Upis likea u bazu

ok postavim iframe Like na stranici

kako sada da mi isti taj like upiše u mysql bazu

nikako

Probaj s Javascriptom. Prije nego se lajka na Facbook presretni taj klik i pukni ga u bazu, nakon upisa u bazu, vrati taj klik tom iframeu, ili nemoraš ni prekidati lajkanje, jednostavno tom frame pridruži id i i s Javascriptom čekiraj kad je izvršen neki događaj unutar tog framea i onda pozovi s javascriptom php file unutar kojeg imaš funkciju kojom upisuješ lajk u bazu. Makar ne vidim neku svrhu toga.

Edit: Nisam to nikada probao, ali trebalo bi raditi.

Hvala evo mlatim svašta
Pa to ću iskoristiti za module na naslovnici zadnje lajkano i najviše lajkano
obični rating

Napravi svoj rating sistem i facebook aplikaciju koja ce stavljati korisnicima na zid da je lajkovo

[quote=“CreatifCode”]Probaj s Javascriptom. Prije nego se lajka na Facbook presretni taj klik i pukni ga u bazu, nakon upisa u bazu, vrati taj klik tom iframeu, ili nemoraš ni prekidati lajkanje, jednostavno tom frame pridruži id i i s Javascriptom čekiraj kad je izvršen neki događaj unutar tog framea i onda pozovi s javascriptom php file unutar kojeg imaš funkciju kojom upisuješ lajk u bazu. Makar ne vidim neku svrhu toga.

Edit: Nisam to nikada probao, ali trebalo bi raditi.[/quote]

Ne bih se baš kladio.

ima li itko još kakvi ideja

Pojasni, ovo mi ne znači ništa.

Vrlo jednostavno. Ako se nešto nalazu i iframeu (naglasak na Iframe), tak ne može imati “veze” s glavnom stranicom. Za primjer uzmimo google adsense - kakve bi sve manipulacije mogle biti da se može vršiti bilo kakva interakcija između glavne stranice i iframea.

pogledao ti ovu stanicu, pa ne znam za što ti točno treba broj u bazi, ali evo jedan glupi prijedlog
kad ti neko “lajka” na stranici se odmah osvježi, ali pretpostavljam da ti broj lajkova treba u bazi da ga iskoristiš drugdje
napraviš skriptu koja čita lajkove sa stranice gdje ih imaš osvježene i sprema ih u bazu preko cronjoba
prije nego me neko popljuje, priznajem da je rješenje loše i primjenjivo samo u nekim situacijama

Zašto klik na iframe ne bi mogao biti trigger? U tom iframe-u se ionako nalazi samo like button ako se ne varam…

Iframe se sam po sebi ne razlikuje od ostalih elemenata, ono što se u njemu učitava je već druga priča, ali to sada nije ni bitno…

Ne tvrdim da rješenje koje je ponudio CreatifCode radi, ali logika je sasvim ispravna.

Iframe učitava drugu stranicu koja ne bi smjela biti povezana s “osnovnom” stranicom. I to je to.

Da nije tako, onda se ne bi radile one svakakve skripte na Fejsu di ima recimo neki video i na centru slike se nalazi skriveni iframe pa dok kliknes na njega ti lajka stranicu. Da se može raditi event na iframe, to bi bio smak svijeta za web. :slight_smile:

Dovoljno je zamisliti što bi bilo s adsensom, raznim login forama itd itd…

Nisi u pravu.
Mogu ti pokazati uploader sta san napravija, a radi upravo ovako kako ti tvrdis da nije moguce… interakcija iframe-a i glavne stranice i obratno :zub:

Znam, ali mi pričamo o Fejsbuk like pluginu. Kad već pišamo u dalj, napravio sam i ja to. :smiley:

Ako je tako, možeš pratiti klikove na like button ako koristiš XFBML.

[HTML][/HTML]

Probao na brzinu moju gore navedenu soluciju i ne radi.

Da pojasnim radi se Cross-site Scripting sigurnosnom problemu koji nedopušta da javascript s jedne domene pristupa elemetima druge stranice na drugoj domeni ukoliko nije eksplicitno dozvoljeno. Dakle da je loadan sadržaj u iframe s iste domene na kojoj se nalazi i glavni prozor nebi bilo problema pošto se sadržaj loada s facebook stranice to nije moguće.

[quote=“junior”]Ako je tako, možeš pratiti klikove na like button ako koristiš XFBML.

[HTML][/HTML][/quote]
Još da si naveo source odakle ti bilo bi super.

http://www.saschakimmel.com/2010/05/how-to-capture-clicks-on-the-facebook-like-button/

Moram napomenuti da za ovo trebaš imati i svoj application_id.

[quote=“CreatifCode”]Još da si naveo source odakle ti bilo bi super.

http://www.saschakimmel.com/2010/05/how-to-capture-clicks-on-the-facebook-like-button/

Moram napomenuti da za ovo trebaš imati i svoj application_id.[/quote]

To se dobije u roku od 5 minuta :smiley:

da li si probao može li

nisam, nemam vremena sad.
registruj aplikaciju (svoju web stranicu) i probaj.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja