Ugraditi dio tuđe stranice

Pozdrav!
Trebam ugraditi na web stranicu neke zanimljive servise s drugih web stranica, npr. http://www.benedictus.info/liturgijske_meditacije.html. Sada ne želim ugraditi cijelu stranicu, nego sam dio to jest ovaj desni donji dio zvani Liturgijske meditacije. Postoji li mogućnost za to? Nešto sam pokušavao, ali mi ugradi neki lijevi dio stranice koji nema veze s ovi što želim i potrebno mi je da se može scrolat. Ovo ide na stranicu koja se pokreće na Wordpressu, tu sam pokušavao preko iframe i embed shema, ali…
Hvala unaprijed.:0ci:

Itko? Ovo je sve legalno s dopuštenjem vlasnika gornje stranice…

iframe?

Oprosti, jesi li pročitao tekst posta ili samo naslov? :rocjena:

Ako je vlasnik stranice predvidio mogućnost da netko preuzima dio sadržaja - jedino on ti može dati upute.

Ako vlasnik stranice nije predvidio mogućnost da netko preuzima dio sadržaja - nitko ti ne može dati upute.

Ovdje ti nitko ne odgovara jer ti nitko ne može dati odgovor.
U drugom slučaju, jedini meni poznati odgovor je onaj kojeg ne želiš - iframe.

naslov :-(:rotfl:

[quote=“gambo”]Ako je vlasnik stranice predvidio mogućnost da netko preuzima dio sadržaja - jedino on ti može dati upute.

Ako vlasnik stranice nije predvidio mogućnost da netko preuzima dio sadržaja - nitko ti ne može dati upute.

Ovdje ti nitko ne odgovara jer ti nitko ne može dati odgovor.
U drugom slučaju, jedini meni poznati odgovor je onaj kojeg ne želiš - iframe.[/quote]

Imam ja dopuštenje za preuzimanje sadržaja. Meni nije u interesu sada preuzeti cijelogodišnje sadržaj i preseliti ga na svoj sajt.

Zanima me samo kako ću ugraditi dio njegove stranice, s tim da ugradim samo DIV u kojem se prikazuje tekst koji je meni potreban, a ne cijelu stranicu za headerom i menije i ostalim. Što se mene tiče može i preko iframe-a. Samo me zanima kako ću to postitići?

Postoji li mogućnost da iframe grabi samo jedan div preko id-a ili nešto?

Mislim da negdje ima sticky na forumu na ovu temu.
Alternativa, use Zend framework. Upišeš ime stranice i upišeš ID od diva i dobiš kompletan HTML:)

[quote=“Defton”]Imam ja dopuštenje za preuzimanje sadržaja. Meni nije u interesu sada preuzeti cijelogodišnje sadržaj i preseliti ga na svoj sajt.

Zanima me samo kako ću ugraditi dio njegove stranice, s tim da ugradim samo DIV u kojem se prikazuje tekst koji je meni potreban, a ne cijelu stranicu za headerom i menije i ostalim. Što se mene tiče može i preko iframe-a. Samo me zanima kako ću to postitići?

Postoji li mogućnost da iframe grabi samo jedan div preko id-a ili nešto?[/quote]

možda bi mogao napravit php skriptu za to, ovisi što želiš preuzimat, koliko se to često mijenja, dal uvijek na istom mjestu…

simplehtmldom

Zahvaljujem, puno će koristiti!:slight_smile:

Pozdrav !
Evo moj portal koristi puno drugih sajtova ali ako im uzmes post ili ime moras znat za njihova pravila.
Ima mnogo scripta kao rssgrabber
uplodas post sa njegove xml stranice
Jako puno stranica imam sa rss grebberom ali svaki njihov loink je njegov backlink i upucuje na njihov sajt .

zamoli webmastera te stranice da ti napravi novi html koji sadrži samo taj div koji je tebi potreban i uplada ga na taj sajt, da tebi url od toga i onda to prikazuj preko iframe-a.

Dobro ideja, samo ovu stranicu drže časne sestre, pa im je vrlo vjerojatno napravljena stranica da se ne dira, neki jednostavni cms za unos i to je to… Već sam kontaktirao njih, za dopuštenje, ali sumnjam da su hakeri :strumpf:
Googlat ću pa ako iznjedrim rješenje stavim ga.

pa pitaj da ti daju kontakt od osobe koja im je napravila tu stranicu. plati mu ako treba da ti to napravi (iako je to minuta posla). ili neka ti daju podakte za se logirat na server, pa napravi to sam.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja