Unikatna ideja za firmu?

Što bi bilo zanimljivo pokrenuti, a da toga baš i nema kod nas te da bi imalo potencijala?
Naravno pitam da vidim što sve ljudi imaju u glavi i koliko široko gledaju, a također mi se nešto i svidi (:

iliti dajte mi ideju da zaradim na vasoj ideji :smile:

3 Likeova

Ideja sama po sebi vrijedi 0, pristup ideji i način na koji je razrađuješ je to što daje vrijednost, a ako misliš da ćeš biti sposoban razraditi tuđu ideju, onda si na pogrešnom putu.

A konkretan odgovor bi bio - fast food na fazon MCdonaldsa :slight_smile:

Zašto u HR nema malih skladišta za rentat, kao što imaju Ameri?

Zašto u HR nema rentanja radionica na sat?
Primjerice, trebaš nešto prefarbat, a nemaš mjesta i podavit ćeš pola susjedstva?
Ili trebaš nešto ispiliti, oblanjati,… što je jako bučno i puno prašine.
Sve to sada radim pa znam kako je :slight_smile:

1 Like

ovo sam se 100 puta pitao

Zato jer HR nije isto što i Zagreb.
Velika većina izvan Zagreba ima svoju kuću, garažu ili već neko mjesto za takve stvari, tipa kod roditelja ili poznanika.

po Banja Luci ima tona garaža za iznajmit, vjerujem da kome treba to uzme po gradu, kome treba više prostora jednostavno se izvuče malo izvan grada i kupi il iznajmi veće skladište, još ima masu ljudi nešta svoje ili svoje rodbine po selima, pa tu uglavnom ima prostora

1 Like

Upravo to, ipak možda ima smisla ako pričamo o Beogradu, eventualno Zagrebu, ali nema potražnje baš zbog te “kuća na selu” kulture, ameri se svi bore da imaju kuću u predgrađu, stan u gradu itd. sve i da imaju nekretninu negdje izvan grada, prodaće je bez razmišljanja

Ne znam zašto ljudi misle da postoji nešto na svijetu što već nije izmišljeno, ili pokrenuto i misle ako oni izmisle nešto novo da će im to donijeti bogatstvo. Potrebno je razmišljati van kutije i vidjeti šta to ima na zapadu, a kod nas na balkanu još ne i to uzeti i prilagoditi našem tržištu.

Većina ljudi želi brzu ali zdravu hranu, pa eto ti ideje ako sebe vidiš u ugostiteljstvu.

Mislim da je Elon Musk otkrio svoju ideju o baterijama i učinio je javno dostupnom te rekao da je to učinio jer zna da većina ljudi neće ništa učiniti povodom toga.

Ideja je samo 1% uspjeha, a 99% rad i način na koji radite. Nepostoje prečice, cake i fazoni.

1 Like

Klasične stvari kao što su pekara/teretana/prodavnica u mjestima gdje ih nema mogu donijeti dobru zaradu.

Samo treba istražiti tržište.

Dakle, dobra ideja je najbitnija od svega.

Prije 24 godine pogledao sam na web i skužio da na ni jednom ex YU jeziku ne postoji sexy site pa sam 1997. napravio prvi kontakt sexy site www.iznad18.com koji je već godinu kasnije postao najposjećeniji site na “našim” prostorima.
1998. shvatio sam da se naš turizam ne spominje nigdje na webu pa sam napravio prvi HR katalog hotela i ostale turističke ponude na www.hotel.hr.
Na oba sajta nekoliko godina nisam imao konkurenciju pa sam digao velik novac :slight_smile:
Zadnjih godina pun mi je kufer weba pa sam zatvorio firmu preko koje sam radio i uskoro planiram otvoriti novu sa sasvim drugom djelatnošću.
Naime, već tridesetak godina pratim Alternativnu medicinu pa sam zaključio da mogu savjetovati ljude da postanu i ostanu zdravi a samim time i sretni a sve sa promjenom sadržaja i načina prehrane.
Svojim znanjem mogu izliječiti ljude od gotovo svih suvremenih bolesti i poremećaja te im produžiti život.
Dakle, još ću jedan hobi pretvoriti u biznis.

Uz put, prodajem sajtove iznad18.com i hotel.hr ali da odmah napomenem da cijene nisu male. Za hotel.hr mi je jedna svjetska buking firma nudila 5.000 Eur pa sam ih glatko odbio sa sugestijom da još malo razmisle :slight_smile:

1 Like

I dijeluje da si to skuzio 1998. i napravio te sajtove iste godine :smiley:

Pazi da ne zavrsis u zatvoru… poceli su pomalo cesljati takve

4 Likeova

Može malo detaljnije?

Hvala

Ovakve vala treba ozbiljno kaznjavati. Lakse i brze to, no lijeciti glupost onih koji im vjeruju.

1 Like

Naravno, a nakotilo ih se mnogo. Evo za one koji ne znaju- zaradjuju tako sto debilnim roditeljima prodaju metode (ili kako bi to vec nazvao) lijecenja autizma kod djece tako sto se djeci daje izbjeljivac… pa kad izbjeljivac osteti crijeva i nadje se u wc solji- to je zapravo parazit autizma koji se lijeci haha

Ne treba samo njih kaznjavati nego i roditelje koji te iste metode koriste

ja znam brdo medicinara koji vjeruju u te neke bapsko-prirodne lijekove, ako se to računa u alternativnu medicinu. ili to nije to?

sjećam se priča da je dolje na moru bio neđe krajem devedesetih čoek koji kad imaš problem sa bradavicama te nazove na telefon i priča sa tobom na telefon u toku razgovora opane ti bradavica.

sjeća li se ko ovoga

ja sam bio mali i nešta ko kroz maglu, ali genijalna je priča

Uf, uzas!
Skoro citala za nekog samozvanog plasticnog hirurga u BG, poceo sa 17 godina da operise, majka mu pomagala da pumpa usne i botoks djevojkama (da ne budem prosta, ajd da ih pristojno tako nazovem).

Vjerujem i ja i u nanu, i u zalfiju i u domace maslinovo ulje, i ljekovitost raznih trava i zdravu ishranu uopste, ali kad ovo procitas, dodje ti zlo:

ne viđoh taj dio kekeke. a ako slika čumakova liječi sve, možda čoek može pomoći kod ovijeh savremenih bolesti. kod nas baš nekako narod podložan svačemu, ne znam po svijetu kakoe.

a đe onaj murabi, torabi ili kako se zove onaj lik iz maroka što su desetine iljada dolazile u zetru u sarajevo kad je bio što su ljudi nosili flašu vode pa on obradi tu vodu da bude ljekovita

1 Like

Jedan dio tih bapskih prica radi (hiljade godina eksperimentiranja) na neki nacin. Npr bijeli luk je dobar prirodni antibiotik- dok ih nismo mi poceli masovno vjestacki pravit i uzmat, on je bio izrazito jak (mada danas nje njegov efekat nikakav zbog naseg imuniteta), pa je ostalo normalno cuti da kad si bolestan trebas jesti bijelog luka. Ima tako jos nekih primjera

Znanje, neznanje, pretpostavke, uvjerenja, duhovi, demoni …
Pročitajte ovaj tekst za početak:

ROCKEFELLER - OSNIVAČ SVJETSKE FARMACIJE I NAJVEĆI BORAC PROTIV PRIRODNIH LIJEKOVA

VEĆINA LJUDI ( BESKORISNIH IZJELICA ) VAS DANAS GLEDAJU POPUT ČUDAKA AKO GOVORITE O LJEKOVITIM SVOJSTVIMA BILJAKA, BILO KOJOJ DRUGOJ HOLISTIČKOJ PRAKSI, A OSOBITO AKO JE U PITANJU ORTOMOLEKULARNA MEDICINA ČIJI SU UTEMELJITELJI DEVET NOBELOVACA NA ČELU S DVOSTRUKIM NOBELOVCEM, DR. LINUS PAULINGOM.

Zapadna medicina ima neke dobre točke, a izvrsna je u hitnim slučajevima, ali je krajnje vrijeme da ljudi shvate da današnja mainstream medicina (zapadnjačka medicina ili alopatija), s naglaskom na lijekove, zračenje, kirurgiju, i još više lijekova, je u svom temelju Rockefellerova kreacija.

Slično kao i bilo što drugo, politika i novac su korišteni za rušenje ljudskih spoznaja i potiču ih da prigrle ono što je loše za njih.

Sve je počelo sa John D. Rockefellerom (1839. – 1937.) koji je bio naftni magnat, baron pljačkaš, prvi američki milijarder i rođeni monopolist.

Do kraja 20. stoljeća, on je kontrolirao 90% svih rafinerija nafte u SAD-u kroz svoju naftnu kompaniju Standard Oil, koja je kasnije bila “razbijena” i postala Chevron, Exxon, Mobil itd.

Istodobno, oko 1900. godine, znanstvenici su otkrili “petrokemikalije” i sposobnost stvaranja raznih vrsta kemikalija iz nafte. Na primjer, prva plastika – zvana bakelit – napravljena je od nafte 1907. godine.

Znanstvenici su otkrili različite vitamine i pronašli da se mnogi farmaceutski lijekovi mogu napraviti od nafte.

Ovo je bila sjajna prilika za Rockefellera koji je vidio mogućnost istodobnog monopoliziranja nafte, kemijske i medicinske industrije!

Najbolja stvar oko petrokemikalija bila je da se sve može patentirati i prodati za visoku dobit.

No, bio je jedan problem sa Rockefellerovim planom za medicinsku industriju: prirodni i/ili biljni lijekovi bili su vrlo popularni u Americi u to vrijeme.

Gotovo polovica liječnika i medicinskih fakulteta u SAD-u je prakticirala holističku medicinu, koristeći znanje iz Europe i od Indijanaca.

Rockefeller, monopolist, morao je otkriti način da se riješi svoje najveće konkurencije. Zato je upotrijebio klasičnu strategiju “problema-reakcija-rješenje”. To znači da je on stvorio problem i uplašio ljude, a zatim nudio (unaprijed isplanirano) rješenje.

Otišao je do svog prijatelja Andrewa Carnegiea – još jednog plutokrata koji je zaradio novac od monopoliziranja industrije čelika – koji je zatim osmislio taj plan. Iz prestižne Zaklade Carnegie poslao je čovjeka po imenu Abraham Flexner da putuje po zemlji i izvještava o statusu medicinskih fakulteta i bolnica širom zemlje.

To je dovelo do Flexnerovog izvješća, koje je stvorilo modernu medicinu kakvu danas poznajemo.

Nepotrebno je reći, izvješće je govorilo o potrebi preustroja i centralizacije naših medicinskih institucija. Na temelju ovog izvješća, više od polovice svih medicinskih fakulteta uskoro je bilo zatvoreno.

Homeopatija i prirodni lijekovi bili su ismijani i demonizirani, a liječnici su čak bili zatvoreni.

Kako bi pomogao pri prijelazu i promijenio mišljenje drugih liječnika i znanstvenika, Rockefeller je donirao više od 100 milijuna dolara fakultetima, bolnicama i osnovao filantropsku frontnu skupinu pod nazivom “General Education Board” (GEB).

Ovo je bio klasični pristup mrkve i štapa.

U vrlo kratkom vremenu, sveučilišni fakulteti su bili uravnoteženi i homogenizirani. Svi učenici su učili istu stvar, a temelj medicine je postao u korištenju patentiranih lijekova.

Znanstvenici su dobili ogromne potpore za proučavanje biljaka koje liječe bolesti, ali njihov je cilj bio utvrditi koje su kemikalije u njima bile učinkovite, a zatim stvoriti sličnu kemikaliju – ali ne i identičnu, u laboratoriju, koja bi mogla biti patentirana.

Tableta za bolest je postala mantra za modernu medicinu.

Dakle, sada 100 godina kasnije, fakulteti izbacuju liječnike koji ne znaju ništa o prednostima prehrane ili ljekovitih biljaka ili bilo kakve holističke prakse.

Danas, immo društvo koje su porobile korporacije zbog svoje dobrobiti.

Amerika troši 15% BDP-a na zdravstvenu skrb, koja bi se trebalo zvati “bolesna skrb”. Ne fokusira se na liječenje, već samo na simptome, stvarajući tako ponavljajuće pacijente. Ne postoji lijek za rak, dijabetes, autizam, astmu, pa čak i gripu, osim u prirodi.

Zašto bi postojao pravi lijek?

Ovo je sustav kojeg su izmislili oligarsi i plutokrati, a ne liječnici.

A, što se tiče raka, svjetski poznato društvo American Cancer Society je utemeljio nitko drugi nego Rockefeller 1913 godine.

1 Like