Upit o zaradi na Instant Articles?

jel znate da li facebook pravio nesto , kod mene na 3 stranicu padao je reach mnogo a svi stranicu su po 50K+ na video dobijam mnogo reach , a na neki IA post reach nece da ide vise od 100

Tesko da ce i taj dolar zaraditi sa 960 fanova. Ja imam par sranica po 2-3k koje uopste ne koristim i ne racunama u ovaj biznis. A kamoli 960 lajkova…

Ja ima stranicu sa preko 10 100 fanova, stranicu sa preko 1.100 fanova i sa preko 5,100 fanova, ali koristim adsense.
Bih da prijavim ovu drugu, domena je posjećena, ali nema puno fanova na njoj, a ne mogu da je prijavim.
Imam grupe, profile sa puno ljudi, pa ne znam da li se računa samo preko fana pregled i klikovi, jer imam na stranicama mi nekad prikazuje pregled i više nego što ima fanova.

Kada objavim post na mojoj fb stranici preko sajt feed-a u production articles da li ta objava moze da se reklamira i negde drugo,jer ako mi je stranica 20000 clanova i nju ce videti hiljadu ljudi najvise,da li se moze objaviti ili reklamirati negde drugo pa da se poveca poseta.Reklamirala bi preko drugih sajtova ali ne znam da li je to dozvoljeno,jer stranica od 20.000 a videlo objavu npr 30.000.

Pozdrav, kolege. Imam jedno pitanje u vezi Instant articles. Nedavno sam se prijavio i odobrili su mi i sve sam naštimao fino, reklame sve radi.

Ima sitnica koja mi malo smeta, tačnije kad objavim post na wordpressu, moram svaki put manuelno na instant articles kliknuti na Publish, pa onda podijeliti post da bi se članci lijepo prikazali kao instant articles. Ima li neka opcija da odmah članci budu LIve?

Imas u pluginu opciju koju stikliras da ti clanci budi live odmah.

@Marina IA je predvidjen samo za FB app, tako dan moraju da udju na clanak preko aplikacije a ne preko drugih sajtova.

2 Likeova

Da li je možda negdje IA spomenut na domaćim portalima zadnjih dana, pa je zbog toga ovoliki broj ‘novih’ na forumu koje zanima IA?

ecpm idalje je katastrofa , sve kontam do januara je , prođe januar, idalje sve isto … (domaca raja )

■■■■ ga bog 0.72 ubacit cu đusi’ eds na kraju… .

1 Like

Zaboravio sam napisati da sam sve pokusao ali nisam uspio rijesiti problem, vec sam slucajno nesto gledajuci stranicu, preko telefona, ima pocetna, informacija fotografije bla bla bla listao u desnu strani i kliknem objave, tu mi ima preko telefona kada gledam ona munja, kada vratim (preko telefona) na pocetnu na tim istim clancima nema te munje uopste , i sad mi odma nakon dva dana nestaje ta munja i vamo kada kliknem objave , al haj kako je krenulo skroz cu ih skinuti …

Oprosti, ako ti nije teško samo da napišeš gdje je ta opcija. Ne mogu nikako da je nađem. Hvala unaprijed.

Na zvanicnom plugin-u imas opciju koliko se secam.
Imao sam i ja najednoj domacoj taj isti problem i uzasno nervira, ne volim da trosim vreme na takve stvari.

I kod mene eCPM uzas i dalje, UK mi 1,6$ DE 1.7$ ,Ireland 1.5$…

Pa jel ti teško poslat mi screenshoot koja je to opcija?

Na telefonu sam…Ako se setim sutra poslacu. A mozes i sam da prelistas plagin i pogledas opcije. Nije tesko?

Da je toliko na adsenseu :joy::joy: bas se takmice ko ce manje dati, ja cu IA skroz i izbaciti. Uzaludno gubljenje vremena, plus sto je i reach uzasan.

Nasao sam zasto je razlika izmedju requesta i impresija velika ponekad. Razlika je zato sto neke dugacke clanke ljudi ne skroluju do kraja. A ovo sam testirao tako sto sam svaki drugi dan postavljao horoskop. I onda logicno neko ko je na.pocetku procita samo svoj znak i zavrsi tj zatvori. Tih dana je razlika bila bas bas velika, nekih 50-55% je bilo pokriveno. Ozbacivao sam dva tri clanka u vezi horoskopa pa je zato tolika razlika. U danima bez horoskopa regularnk je bilo 70+%. Tako da tjt :slight_smile:

1 Like

Jel otprilike svakome fali oko 50% eCPM-a kroz IA !??

Društvo ja ipak mislim da će se situacija sa IA popraviti možda griješim ali ipak je početak godine ,tako je i na adsense bilo-

1 Like

Pa da, tako nekako. Pa i ja se nadam da ce da se popravi. I ovako kako je daleko vise placaju od Adsensa, tako da sklanjam sigirno necu.

Pa i ja govorim isto… vrati ce se… nego cisto da vidim o kom postotku je rijec