Uklanjanje html-a iz stringa

Pozdrav svima,

Zanima me kako da iz nekog stringa uklonim sav html koji se u njemu nalazi, znaci moram filtrirati sve html tagove iz tog teksta.

pokusavao sam sa strip_tags, str_replace… Ali ni jedno rijesenje ne odradi to kako treba.

Ovo je primjer teksa kakav imam u varijabli

<p><p class="MsoNormal">neki tekst neki tekst neki tekst<span>  </span><a href="http://www.link.com">anchor tekst</a> neki tekst neki tekst neki tekst<span>  </span>neki tekst neki tekst neki tekst<span> </p></p>

Pokusavao sam traziti i funkcije koje bi to radile, ali ne mogu naci nista univerzalno, jer problem je u tome sto neznam kakav html ocekujem

Meni strip tags uredno odradi traženi dio posla.

Meni ne ukloni bas nista, evo dijela koda gdje ubacim strip_tags

sada sam malo proucavao i vidim zasto ne funkcionira strip_tags. Problem je u tome što u varijabli nemam recimo < i > nego < i > tako da strip tags ne prepoznaje da postoji html u varijabli

uglavnom zamjenio sam te kodove sa zagradama, i sada strip tags odradi posao

Ajd da ponovo ozivim ovu temu, vise manje sam sve napravio… sada sam zapeo na tome da ograničim broj rezultata.

Znači trebao bih ograničiti da mi ispiše samo recimo 50 unosa.

Vidim da u prvom postu nisam napisao o čemu se uopće radi, znači skripta uzma rss feed i izvlači neke podatke iz njega i ispisuje ih. Na početku imam for petlju jer imam array sa više feedova pa skripta prolazi kroz sve njih.

Uglavnom ovo je kod:

E sada bi ovaj kod trebalo nadograditi tako da ispiše samo recimo 50 unosa po stranici, jer ih je ukupno jako puno, i napraviti pegmentaciju.

Ja nemam pojma kako bi ovo rijesio, kad radim sa bazom podataka onda mogu kontrolirati sto imam u upitu, a ovako pojma nemam kako bi.

[quote="’<[cyber"]>]Ajd da ponovo ozivim ovu temu, vise manje sam sve napravio… sada sam zapeo na tome da ograničim broj rezultata.

Znači trebao bih ograničiti da mi ispiše samo recimo 50 unosa.

Vidim da u prvom postu nisam napisao o čemu se uopće radi, znači skripta uzma rss feed i izvlači neke podatke iz njega i ispisuje ih. Na početku imam for petlju jer imam array sa više feedova pa skripta prolazi kroz sve njih.

Uglavnom ovo je kod:

E sada bi ovaj kod trebalo nadograditi tako da ispiše samo recimo 50 unosa po stranici, jer ih je ukupno jako puno, i napraviti pegmentaciju.

Ja nemam pojma kako bi ovo rijesio, kad radim sa bazom podataka onda mogu kontrolirati sto imam u upitu, a ovako pojma nemam kako bi.[/quote]

“Pegmentacija” bi bila sta? Valjda mislis na paginaciju, odnosno stranicenje. :smiley:

Sta se tice ogranicenja na 50, to je poprilicno jednostavna stvar za napraviti, na pocetku petlje trebas ispitati da li je brojac dosao do 50 i ako jest, onda izaci iz petlje.

P.S. U biti nisam siguran gdje zelis ogranicenje na 50 unosa, jel se to odnosi na broj RSS feed-ova ili unutar nekog feed-a zelis ograniciti broj unosa. Ako je ovo drugo u pitanju, onda ti treba dodatan brojac koji uvecavas na kraju foreach petlje, na pocetku radis slicno kao gore napisano, npr.

Ma da na to mislim :krele:

U biti neznam jesi shvatio moje pitanje, ovo za prekid nakon 50 ispisanih rezultata bi trebalo funkcionirati, ali će se u tome slučaju dogoditi da će ispisati prvih 50 rezultata iz prvog feeda.

Znači meni treba da se ispišu svi razultati, ali samo da se ograniči na 50 rezultata po stranici. Znači treba u ovaj kod ubaciti neku funkciju za stranicenje da ne bude sve na jednoj stranici, jer radi se o preko 300 rezultata.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja