Upit o zaradi na Instant Articles?

A za koji broj impresija je taj eCPM?

Do sada mi se uvijek eCPM kretao 2-3. Jutros poludio :slight_smile: U pitanju je news portal.

impression

:money_mouth_face::money_mouth_face::money_mouth_face::money_mouth_face::money_mouth_face:

2 Likeova

Screenshot_23

Plače mi se kad vidim ovo…

eCPM:

BiH - 0.32$
SRB - 0.37$
GER - 2.87$
HRV - 0.65$

1 Like

Za pandu specijalnooo :grin: :rofl:

2 Likeova

Meni se place kad vidim ovo :smiley:
Screenshot_8

Mozes li sada sa druge fb stranice povezati instant ?

I tebi ukinuli? To sve mafija ali ne obicna mafija, to uigrana mafija :grin:

Nema nista od toga… Nema opcije, mnogo nas su banovali iz Srb bez ikakvog razloga…

Pa ja nisam stigo ni jedan clanak da odradim da krenem da zaradjujem, sve stojalo u mestu 3-4 meseca i odjednom isto ovo sto i tebi. Dakle banuju kako im se digne.

Evo dok napisao ovaj post fejs me casti 10$ ali nema te sile da me natera da opet ubacim svoju karticu u fb ads :smiley:
Screenshot_1

S’obzirom da je broj impresija u odnosu na requeste oko 30% ja verujem da oni nemaju kapaciteta da pokriju sve publishere i da im preveliki broj reklama odlazi na publishere, pa su se odlucili na ovaj potez ne bi li povecali broj reklama na kojima ce oni uzimati 100% servirajuci ih na FEED. Mnogo su para izgubili u zadnje vreme, pa eto jbg, ne vole da dele…

FB je postao platforma u koju ne vredi ulagati na duze staze, jedino ako nesto prodajes ili tako nesto da instant mozes da izvuces pare ima smisla, ali da ulazes u stranice iz kojih ces kasnije da vadis pare nema svrhe.

Banovali su i mom drugu iz Bosne. Odjednom. Ne razumijem ova njihova pravila. Kako mozes varati osim ako klikas sam na reklame sto je u krajnjem slucaju suludo. Ne mozes koristiti popup kao u adsense ili fixed sidebar da bi te banovali.

Ja mislim da je ovo razlog sto sam gore napisao, nista mi drugo nema logike. Jednostavno nemaju kapaciteta trenutno, zato salju odgovore da u narednih 90 dana necu moci da imam monetizaciju na toj stranici. Hvala Bogu pa se uzelo dosta para u zadnje vreme, pa cu moci da cekam promenu situacije ako je bude. Ali u neku ruku je i dobro jer sam druge stvari zapostavio zbog FBa, tako da cu sada imati vremena da te druge stvari unapredim.

Ma ja se oprostio od fejsa, bacio oko na neke aplikacije, npr razmisljam se oko ove ali mislim da su omasili brojke tokom unosa cene. :smiley: :smiley:

Ma ima mnogooo opcija, naravno nigde nema instant para kao na FBu, ali kvalitetnim radom mozes da se napravi. YT, Amazon, Adsense sajtovi, CPA it itd…Opcija koliko hoces.

1 Like

tu sam te čekao hahahahha

evo ja se upravo pripremam da posle ljeta počnem sa CPA i traffic buyingom :smiley:

Za sada je fokus na Amazonu i Adsense sajtovima. Kad ih postavim jedno 10 (veciti sam optimista :smiley: ) onda cu da krenem malo i sa CPA, ali cu da gledam neku pasivnu varijantu da radim SEO.

Možeš poslati link ovih ‘standarda’? :smiley: Situacija je kritična, treba što prije napraviti druge izvore prihoda haha

Naravno. Facebook standardi . Pre nedelju dana su apdejtovani, a od tada je sve pocelo… Pazljivo citaj :stuck_out_tongue:

Davno sam ja rekao da kad oni krenu diktirati pravila, naebali smo. Nije nista bez razloga bilo, ni onaj njihov dobri cpm, a ni reach. No, pisajte ih…godinama smo i zivjeli i zaradjivali bez njihovog IA.

Meni je strasnije sto bez razloga ubijaju reach, a @Aleksandar.Innsbruck pisah ja gore, dijele te glupave kupone meni svaki dan, ako ih odbijes ubiju ti reach hahahaha kakva je ovo mafija. Treba smradu kaznu lupiti od par milijardi, koliko je pokrao.

Nego je l ko dobio ban, a da nije imao copy paste materijal? Mozda je ovo ono sto je bigtruck govorio da ce morati biti unikatan tekst.