Upit o zaradi na Instant Articles?

Mislim da je u izradi ista ali sa cijenom za koristenje, i ja sam koristio istu .

Da ti zapravo ne pitaš za opciju “Brand Asset Library” !??

Rješio sam prekjučer problem. U pravu si, bio sam ušao u taj Brand Asset Library.

Da nas većina čita “Help”, mislim da bi ovaj forum bio “kraći” za 90% postova :slight_smile:

1 Like

Na koji nacin stavljate postove? Mislim:

Jeli samo zaljepite link i dole automatski povuce link i ostavite link skupa sa postom, jeli stavljate hashtag, jeli prije postanja linka napisete nesto da privucete ljude?

Hashtagovi na FB i nisu bas nesto prosli extra, kao na Twitteru npr. (i sam FB je to interno priznao).

Opis iznad posta je najbolje da se razlikuje od svega u postu, 5-6 rijeci u formi pitanja ili konstatacije.

Opis ispod naslova u postu da bude u “dva reda”, dakle da ima dovoljno teksta (tj. da je post “dovoljno bogat sadrzajem”).

Pisem po iskustvu, a i dosta toga sam citao na ovu temu sta najbolje prolazi!

Mogu i drugi napisati svoja iskustva, bas me zanima… a i mozda je “svaki Page slucaj za sebe” :slight_smile:

Upravo tako svaki page je priča za sebe :slight_smile:

Pozdrav.

Odobren mi je IA. Ali kako sam na putu ne mogu da detaljno kopam. Danas cijeli dan stoji samo ovo.

Smanjio mi se FB reach danas za troduplo.

Di se nastima ono kad otvoris jedan clanak, da mozes prelistati i na ostale povlacenjem desno? Kod mene kad se otvori jedan to je to ne mozes listati ostale?

Jel i kod vas stoji pending na payoutu ???

Logično :smiley: ------…

1 Like

sta ide nakon pending :smiley:

Imal neko problema sa fb reklamama ? Do jutros mi je sve bilo uredu , sad ubacujem clanak , uđem preko telefona da provjerim jel sve uredu , ne ucitava mi uopste kao IA nego kao ostali, na svim ostalim imaju reklame, nikakva upozorenja mi ne izbacuje da sam nesto pogrijesio, samo " This post will be available as an Instant Article. " Znal li neko do cega je ?

Pogledaj na stranici u Brzi clanci da li je unpublish mozda imas previse"br>

Da ne otvaram novu temu, tu ću napisati par pitanja, pa ukoliko je tko od volje i ima znanja potrebnog za odgovoriti, bio bih zahvalan! :slight_smile:

  1. Prva stvar, upute za konfiguraciju ću pratiti ovdje: http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-setup-facebook-instant-articles-for-wordpress-step-by-step/, da li je to okej i trebam li još što znati osim toga što piše u ovome članku?

  2. Da li FB stranica mora imati isto ime kao i domena wordpress stranice? Također, da li ima veze kakvo je ime FB stranice (može li npr stranica GTA IV ići za IA iako ima u sebi ime igrice?)

  3. Za početi sa IA treba imati 10 članaka na web stranici? Ima li veze da li su kopirani ili ne? Razmisljao sam kopirati 10ak dugih članaka, koje ne bih objavljivao na FB stranicu, već samo da me prihvate na IA, i onda krenuti pisati kraće, ali unikatne članke i objavljivati ih.

  1. Ne mora isto ime biti
  2. Mozes kopirati clanke
2 Likeova
  1. ma mozes, ja san 15 kopirani odobreno za manje od 24h
1 Like

Ja sam prvo ubacio unikatne clanke i odbili me jer sam trebao nesto da podebljavam tekst ili tako nesto i onda ubacim kopirane sa kurir.rs i odobre odma.

Unikatni clanci su bolji ako je to sto se pise top tema ako nije onda je to bacanje para. Zasto da placam nekome 2-3$ za clanak kad to mogu prekopirat i zaraditi vise.

Pozdrav.Evo danas je blokiran IA i ovo dodje, pa me sad zanima da li ce skinuti svu zaradu koja je tu bila?, ujedno blokiran je i adsense racun zbog privacy policy i poslali su mi por kao da mogu vratiti adsense racun ako promijenim neke stvari vjerovatno kopiran sadrzan ali za sad me zanima IA? Ako ko moze pomoci bio bi zahvalan.

Zašto si dobio restrikcije?!

Ma nije to zbog kopiranog sadržaja, jer bi svi popušili blokove, ti si nešto drugo zeznuo…

1 Like