Unique posjetitelji-razlika

“Statistika posjećenosti portala u siječnju 2012.:
16,4 milijuna otvaranja (pregleda) stranica, od čega 91.730 unique (jedinstvenih, različitih) posjetitelja. To je rast od 12 posto u odnosu na prethodni mjesec.
Dnevni prosjek: 8.437 unique posjetitelja ili 13 posto veći nego tijekom prethodnog mjeseca.”

Može li mi netko objasniti kako se računaju mjesečni UV a kako dnevni prosjek?

Ako je ukupan broj UV tijekom mjeseca bio 91730, to znači da je dnevni prosjek jednak 91730 djeljeno sa brojem dana u mjesecu. Ovo izgleda kao da je netko računao posjetu za prvih 10 - 11 dana, a ne čitav mjesec.

ili ti netko oci maže… prosjek mu je ispod 3.000, neznam odakle mu 8+

Znam znam, toliko znam matematike ali admin sajta nakon što sam ga pitao dali to ide tako poslao mi je “Pa ali daj realno. Broj posjetitelja u mjesecu je baš to što piše - broj različitih ljudi koji su u mjesec dana došli na portal. to NIJE zbroj dnevnih posjetitelja jer ima jako puno njih koji dolaze svaki dan pa bi zbroj dnevnih posjetitelja dakako bio daleko veći. a dnevni je prosjek to na što si mislio - zbroj dnevnih posjetitelja / 31. logika, čista logika. Ali sve piše i jasno je. ljuti me ljudska glupost i kad nešto moram toliko objašnjavati, crtati. ubuduće ak ti nešt nije jasno prvo sjedni, razmisli, progooglaj, bilo što. onda još jednom razmisli. a onda ak još ne znaš, pitaj nekoga al nemoj mene. pozz”

http://imageshack.us/photo/my-images/15/ddddddl.png/

Po tome unique mu je 3.000 a posjeta 8.000… nema mudrojile

teoretski primjer: može biti da npr. 3000 različitih ljudi dnevno posjeti jedan sajt, drugi dan 3000 novih ljudi, a treći dan još 3000 novih ljudi. četvrti dan opet ovih 3000 od prvog dana, peti dan 3000 ljudi koji su bili drugi dan itd.
dakle svaki posjetitelj dolazi svaki treći dan na taj sajt. ostalih pojsetitelja nema.
tako dobijemo mjesečno 9000 uv, a dnevno 3000 uv.
mislim da o tome govori taj bahati admin :slight_smile:

UV mjesečno se računa kada netko prvi put u mjesecu dođe na sajt, bez obzira koliko puta mjesečno dolazi.
Ako netko dolazi svaki dan, računa se kao 1 UV u tom mjesecu.
Broj svih UV koji su u tom mjesecu došli na sajt je mjesečni broj UV.

UV dnevno se računa kada netko prvi put u danu dođe na sajt, bez obzira koliko puta mjesečno dolazi.
Ako netko dolazi svaki dan, 30 puta se računa kao 1 UV na dan.
Broj svih UV koji su u tom danu došli na sajt je dnevni broj UV.
Prosječni dnevni UV se računa tako da se zbroje dnevni brojevi UV za svaki dan u mjesecu i podijeli sa brojem dana u mjesecu.

Primjeri:

Ako ima 90.000 UV mjesečno i svi oni dolaze svaki dan na sajt, to znači da ima 90.000 UV dnevno.

Ako ima 90.000 UV mjesečno i nitko se ne vraća na sajt, to znači da ima 3.000 UV dnevno (90.000/30).

Ako sajt ima 90.000 UV mjesečno, od toga polovica se ne vraća na sajt, a druga polovica dolazi u prosjeku jednom tjedno, dnevni prosjek možemo procijeniti ovako:

90.000 / 2 = 45.000 je broj posjetitelja koji se ne vraćaju
45.000 / 30 = 1.500 UV dnevno čine posjetitelji koji se ne vraćaju

90.000 / 2 = 45.000 je broj posjetitelja koji dolaze jednom tjedno
45.000 / 7 = 6.429 UV dnevno čine posjetitelji koji dolaze svakih 7 dana

1.500 + 6.429 = 7.929 je očekivani dnevni prosjek UV

Ja bih rekao da 91.730 UV mjesečno odgovara dnevnom prosjeku od 8.437 UV.
Ne vidim ništa neobičnog u tim brojkama.

[quote=“gambo”]Ja bih rekao da 91.730 UV mjesečno odgovara dnevnom prosjeku od 8.437 UV.
Ne vidim ništa neobičnog u tim brojkama.[/quote]

Evo, ako uzmemo konkretnu brojku od 91.730 UV mjesečno i pretpostavimo da od toga polovica dođe na sajt samo jednom, a druga polovica dođe u prosjeku 2 puta u 13 dana, računica je sljedeća:

( 91.730 / 2 ) / 30 + ( 91.730 / 2 ) / ( 13 / 2 ) = 8585 UV dnevno

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja