Ulaganje u Facebook stranice (Promocija/kupovina itd)

Nakon svega sto se desilo sa FB-om u ovih zadnjih godinu dana, i ovim rezanjem dometa, kakvo je vase misljenje sto se tice ulaganja u FB?

Da li bi ste u ovom trenutku pocinjali graditi fb stranice ili kupovati nove?

Ja trenutno planiram uloziti oko 1000e u desetak stranica (posto su reklame trenutno jeftine+ imam iskustva od ranije) mislim da bih mogao dobiti skoro 10-ak k lajkova na po 10 stranica. I onda se nadati da ce one organski rasti do nekih 25k za godinu dana.

Ako to uradis, pozdravi se sa organskim reachom na njima. Bices silovan od strane FB.

bolje je kupiti fb page, možeš dobiti više fanova kupovinom negoo boostom, realno sad je svaki fan važan jer je slab reach na linkove, boostom možda možeš skupiti oko 70k fanova za te pare, a to se ne isplati

Ja mislim da ti se generalno ne isplati imati ikakvog posla više sa FB. Iako ni Instagram nije sjajan za monetizaciju, možda ipak bolje tu da uložiš novac.

Nada umire zadnja :smiley:

Ako bi bio zanimljiv sadržaj na tim stranicama pa da narastu na nekih ~25k po stranici onda zašto da ne. Naravno POD USLOVOM da već imaš stranice koje ti donose fin profit. Za početi od nule, nebih se cimao.

Meni je do prošle godine prije uvođenja explore feed-a išlo ekstra, ne ide ni sad loše mada se ja omišljam oko ikakvog ulaganja. Gurati dok ide ide jer mi djeluje nestabilno, zadnjih par mjesec non stop neki problemi sa fejsbukom kao da se raspada…

Možda bi bolja opcija bila kao što neko gore napisa kupiti stranicu za te pare nego se cimati godinu dana, mada realno danas je skoro nemoguće naći dobru stranicu…

Uradio sam tako prije 1,5 god sa 3 stranice. Domet im je bio solidan posle. Dok se radila promocija (ljudi vide reklamu pa udju na stranicu) domet je bio 6-7k, nakon toga je bio na 5-6k tako da je islo solidno

Do pre 4 meseca su svi imali IA a sad ga nemaju svi…

Kakve to veze ima? …

Isto kao sto ima veze sta je prolazilo pre godinu ipo na FBu :slight_smile:
Za tih god ipo se okrenulo sve naglavacke.

Moja preporukq je naci dobar proizvod, napraviti one page webshop, pronaci na Instagramu influencere i platiti im reklamu. Story s swipe up funkcionira odlično.

Primjera radi sada taman dogovaram reklamu za 40$ na stranici od 450k ljudi određene tematike. Story vidi u prosjeku 200k ljudi, a za 40$ na reklame bih platio mnogo višw za tu ciljanu pubčiku da vidi 200k ljudi.

S svega prodanih 10 proizvoda isplatit cu si reklamu, a prodaja bude puno više. Ideš na temu da daješ free proizvod i staviš shipping recimo 6,99. Proizvod s aliexpressa nek te košta 0,50-1,5$. Samo se treba potruditi i naći super proizvod:)

4 Likeova

Koristiš li neki servis za pravljenje landing stranica ili radiš sa wordpress+woocommerce + neki dodatak?

Trenutno idem na jednostavnost s shopify storeom. U jednoj sam niši, pa generiram link proizvoda s bit.ly.
Kada user dođe vidi direkt taj proizvod, a cijeli webshop s ostalim produktima mu odaje pouzdanost veću, nego da postoji samo jedan proizvod. Barem tako ja smatram :slight_smile:

1 Like

Aha, ja sam mislio da radiš samo landing stranice za svaki proizvod posebno. Tako sam ja mislio probati, djeluje mi daleko bolje, naravno uz dobar tekst, video i slike.

Ovisi. Ja smatram i sve gledam s mjesta kupca. Da ja posjetim domenu gdje se prodaje jedan proizvod bio bih pomalo skeptičan. Dok kada posjetim domenu gdje je webshop s više proizvoda onda smatram da je sigurnija kupnja i kvalitetniji proizvod. Uz to ako taj webshop ima neku publiku na društvenim mrežama to je veliki plus.

Takvo nesto je vec u planu… Ali eto, kontao sam malo zapoceti (tj nastaviti) ovako sa fb stranicama. Probati izvuci oko 100k lajkova na nekih 7-8 stranica (znaci nesto iznad 10k po stranici) i razvijati godinu dana (kupio sam onu skriptu sto otvara postove pa invajtuje ljude, ide sporo al ide- i nema problema trenutno)

Pa zar ti nije bolje uloziti taj novac u jednu ili dvije…nego 10 po 10k.

Meni vise novca donosi jedna od 60k, nego tih 10 po 10-12k.

iz iskustva: prvih 10k se moze dobiti za manje od 100e (barem ovo sto sam ja radio)… posle 10 ide skuplje…
Zato je meni plan uzeti tako 7-8 stranica, i onda samo slike objavljivati, malo dijeliti po grupama i koristiti one invajtove sve, i onda se nadati da bi sledece godine u isto vrijeme te stranice mogle imati po oko 25-30k

Reci nam tu strategiju od 10k za 100 E

Ne znam koliko ti je sve ovo pametno , mozes jeftinije i odmah da dodjes do vise manjih stranica pa da ih guras posle , kupovinom stranica , ja sam recimo naleteo na jednog decka koji radi samo prodaju stranica kupuje ih od raznih ljudi i posle prodaje uz neki procenat za njega , i te njegove cene ispadaju jeftinije nego ovako i dobijes odmah to nema da cekas promociju i ostalo , po meni je to efikasnije nego ovo zasto bi se zezao oko promocija i samo gurao pare fejsu u dzep. A i pitanje je kako sve moze da se odvija i koliko ces doboti fanova a pare potrosis

Za 100$ moze i vise od 10k ako se odradi sve kvalitetno. Bukvalno za 20-30$ mozes da dodjes do te cifre.

1 Like