Uklanjanje slike dovelo do pada rankinga za ključnu riječ?

Dakle, relativno sam nov u cijeloj web dizajn priči i odlučio sam prilagoditi stranici na način da maknem jednu sliku relativno povezanu sa temom te ubacim gugl oglase. Na moje iznenađenje, nakon 2 dana padam iz pretrage za ključnu riječ nekih 10tak mjesta. Vidim da se to baš ne spominje u SEO tekstovima pa me zanima jel netko imao sličnu situaciju? :sherlock:

Koliko znam, a malo znam slika bi trebala takođe biti bitna jedan kratki opis: Link

Hvala na linku, iako nije bila riječ o headeru nego o bočnom meniju. Pazio sam na alt tagove, tako da su sve slike bile po propisu. Provjerio sam ponovno malo kroz alate i izgleda da je nastala neka greška pri crawlanju. Al svejedno je neobično koliko su te slike zapravo bitne…

Sva mudrost alt taga i imena slike stane u ovoj recenici
"include your main keywords in both of them but keep them different."

[quote=“iNtuitive”]Sva mudrost alt taga i imena slike stane u ovoj recenici
"include your main keywords in both of them but keep them different."[/quote]

Točno tako nekako očito i radi :sticky:

Čisto da izvjestim što se dogodilo, vratio sam sličnu sliku, sa uredno popunjenim alt tagovima i imenom, na isto mjesto. Usput iskoristio vrijeme za lagani vizualni redizajn stranice i nakon nekog vremena evo me nazad na guglu.

Zaključak, pazite na slike :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja