Upit o zaradi na Instant Articles?

Ja sam gledao statistiku tipa koji je zaradjivao po 5-6-7 cak i 11.000 dnevno! Balkansko-Britanska-SAD veza, imali su uzasnih problema prebaciti dio novca “ovamo”, jer nikako nisu mogli objasniti ovim nasim vlastima “porijeklo novca”, i na kraju im je, koliko sam primjetio, FB dosao glave :slight_smile:

Možda je zarađivao duži period taj veliki iznos i ‘zaboravio’ da je pod povećalom, a porezna jedva dočekala. Ako je uplata na bankovni račun, valjda tamo piše da je uplata od FBa, Island. Plus imamo one mailove koje nam FB šalje svakog mjeseca.

Ljudi sasvim normalno legalno rade sa Adsensom a ovo je isto. Jedino ako se on pravio blesav pa nije placao porez ili je i dalje slao uplate na racun fizickog lica. Cim krene ozbiljnije da stize mora da se legalizuje sve, jer porez nije za zajebanciju. Pa makar islo na neka od egzoticnih ostrva, ali novac mora da se legalizuje.

Pa vjerovatno im nije isla uplata direktno od FB-a na racun vec su se talili izmedju sebe pa su onda uplate bile sumnjive i nije se moglo dokazati porijeklo novca.

Inace od Gugla, a vjerujem da je tako i od Fejsa vrlo lagano dokazati, cak se odmah na transakciji vidi odakle je.

Zasto im FB dosao glave, radili protiv pravila?

Ma imali su firmu, to im nije bio problem, nego vjerovatno nisu mogli dokazati da tako mala firma obrce toliki novac iz inostranstva, a nema niti jedan papir, nego su prilagali PDF-ove one koje svi dobijamo … ali naš Balkanac na vlasti zeli samo opipljiv papir, ne ove elektronske … i kaze mi da su jednostavno odustali dokazivati im bilo sta … na kraju ih je i FB poklopio …

Mislim da za iznose do 1000 Eur ne treba previse brinuti oko poreza, a za vece iznose i jos ako su redovni, naravno da treba onda otvoriti firmu ili nekako drugacije placati porez i ostalo

Ovo je lepa slika za motivaciju,bolje je uslikano nego da je slikao Mikelandjelo :blush:

Vodim stranicu Neverovali ILI DA na fejsu, imam oko 520k pratilaca, ali nemam vremena da pravim clanke i da se cimam previse oko toga zbog drugih poslova… Ako ima neko ko je prijavljen na IA i ima dobrih ideja za poslovnu saradnju, pustite mi mejl

mejl: tugabrate@gmail.com

Pozdrav brate, gotovo identične statistike imamo. I kod mene je lokalni portal, samo je HR publika u pitanju.

S tim na umu, kod mene je eCPM od $0.5 do $0.7. I broj impresija mi je iz nekog razloga duplo manji od requestova.

Možeš li dati neki savjet? Jer ako je tvoje katastrofa, onda ne znam kako bi svoje nazvao.

Ne tripujte se oko razlike requesta i impresija. Ako hocete da vam budu zahtevi i impresije iste, pravite kratke clanke, ali znajte da cete onda imati i manje requesta i manje impresija, a ujedno i manje para. Ako vam je to toliko vizuelno bitno, onda radite kratke clanke i bicete zadovoljni

Ima li ko da ima 2 aplikacije povezane. Zanima me je li se na kraju mjeseca sabraja zarada iz obje pa objedinjuje ili na svakoj moram preci 100 $ za isplatu. Stavio sam istu Company na obe aplikacije.

Da je meni balkan 1.5 bilo bi hebeno 0.8-1. Jel vam porastao reach od kak su stavili sivu podlogu ispod linkova?

Danas i jucer 2.5$ i 2.7$. Ma meni da je tvoj na Adsense :joy:

Meni je na nekim pagovima dobar reach zadnjih 10 tak dana.

Da ne otvaram novu temu, da li je neko skoro otvarao nalog na IA? Imam preko 14 stranica na fb a kad radim sign-up na instant articles nudi mi samo jednu stranicu ostale ne vidim. Na vecini stranica sam owner i admin, na dve editor, ali iz nekog razloga ne vidim sve stranice pa ne mogu da napravim nalog. Inace imam i business nalog i developer nalog na FB, profil privatan star dosta sve je ostalo ok. Na nekim stranicama kacim na nekim ne sadrzaj, tako da nema ni spamovanja ni nedozvoljenog sadrzaja.

Mislim da se zabagovalo zbog ovih promena na fb, pa da vidim da li je neko imao slican problem i ako jeste kako ga je resio.

Je li ko dobio isplatu sa Facebooka? Od petka mi stoji PAID, a jos nema na racunu. Prosli mjesec sam dobio dva maila od njih a ovaj nisam niti jedan.

Kod mene na paypal bila uplata 15.02.

Kod mene ide na devizni ali još nema. Stoji PAID.

Vikend je bio…Sto se svakog meseca cimate sa isplatama nije mi jasno…

Vikend se ne racuna! Bice novac, polako…

Jbt, ovo je 100-ti put ISTO PITANJE na forumu … prije nego postavite pitanje, probajte “pretraziti” forum na istu temu !!!

Znam brate, i prosli mjesec je isto bio vikend pa je u ponedeljak leglo na racun