KAKO trebam :).

Btw, web stranica se ne može kupiti nikako.
Kada se kupuje neki web, kupuje se firma (cijela ili udio ili votever) koja stoji iza tog weba. Takav slucaj je sa svim aktivizacijama webova/servisa kod nas.

[quote=“Artanis”]
Kada se kupuje neki web, kupuje se firma (cijela ili udio ili votever) koja stoji iza tog weba. Takav slucaj je sa svim aktivizacijama webova/servisa kod nas.[/quote]

Oni su prvi tebe kontaktirali ili ti njih?
Ako su neke stvari bile definirane i nisu odrađene na način koji je bio specificiran u ugovoru, to dokazuje koliko EPH mari za “dogovor”. :slight_smile:

Ja njih.
Naravno da ne mari. To mi je trebalo dugo da shvatim :).
Oni su valjda najgori no zalosno je da ima mnogo takvih.

[quote=“Artanis”]Ja njih.
Naravno da ne mari. To mi je trebalo dugo da shvatim :).
Oni su valjda najgori no zalosno je da ima mnogo takvih.[/quote]

Tnx što si nam prenio svoje zanimljivo iskustvo. :slight_smile:

np :slight_smile:

Priča me ni najmanje ne čudi, vrlo dobro znam kako EPH funkcionira, treba ih se kloniti. Meni su dužni neku lovu, ali sam to prekrižio jer nije preveliki iznos.

Vidim da je video.gorila.com down već nekoliko dana, izgleda da ne žele ni host platiti!

Ne da su sramota nego su extra extra disgrace.
Meni je najgore u toj prici sto ja ispadam supak, a nemogu ku*ca (sry na izrazu).

Koliko vidim, sve je pogašeno. Više nema nigdje linka na njihovom sajtu. Stvarno sramotno od njih.

Trebalo bi im sada uletiti sa ponudom za otkup.
Naravno, za 1/10 ili 1/5 cijene.

[quote=“Artanis”]Ne da su sramota nego su extra extra disgrace.
Meni je najgore u toj prici sto ja ispadam supak, a nemogu ku*ca (sry na izrazu).[/quote]
ma sad im sto kaze trnac uvali ponudu za kupnju

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja