Unlimited hosting fora i fajlovi?

Zasto vecina web hosting provajdera koji nude unlimited i neke jebacke terabajte diska ne stave na pocetnoj broj fajlova?

Svi pocetnici se zalete ono tipa WOW NE MJERE MI PROSTOR, a tamo kad kupis, otvoris cPanel ono stoji: 200.000 fajlova max.

Koja je furka ■■■■■ narod?

Gledam temu od korisnika @zlaja16 koji prodaje paket kod Studio4Web te su cudom naveli limit datoteka sto je za pohvalu (ne da ih reklamiram, al drago mi je procitat sve o stvari kojim kupujem).

Mozda ta vecina to krije po TOS-ovima ali ne citam to.

Bilo bi cool da se stavi nesta na fazon (lupam)

Space: 200.000 any size files…

Eto sam si napisao odgovor, samo sa napomenom da niko to ne krije. Sve lepo piše u TOS, AUP i sličnim dokumentima, čak kod “nekih” imaš znak pitanja pored stavke i tu naglase o čemu se radi.

To ti jedna klasika u marketingu i na to se “lepi” potencijalni klijent. Kada vidi “Unlimited” gotovo sve pada u vodu, kakav AUP, TOS i slične stvari, a na kraju svake kupovine imate i tu stavku da označite, ma ko će to čitati. Zato i jesu u poziciji gde jesu, jer nisu čitali.

Na primer kod HostGator kompanije za shared paket je to lepo zamaskirano, ali opet piše “Unmetered Bandwidth” podvučeno i klada klikneš tu dobiješ odgovor koliko resursa možeš da potroši. Mali trik ili magija ali ko će to uraditi, samo ima da prođe ponudu i to je to, ništa dodatn da primeti. I Zilion drugih primera i trikova ne samo kod hosting kompanija nego uopšteno.

Znam da je bandwith vazda fair-use navedeno (npr. OVH nakon 10TB smanjuje brzinu sa 100mbs na 10mbs). Al vjerujem kad si ti prvi svoj hosting zakupio da nisi obracao paznju koliko fajlova je dozvoljeno.

Marketing jeste to sakrivanje po TOS-ovima, al na izgled je meni ko kradja.

Unlimited svakog pocetnika asocira na neograniceno fajlova, pogotove one sto prave Image Hosting sajtove… Krenu da zakupe taj “Unlimited” a ono bum u cP ograniceni fajlovi.

Nema veze da li je osoba početnike ili ne. Jednostavno to je stvar samo zaključivanja i razumevanja materije. Očigledno kad sam pre tri godine išao da potpišem ugovor kod mobilnog operatera koji nudi silne neke pogodnosti, a pre toga poučen čitanjima na sajtovima na kakve sve prevare i podmetačine mobilni operateri spremni, lepo pitam ljubaznu damu gde to piše u ugovoru, a odgovor biće na sledećem računi i slično ne pije vodu, ili položite depozit za telefon pa umanjujemo sledeći mesec, kako da ne, a posle da bude obrnuto. Uzmem lepo fiksnu pretplatu, lepo piše u ugovoru sve naznačeno da je to tako, ako dođe do promene mesec dana unapred obaveštenje nema tu neke fantazije.

Svako danas ko koristi Facebook i YT može jednostavno ukucati na Google, sve to nabrojano i proveriti, ako je osoba “lenja”, nema od toga ništa, lepi će se za svaku ponudu i popust koji vidi u prodavnici, na internetu i o je to, dalje od toga neće odmaći. 70% popusta, ma nagrnuli ljudi ko muhe na go****, ne možeš normalnu kupovinu obaviti, a ono cvrc počeli da kupuju i tamo gde piše “Akcija” (redovna akcija marketa), “Sniženo” (pred istekom roka trajanja" i tek poseban deo gde je navedeno koji su artikli 70% popusta i posle šta da očekuješ na kasi, ludilo.

Naveo si primer “Image Host” nema veze da li si početnik ili ne, nekom logikom razmišljanja prvo ćeš istražiti materiju, šta može, kako funkcioniše skripta (bar neke osnove), malo potražiti po forumima (materijala koliko hoćeš), ako nešto baš zapne pitaš i dobiješ odgovor, a ako nećeš ništa od navedenog onda lepo platiš da ti to sve podesi i da savet.

Eto ti najbolji primer: Kirbi usisivači, sve je to lepo prezentacija, super ona priča, ma ludilo, a ja o njima blage veze nemam, osim što mi je rekla (naučeno). I sad kao totalni početnik znam da je to neko čudo i skalamerija treba da dam 2k eura, ma kako da ne. Posle ugovor da se potpiše, a on otkrije pola stvari koje je zaboravila “slučajno” da mi kaže.

Osnova današnje kupovine, povoljno i jeftino i to jedino ostaje zapisano u memoriji, a posle kud mili moji kada dođe do problema.

Joj, pa sta se cudis sto ej hosting sakrio TOS u mala slova na dnu stranice. Svakodnevno ljudi kupuju sranja u ducanu, ni ne gledaju da se u njima nalaze otrovi i kemikalije povezane sa rakom. Onda kad dobiju rak onda se cude bas kao i ti…

Isto tak pise s malim slovima, ponekad tako malim da se neda ni procitati, ali pise.

A ako mislis da su samo failovi limitirani opet se varas, na svakom shared hostingu je sve limitirano. I prostor, resursi, sve!!!

Jer ja jos uvijek neznm kakvi je to unlimited disk, to jos nisu proizveli.

Neće ljudi da čitaju TOS/Privacy i slične stvari za koje mogu odgovarati i na sudu. Čisto jer misle da su popili svu pamet svijeta ako su vidjeli na naslovnici da stoji UNLIMITED. UNLIMITED je do nekih granica koje su sigurno opisane u TOSu. Dedicated ima limite (tvoja mašina, ali dobiješ koliko zakupiš) , zašto bi onda shared bio neograničen? I nebitno koliko sitno je napisano kada to možeš uvećati. Ako ne znaš uvećati slova u pretraživaču, šta će tebi onda i server…

To su naše navike, uopšteno svih nas na balkanu, nemamo naviku čitati uputstva za korištenje bilo kakvih stvari, već mi to samo otkapujemo i daj da se koristi to više. Isto tako daj da kupim UNLIMITED pa da ga koristim do bez svijesti…

Ne čudim se tome uopšte, ali definitivno nije nikakva prevara, osim što varaš sam sebe… Obično kada nešto hoću da kupim hoću da znam sve o uređaju, od toga kako se koristi, koji su mu limiti, garancija itd…

1 Like

Pa poenta je da to nije pravljeno samo za balkance, mi smo im verovatno najvaznija ciljna grupa,al zamalo.
Takodje napolju sudovi rade svoj posao bar u nekoj meri i postoji x primera za milionske odstete za false advertising i slicno.
Neki ljudi se samo time i bave napolju, traze propuste u oglasavanju i na osnovu toga tuze kompanije.
Paralela sa hranom i slicnim proizvodima isto nije dobra, jer ti na svakoj limenki koka kole ili cega god imas sastav, pa da li ces ti da istrazis sta je to ili te briga uopste za zdravlje i slicno nikoga nije briga.
Ali opis sastojaka je tu,vestacka boja,ugljen dioksid,…
Sto ne vazi za sve hosting kompanije,negde moras proci hoverom na neku malu zvezdicu,ikonicu,negde nema uopste objasnjenja,…,npr to bi bilo kao kad bi sastav koka kole imao na unutrasnjoj strani limenke.

Npr meni i dalje nije jasna skroz ta stavka oko ukupnog broja fajlova, i bas sam je skoro hteo malo istraziti pre nego se ova tema pojavila.
Jer na GoDaddy-ju imam limit za File Usage 250 000 ali cega?
Pise da se meri u nekim inodes?
Pa je li to svaki fajl koji uploadujem,okacim na hosting ili i embedujem npr kao sliku,klip?

Uglavnom stoji da su ovce za shishanje i koliko para toliko muzike,uvek bilo i bice.
Ali slicna situacija je i za sam hosting npr generalno i skoro sto su bila snizenja i neke nenormalne cene.
Gde si npr imao kod HawkHosta za 20 - 30$ dve godine hosting paket uzeti, a domen je npr 10$.
To mi je npr jos ludje nego ovo samih uslova,jer koliko vidim i ovde na forumu a i generalno po stranim,nema tu nekog lidera bas da se zna da je najjaci i mnogo odskace od konkurencije jos uvek.