Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Juče je uhapšena prva osoba koja je piraterisala film Dragana Bjelogrlića “Montevideo, Bog te video”.

Goran Č. iz Beograda uhapšen je zbog sumnje da je preko interneta napravio link za preuzimanje celokupnog snimka filma “Montevideo, Bog te video” reditelja Dragana Bjelogrolića, saznaje “Blic”.

Osumnjičeni je uhapšen u akciji SBPOK, čiji su pripadnici juče upali u stan Gorana Č. i izvršili pretres.

• U stanu je nađen računar, koji je zaplenjen, a osumnjičeni je priznao delo i zatražio advokata, kaže za “Blic” izvor iz MUP Srbije. On navodi i da je osumnjičeni, koji se tereti za pirateriju, zatim priveden u policiju na saslušanje.

Izvor: blic.rs

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/238463/Uhapsen-zbog-kopije-filma-Montevideo

Nekako sumnjam da je ovdasnja policija tako brza :)) Umjesto da hapse kolubarce :slight_smile:

Dragan Bjelogrlić se baš pre neki dan žalio u novinama na pirateriju, tako da je i on malo pogurao priču :slight_smile:

Tako bi trebali svi da rade. Iskreno i ja skidam filmove nekada. Ranije sam i video igre, ali od kako sam pre 4 godine kupio Playstation 3 maltene više i nisam pirat i na to sam ponosan :slight_smile:

Naslov je totalno promašen jer on nije uhapšen zbog posjedovanja kopije filma već zbog omogućavanja drugima da dođu do nje što je velika razlika.

Ma svejedno. Teško da je istina, pored toliko sranja što se dešava u Beogradu da su baš njega radi draganovog filma. Nek hapse ove ledenice sto auta razvaljuju!!

Moj osvrt na pirate i pad moralnih vrijednosti

Ja sam stvarno začuđen što se toliko nemoralnih stvari koje su mnogo zakonski “teže” od pirata dešavaju pred očima policije, ali se na to ne obraća pažnja.
Pobogu, pa po Beogradu se već godinama prodaju piratski filmovi na ulici pa ništa. Da ne pričam o gomili piraterije koja se razmenjuje, ali naši su se naravno pobunili kad je reč o domaćem filmu.
Pa zar nemaju oni pametnija posla nego da hapse ljude zbog ovako nečega? Da li se uopšte zna da li je čovek uploadovao film ili je samo podelio linkove negde? Da li se zna odakle film tom licu (ili bilo kome drugom)?
Taj film je već na svakom drugom forumu i warez sajtu, nema sad tu pomoći kad već hiljade ljudi poseduju film…

Balkanska posla

[quote=“Nightmaster”]Ja sam stvarno začuđen što se toliko nemoralnih stvari koje su mnogo zakonski “teže” od pirata dešavaju pred očima policije, ali se na to ne obraća pažnja.
Pobogu, pa po Beogradu se već godinama prodaju piratski filmovi na ulici pa ništa. Da ne pričam o gomili piraterije koja se razmenjuje, ali naši su se naravno pobunili kad je reč o domaćem filmu.
Pa zar nemaju oni pametnija posla nego da hapse ljude zbog ovako nečega? Da li se uopšte zna da li je čovek uploadovao film ili je samo podelio linkove negde? Da li se zna odakle film tom licu (ili bilo kome drugom)?
Taj film je već na svakom drugom forumu i warez sajtu, nema sad tu pomoći kad već hiljade ljudi poseduju film…[/quote]

Urbano, samo urbano …

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja