Upit o zaradi na Instant Articles?

Gde ti to pise?..

Sad gledam i kod mene je na 30 dana, ali svakako radim sa novim… @underdog pise ti kad kliknes na “Page was recently suspended” ispod ti otvori

@underdog Izvolte gospodine :joy:

Hvala Vam…

Meni ovo pise, tako da kod mene koliko kapiram nema popravnog :frowning:Screenshot_5

1 Like

Kako sam ja shvatio sad se Instant Article zarada racuna samo ako su IA postovi na toj stranici na koju je i povezan Instant Article.
Prije je bilo da sam mogao IA postove objavljivati i na drugim mojim FB stranicama (koje nisu imale IA), a zarada se racunala i preko njih.
Jel’ kod vas tako?

Nema logike da bude tako. Nego, trebamo probati jedan dan dijeliti članke samo na sporednim stranicima i vidjeti da li dolazi zarada.

Sta vi pricate ljudi? Delite instant articles na bilo koju stranicu, moze 500 da ih ima. Ovde sve neki milioneri a ne znaju osnovne stvari vezano za instant

1 Like

Znam ja dobro sta je IA i da se prije mogao serovati post i na drugim FB stranicama.
Ali ovo pitam, jer sam testirao i vidio iz svog iskustva da od prije nekoliko dana nema zarade od tih postova koji su na drugim FB stranica, mozda je neki ban, ko ce ga znati vise, mada postovi imaju reach kao i prije.

Koristim instant jedini sto mi je preostao na 15 stranica , sve radi saveseno, i uvek je po tom pitanju sve lepo radilo.

Posjeta idalje katastrofalna?

Facebook svakim danom postaje sve vece sranje. Maloprije odem na publishing tools i na dvije stranice mi je po par clanaka otislo na unpublished. Pokazuje kao ove greske

A clanci kao i svi ostali.

Taman sam mislio postaviti to pitanje … primjetio sam da je rijec o clancima koji u Naslovu i sadrzaju imaju sljedece rijeci:

smrt, silovanje, poginuo…

Ok, za neke clanke koji su ono bas iscitavanje necije sudbine iz dana u dan, ali sam primjetio da agencijske vijesti o npr. “troje poginulih u zemljotresu” takodjer nece proci kao Instant clanak !??

Ocito testaju robota, tj. taj njihov slavni “AI”, a on ocito “Erroriše” sve članke s tim riječima … uzas!

Ima li jos ko slicnih zakljucaka / iskustava s ovim?

P.S. Sada sam probao od jedne dno-dna vijesti (porodicno nasilje nad djetetom) “uljepsati tekst” i od njega napraviti IA verziju - i proslo je!

Znaci “robot samara” clanke po defaultu :slight_smile:

P.S2. Eto kolika je histerija u FB-u po osnovi zadnjih saslusanja Zucka pred Senatom da vijesti o “Godisnjici smrti poznatog pjesnika” nece proci kao IA clanak … e svaka cast!

Iako je moguce da im se test “oteo kontroli”, bas kao ono nedavno kada smo svi imali ban na IA clancima zbog one “crvene” obavijesti u vrhu, a zapravo je sve radilo…

Gore sam negdje napisao da će teško prilogaditi te robote/programe jer ako rade dobro na eng. to ne znači da će dobro raditi i na drugim jezicima.

1 Like

I šta kada dobiješ ban, je li praviš novi nalog i nastavljaš raditi ili si se skroz riješio toga?

I šta će biti sa zarađenim novcem na toj stranici, hoće li ti isplatiti? Čisto da znam, jer vidim da banuju kako koga stignu, bez opomene i razloga.

Kad dobijes ban, pare se normalno isplate na isplati, a krenes da radis na novom ako se snadjes da napravis nov nekako

Hvala kolega. Budem se snasao ako banuju.

Ali tesko je snaci se i otvoriti novi, probacu ja preko inostranstva nesto uskoro.

Pozdrav, da li neko moze da mi objasni , i po vasim postovima sto sam citao zakljucio sam da ovde nesto nije u redu…

Kod tebe je sve u najboljem redu, sem sto radis neke zemlje sa malim eCPMom.