Upisati u mysql bazu i vratit id

Pozdrav!

Kako da iz PHP-a ubacim red u neku tabelu, a kao rezultat dobijem id tj. primarni knjuc pod kojim je taj red ubacen u bazu?

Na primer hocu da izvrsim 'INSERT INTO korisnici (‘ime’, ‘prezime’) VALUES (‘Ime’, ‘Prezime’) i time dodam red u tabelu strukture (ID, IME, PREZIME). Ono sto meni treba je ID pod kojim je red snimljen u bazu.

Hvala!

http://php.net/manual/en/function.mysql-insert-id.php

KO NEMA U VUGLA IMA U GOOGLA

Ti to namjerno otvaras svaki tjedan po 10 tema s pitanjima na koja su odgovor linkovi na pojedini funkciju u manualu? Ako ne znas engleski, bolje engleski nauci nego php.

ova funkcija ti ne mora vratiti bas taj tvoj id. ako imas puno upisa i ako ne zakljucas tablicu, moze se desit da ti povuce zadnji upisani ID od nekog drugog korisnika.
meni se to desavalo prije pa sada rucno izvlacim ID nakon svakog upisa (naravno ako mi triba)

mislim da taj ID moze bit i sa neke druge tablice u bazi.

[quote=“tango”]ova funkcija ti ne mora vratiti bas taj tvoj id. ako imas puno upisa i ako ne zakljucas tablicu, moze se desit da ti povuce zadnji upisani ID od nekog drugog korisnika.
meni se to desavalo prije pa sada rucno izvlacim ID nakon svakog upisa (naravno ako mi triba)

mislim da taj ID moze bit i sa neke druge tablice u bazi.[/quote]

Ovo ne bi smio biti slucaj ako uzmemo u obzir dokumentaciju ove funkcije gdje se kaze:
"The value of mysql_insert_id() is affected only by statements issued within the current client connection. It is not affected by statements issued by other clients. "

Dakle, INSERT drugog korisnika nece uticati na vrijednost mysql_insert_id() .

je. to sam i ja mislija dok nisam par puta dobija krive id-jeve, pa sam odlucija to ipak prominit.
mozda se radilo o starijoj verziji mysql-a ili php-a. tko ce li ga znati.

mysql_insert_id()

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja