Unikatna ideja za firmu?

Moguće. To je samo ideja bez ikakve analize i računice, ali uz dobru organizaciju mislim da bi profitabilnosti sigurno bilo, a možda i dobre zarade. U svakom slučaju mislim da interesa ne bi falilo, još da se izreklamira tipa “nakon diplome nemaš siguran posao nego imaš siguran Ferrari” mislim da bi klinci kampirali pred školom :slight_smile: Ako gledam sebe, onda je usporedba zarade od nekih špekulacija, investiranja i trejdanja u usporedbi sa zarađenim dok sam robovao (na dobrim radnim mjestima) neusporediva, u korist ovog prvog naravno. Ako gledam prijatelje koji su stekli nešto konkretno, većina ih to nije stekla radeći od 8-16h (izuzetak su samo neki rijetki koji su u politici ili na managerskim ugovorima i uz to još mogu muljati na dobro poznate načine koji dolazi se takvim radnim mjestima).

Ja se sjećam dok sam bio klinac jedne “babe travare”. Netko iz Plive je svaki mjesec dolazio kod nje kupiti hrpu nekih trava i biljaka koje je ona znala odabrati u prirodi. Pliva je valjda imala hrpu takvih u to vrijeme i to su joj bile “sirovine” za rad. Danas mislim da dominira sintetika. Ne sjećam se kako se znanost i medicina u to vrijeme odnosila prema alternativi, ali danas bi ta “baba travara” završila na naslovnici plaćeničkog Indexa kao prevarantica, a možda i u zatvoru.

Vrlo lako moguće i totalno ima smisla.

Ja nisam vjerski fanatik niti mi je Crkva ikakav autoritet. Vjerujem u Boga i znam da postoji, a kako znam to nemam potrebu niti volju ikome objašnjavati niti dokazivati :slight_smile: Ovo pričanje sa “anđelima”… Meni to nije nepojmljivo, ali mislim da se ne radi o anđelima.

Dobar ti je link. Kad se pogleda lista kiselih namirnica na njoj je sve ono što većina ljudi svakodnevno jede. Kad se pogleda lista alkalnih namirnica na njoj je sve ono što većina ljudi ne jede svakodnevno. Zaključak je jasan :slight_smile: A sa “alkalne liste” za hrpu toga znam da se u narodu govori “to je lijek”, od đumbira, preko maslinovog ulja, konopljinog ulja pa dalje. Ja se ne hranim zdravo, jedem što mi se taj dan jede u vrijeme i u količini koliko u tom trenu želim, ali se potpuno slažem da puno toga u vezi zdravlja ovisi o prehrani. Ne kaže se bezveze “ono si što jedeš”. Siguran sam da se dobar dio bolesti može lako spriječiti, pa čak i izliječiti, samo paženjem na to što jedeš. U školama se uče gluposti o partizanima, četnicima i ustašama u detalje, a za hranu se samo kaže “jedi puno voća i povrća” i to je to. O alkalnosti i kiselosti se samo uči nešto malo iz kemije i to beskorisno za većinu života, a ne govori se o tome u kontekstu hrane i zdravlja (barem je tako bilo u moje školsko vrijeme). Ph vrijednost nečega se u svakodnevnom životu spominje samo kod hebenog gela za tuširanje u reklamama, a to da koliko neka hrana ima Ph se ne govori i priča o tome, pogotovo u kontekstu raka koji nastaje u alkalnom organizmu, se smatra nadriliječništvom. Onda se nađu nadobudni knjiški moljci koji popljuju svu logiku koja nije napisana u plaćenim i poguranim udžbenicima i propagandnim emisijama. Jedno je doći doktoru da ti namjesti potrganu ruku, a drugo je dopustiti da te šopaju nekom kemijom, nedaj Bože kemoterapijom kod raka, (na kojoj masno zarađuju) koja ti razara cijeli organizam (priče o pametnim lijekovima ne pušim) i možda pomaže za jedno, ali šteti za drugo. Ne razumijem ljude koji se slijepo drže riječi “autoriteta”, a većina je takva. Niza za doktore poput Pernara koji liječe sve sa C vitaminom, ali da je korisnije čuti što kaže netko tko se dobro razumije u prirodu nego netko tko jedino zna ono s čime su ga nadrilali u udžbenicima koje je financirala farmaceutska industrija, iza toga definitivno stojim.

Slažem se. Organizam je valjda nešto najsloženije što postoji u prirodi.

U pravu si. Ja se opet navukao na komentiranje, a nisam htio. Žali Bože vremena :slight_smile: Uživajte

Uf, moram odigrati ovu kartu i povjeći negdje dok ne počne djelovati…

Evo još jedan prijedlog za biznis.
Inovator sam sa nekoliko izuma koje još nisam predstavio javnosti.
A investiranje u komercijalizaciju izuma smatra se visoko profitabilnom djelatnošću.
Uskoro ću dobiti potvrdu patenta za nešto što sam u prijavi nazvao “Jednoručna nosiljka većih nezgrapnih predmeta”.
Tako nešto na tržištu ne postoji a radi se o dršci u kojoj su trake kojima za dršku povežeš predmete koje želiš (sigurno) prenositi jednom rukom.
Prvenstveno sam to izmislio za prenošenje kućišta PCa kojeg svi nose sa dvije ruke, vrata otvaraju guzicom a hodaju po stepenicama a da ih ne vide.
Neznam kako je s vašim PCom ali meni je moj svetinja, i strefio bi me infarkt da mi padne i razbije se…

A taj drugi dio mi nevjernici zovemo psihosomatske bolesti. I za njih nije potrebno istjerivanje demona i egzorcizam već samo promjena prehrane, malo sporta i meditacije :slight_smile:

Organizam je definitivno najsloženija kreacija koja postoji u prirodi ali ta činjenica nikako nije dokaz da je stvoren od Boga :slight_smile:
A stvarno mi nije jasno od kud jorgovanu tvrdnja koju stalno ponavlja da su naučnici rekli da je život nastao iz kamena???
Pa čak se i u priglupim udžbenicima kaže da je nastao u moru odnosno od tako zvane praiskonske juhe - velike količine otopljenih kemijskih spojeva koji su se nalazili u moru.
A morska voda ima identičan postotak soli kao i naša krv.
(što bi rekao jorgovan, to su sve demoni podmetnuli da nas zavaraju)

Meditacija je okultna tehnika, kao i joga i sve istocnjacke tehnike, povezane sa demonima.
Npr. Epilepsija je posljedica djelovanja demona , a i nema lijeka. Ako vas zanima molitva za oslobođenje ili egzorcizam, slobodno navratite.
Garantiram da nitko neće ostati od straha duže od 5 min, nakon manifestacije demona.

Imas predavanje, Biblija i dinosauri, sve je lijepo argumentirano. Za nastanak zivota ima vise teorija i to su samo kvazi teorije od kojih ni jedna nije dokazana, a niti moguća.

Dokaz je zakon o očuvanju energije.
U praznom svemiru nastaje materije. Ako je nastala samo od sebe , onda je zakon prekršen, a time sve teh. i prirodoslovne znanosti padaju u vodu. Jer sve je energija/materija.

Posto postoje demoni, onda postoje anđeli , a time i Bog.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahhhhhaaaaa
Hvala, ne bi.

Je, trebao bi odslušati predavanje vjerskog fanatika koji u životu nije u rukama držao čak ni kost dinosaura???
On će mi argumentirati dinosaure u Bibliji???

Ali materija je jedno a energija drugo i jedno nastaje od drugog i obratno!
I Svemir prazan od ČEGA???
Ako u nekom dijelu Svemira ne postoji materija, od kud znaš da u njemu nema energije???

Što, bio si već svuda po Svemiru pa mi možeš reći iz prve ruke da negdje postoji prostor prazan od materije i energije???
Imaš možda i koordinate ili ćeš mi reći da posle Sirijusa morem skrenuti desno pa onda nekoliko parseka ravno???

To je tako sa tvoje točke gledišta.

Sa moje postoje vjernici, vjerski fanatici i luđaci koji onda vide anđele, demone ili totalni propast svijeta već ovisno na kojem su nivou zasljepljenosti.
Uz put, nikad mi nisi odgovorio koji auto vozi tvoj propovjednik ni zašto živi luksuznim životom a tebi propovjeda odricanje :-))))

Zagadio sam topic jer sam alergičan na vjernike, priznajem.
Isprika.

A zašto si alergičan? Šta ti smeta što sve to ima smisla ili pak nemaš inner peace?
Zašto imate nešto protiv nas koji vjerujemo?
Ti si odabrao da uopće ne želiš vjerovati i u redu, nitko te ne pljuje niti nabija na nos kako bi trebao to sve odbaciti i preći u neku vjeru, po mogućnosti onu u kojoj je osoba koja ti priča.
Također ista stvar sa LGBTQ, doslovno da šute i budu šta jesu nitko se nebi bunio, ali zašto toliko prosvjeduju i na sve strane nešto izvode. Jao živote robio

1 Like

Objasni:

  1. Nastanak svemir
    2.Nastanak materije u svemiru

zasto mora objasnit? I da kaze da ne zna, to ne znaci da je neko retardirano objasnjenje dobro.

2 Likeova

Kao da neko od ljudi može objasniti :sweat_smile: Možemo samo nagađati i imati teorije.

Jorgovan, znaš dobro teoriju nas nevjernika o Velikom prasku koji je nastao prije oko 14 milijardi godina. U tom se trenutko sva energija Univerzuma pretvorila u materiju i eksplodirala.
Postoji vrlo jasan dokaz za tu teoriju a to je činjenica da se sva materija u Svemiru širi velikom brzinom, svaka u svojem pravcu. Astronomi su shvatili da kad bi to kretanje preokrenuli u smislu da umjesto u sadašnjem pravcu sva ta materija krene u suprotnom pravcu istom brzinom kojom ide sad, sva bi materija Svemira završila u istoj točki u isto vrijeme.
To je isto kao da ručna bomba eksplodira u jednoj dvorani. Forenzičari bi prema kutu zabijanja šrapnela u zidove mogli pronaći točno mjesto detonacije bombe.
I tu tvoja teorija da je Zemlja nastala prije 6000 godina pada u vodu.
Mogu prihvatiti da je neko takav podatak napisao u Bibliji ali to nema logike u naučnom svijetu.

Ako se sjećaš Crkvenih dogmi, cijeli svemir bio je napravljen od sfera na nebu i tko je god tomu proturječio bio je spaljen.
Onda je došlo doba teleskopa pa je Galileo svojim primjetio da Jupiter ima svoje mjesece koji se vrte oko njega i uz ostale teorije bio je zamalo spaljen.
Do prije 80 godina vjerovali smo da postoje samo zvijezde na nebu pa je astronom Hubble dokazao da mi živimo u jednoj galaktici a da galaktika kao naša postoje još na milijarde, itd.
A to je ustvrdio zato jer ih je vidio kroz tada najveći teleskop na svijetu.

E, sad je pitanje - ako je Zemlja stara 6000 godina u što si ti uvjeren, zašto bi Bog išao zakapati kosti dinosaura, zašto bi u stijenama nalazili kosti čudnih riba koje danas ne postoje, zašto u stijenama Velebita možeš pronaći okamenjene kosture i ljušture davnih životinja, zašto bi Bog osim zvijezda na nebu išao raditi i udaljene galaksije sa bilionima zvijezda koje mi sa Zemlje vidimo samo kao malu točkicu …

Razumiješ?
Jednom sam te upitao i zašto bi Bog - ako nas voli - išao izmisliti čovjeka a zatim i oko 50.000 različitih bolesti od kojih može oboliti. Pa da je izmislio 100 bolesti bilo bi previše. Pa kakav to sadist moraš biti da napraviš jednu Zemlju, jednog čovjeka i natovariš mu 50.000 različitih bolesti???

Opet si me navukao da zagađujem topic pa ću se opravdati jednom poslovnom idejom:

Ljudi, pa osmislite novu religiju i osnujte Crkvu!!!
Pa to je fantastičan biznis. Počnete prodavati ljudima garanciju da će “na onom svijetu” imati dvorac, jahtu i garažu sa 6 Ferrarija!
Uzmete im pare sada, za života, a oni će u svemu uživati kad umru.

Trebam li uopće spominjati da bi se netko mogao vratiti iz mrtvih i reći da nije dobio sve navedeno???

Pa to je fantastična ideja … ali … nije moja :slight_smile:
Crkva ju je već prije osmislila samo što ćete umjesto Ferrarija sjediti pokraj Boga i … raditi što ako vam je zabranjeno gledat tuđe žene :-((((

Moja religija imala bi definitivno ljepši Raj u svojoj ponudi :slight_smile:

Zapravo, nemamo i žao mi je ako sam te uvrijedio.
Potpuno si u pravu sa svojim stavom prema svim ljudima i njihovim uvjerenjima i pogledima na svijet. Bilo bi dobro da svatko živi svoj život kakav je pazeći pritom samo da ne našteti ostalim ljudima.

Je, bio bi to lijep svojet sa sretnim ljudima ali . to ne postoji.

A ne mogu si pomoći kad susretnem jorgovana (uf, uvijek su mi drugi krivi) i kad u sve topice ubaci svoju teoriju da to o čemu se priča nije moguće jer je Zemlja stara 6000 godina.
Ili, još gore, da smo svi mi nevjernici zato jer su u nama demoni koji su nas preuzeli a samo je on bez demona jer eto, njega štiti Bog koji opet ne štiti neke druge vjernike pa se nad njima treba provesti egzorcizam…
Jao meni…
Jorgovan bi još bio fora da se samo šali ali on to ozbiljno :-(((

Sve pet, nisam se uvrijedio nema brige. Samo mi nikako jasno zašto se ljudi raspravljaju o temama o kojima mogu samo nagađati i na kraju se posvađati.
Zato nam je i ponuđeno u šta želimo vjerovati i kako želimo živjeti život. Mislim da je najbitnije da poštujemo jedni druge i prihvaćamo.
Ugodan pozdtav ekipa!

zašto u ‘našim’ državama nema radnji koje daju u najam opremu tipa: kosilica za travu, trimer, hilti, set za farbanje (strojno) i sl…
zašto bi kupio hiliti od 400€ kad mi treba da oštemam svega 5kvadrata pločica… i tako neke stvari koje trebaju sad i ko zna kad…

Ne znam od kuda si. U HR odnosno Zagrebu postoje firme za rentanje alata.
Znam za Bestrent, a sada sam vidio da ih ima još.
Npr najamalata . com

Kod glomaznog alata osim cijene je i problem s prostorm. Kupiš ljestve od 3x11 gazišta, iskoristiš za bojanje stubišta kuće i onda ti idućih 10 godina smetaju.

Za hilticu imaš prijatelje. Moja hiltica (boshica) je više radila kod frenda nego kod mene.

nitko nema , zanimljivo :slight_smile:

u BiH kolko znam nema…

ovaj najamalata je nešto što treba svaki grad imati…

a ima i na drugim mjestima gdje se prodaje građevinski materijal…

Tko je stvorio energiju?
Opet ti kazem zakon o ocuvanju energije.
Jer po tome imamo prepetum mobile i sve pada u vodi.

Prije potopa, razina kisika je bila oko 30% i tlak veći. Time su i zivotinje i ljudi bili krupniji.

Nakon potopa vecina krupnih zivotinja nije mogla prezivjeti.

Uopce nisu problem bolesti, problem je ako si udaljen od Boga, tada ti sotona donosi bolesti.

1 Like

Kako je preprtu mobile kad ne kaze da se nesto stvorilo nego upravo suprotno- da je preslo iz jednog oblika u drugi, sto je u skladu sa prvim zakonom termodinamike.