Upit o zaradi na Instant Articles?

Kako postaviti google analitiku na instant article?Odem na analitiku i kopiram kod i stavim ga u embed code na IA pluginu i ne radi. Moze li pomoc? Hvala

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-000000-1', 'auto'); //Insert your GA code here ga('require', 'displayfeatures'); ga('set', 'campaignSource', 'Facebook'); ga('set', 'campaignMedium', 'Social Instant Article'); ga('set', 'title', 'FBIA: '+ia_document.title); ga('send', 'pageview'); </script samo zatvori ovaj script na kraju sa zagradom, ne dopušta mi na forumu da zatvorim jer uništava cijeli kod i nije vidljiv, nemam pojma zašto. I naravno umjesto gdje je UA staviš svoj GA kod, UA- nešto...

ako hoćeš i FB PIXEL povezati da ti učitava instant articles (jer standardno ti ne učitava), što je meni npr mnogo bitno, dodaš još samo ispod…i samo na dnu zatvoriš ovaj script sa ovom zagradom i to je to.

!function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', 'BROJ TVOG FB ID PIXELA'); // Insert your pixel ID here. fbq('track', 'PageViewInstantArticle'); </script

Jel mogu sve ovo kopirati i samo na kraju script stavim ), i ovdje gdje je UA-0000-1, tu stavim svoj google analytics code ide nekako UA- pa neki brojevi-1, i trebam li viša function na pocetku staviti i treba li jos sta promijeniti, ili samo ovaj UA i ) na kraju script?. Hvala

I kad postavljam Analitiku jel samo treba da odem na analitiku i na administrator, kopiram code i stavim ga na embedem code tamo u IA, treba li jos nesto pored toga raditi?

Jeli ovo kod iz tvog drugog posta gore?

!function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', 'BROJ TVOG FB ID PIXELA'); // Insert your pixel ID here. fbq('track', 'PageViewInstantArticle'); </script>

Potrebno je označiti kod i zatim kliknuti na ikonicu na slici. :blush:
ion

Istražite malo Forum. Ima jako dobrih tip-ova. :o:

Zdravo svima. Moze li mi neko pomoci oko podesavanja placanja na Audience network. Obzirom da ocekujem prvu uplatu otvorio sam devizni racun u unikredit banci banja luka.podesio swift,iban i u ime banke stavio Unicredit bank AD Banja Luka. Da li sam trebao tu jos nesto dodati?drug mi jedan rece da sam morao napisati ulicu i postanski broj pa sad ne znam sta da radim.

Jos jedno pitanje. Ovo za analitiku? Ovaj kod ubacujem u plugin? Gdje pratim statistiku, na google analytics, ili… ?

1 Like

Trebao si dodati popratno pismo “My name is Sabit”…pa ti si neki dan, negdje pitao u vezi tog racuna samo sa drugog profila. Pa pitaj tog druga, sta pitas nas.

Jel vam i dalje cpm los? Meni se reach popravio, sa 4-5 postova imam ko prije mj dana sa 10, ali cpm je vise nego duplo manji.

Ista situacija, juce sam odradio 5 linkova za US i eCPM mi je bio oko 2$, sto je duplo pa i vise manje. Ja koristim ovaj mali eCPM da dizem reach na stranicama, ne objavljujem linkove.

A kakve imas koristi? Dignes reach, mozda dobijes + baze za invite, ali cim krenes opet sa linkovima on ce i pasti.

Tako mi je uvijek bilo, napumpam reach, kontam evo ga popravit ce se i na linkovima i naravno nista :slight_smile:

Kod mene se popravio i na linkovima i to mnogo. Videcemo narednih dana kako ce da bude.

1 Like

Ovi mene ocito mrze haha…

Izgleda da si preterao sa spamovanjem :smiley:

Da kazem, nisam…slagao bih :slight_smile:

Kod mene ecpm ide od 0.80 do 1 $, pre januara je isao od 1.5 do 2.2 $ ali poseta nikad jaca.

Panda i kod mene ista situacija skroz.
cupomakarska vereovatno su portali iz BiH sklonili IA jer je eCPM u Bosni kriminalno nizak 0,5

Jeste za januar, a kada su oni maknuli nije bio takav.

Je li kome legla uplata na bankovni račun? Dobio sam neki Statement mail od facebooka.

ja sam mail dobio 16og, valjda ce 18og tj danss isplata jer sam u raiffeisenu, valjda ovim koji su u toj banci ide isplata 18og a za ostale banke ne znam.