Undefined offset

Dakle php skripta javlja mi sljdeći notice :Undefined offset: 1 in C:\wamp\www… on line 68. Isto mi javlja i za offset 2, 3, i 4. Zanimljivo je da za offset 0 ne javlja ništa.
Skrita radi to da ispisuje iz vanjske datoteke. Sve dobro radi i ispiše sve podatke ali javlja te Notice. Podatke iz datoteke sam pretvorio u niz pomoću funkcije explode i kad ispišem taj niz sa print_r($niz) sve normalno radi i ispiše mi sve podatke, evo i koda:

Upravo sam isprobao tvojku skriptu i meni radi ok. Da li si siguran da su ti unosi u datoteci podaci.txt pravilno odvojeni znakom “|” ?

evo kod skripte

evo sadrzaj datoteke:

i evo konacni rezultat:

error sto tebi izbacuje ce nastati u slucaju npr da unosi nisu pravilno odvojeni, nadam se da sam pomogao^^

Meni isto radi, ali mi baca te Notice, ali samo kad ga testiram lokalno na wamp serveru,
kad uplodam na ovaj server koji imam za vježbu, onda ne baca nikakve Notice već radi normalno. Pogledao sam u podaci.txt u tamo je pravilno odvojeno.
Jedni mi je problem što ćemo ovo kasnije nadograđivati, pa ako mi je ovdje sad neka greška da kasnije ne bi imao problema…

Ovi genijalci koji kazu da im ne baca notice, to su strucnjaci sa wampom :slight_smile:

Elem, problem je kad ucitas file i kad napravis : $linije = explode("\n", $sadrzaj);

dobijes ovo :

Array
(
    [0] => ante|antic|ilica|01333666
    [1] => mate|matic|petra kresimira|013487234
    [2] => jozo|jozic|ivana gundulica|0123234
    [3] => 
)

I onda uzimas foreach i opet to lomis po | a u 4 clanu nemas nista eto ti notice greske.

Wamp je zlo!

Evo kako ces rijesiti

foreach($linije as $linija) {
            // jednostavna provjera da li je prazno ili ne ako nije lomi :)
            if (!empty($linija)) {
               $podaci[] = explode("|", $linija);
            }
        }

genijalci su pokusali pomoci a wamp je bio prvi pri ruci xD
I da, normalno da ce baciti error ako clana nema =)

[quote=“symlink”]genijalci su pokusali pomoci a wamp je bio prvi pri ruci xD
I da, normalno da ce baciti error ako clana nema =)[/quote]

Ne nego ga koristite po defaultu :slight_smile:
Ne nije bacio error nego notice al eeeeeeeeeeeeeeeeeeeej error_reporting = Off :slight_smile: (wamp :P)

Elem, zaista nije problem instalirati apache/mysql/php onako ber bon, ako treba napisat cu vam tutorijal sa slikama da i baka moze instalirati.

1. korisni je (mozete djevojcicama u bircu kao neki ulet sloziti - duso kakav ti je error_reporting)
  2. bices pametniji
  3. naucit ces dosta pametnih stvari koje ce ti koristiti u zivotu ako se budes bavio PHP-om jer ces danas sutra u firmi trebat i odrzavat po malo servere (to se trazi skoro u svakom poslu), sigurno tamo nece biti intaliran wamp.

Mozda sam to ja al nikad ama bas nikad nisam koristio wamp niti jednom instalirao, otkad radim ovaj posao uvijek sam sve rucno. Dijelom zato sto sam prvenstveno uvijek vise volio serversku stranu price a i vjeruj mi koristi u zivotu.

Ono gore da cu napisat tutorijal stoji i dalje ako vam treba vici te. Mogu i za windows a i za linux da sastavim. Sa sve virtualnim hostovima i ostalo :slight_smile:

kao sto rekoh wamp je bio pri ruci^^
ali svakako tnx na ponudi :stuck_out_tongue:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja