Upit o zaradi na Instant Articles?

Pozdrav svima, imam slican problem sa instant articklom kao i neki sto su pisali tu. Uglavnom banovan mi je intant prije par dana i pokuso sam na nova dva page da predam, nakon nekoliko sati samo ban dobijem tj ovo:

Da li neko mozda nasao neko rijesenje i da li ima kakve vajde od apelovanja?

Ti si na black listi kralju , halo ne mozes ti :smiley:

Evo meni danas skinut ban. Odjednom svi clanci LIVE i nema vise onog upozorenja :smiley:

Samo od sebe ili si apelovo? :smiley:

Poslao 4 apela, u tri dobio onu automatsku poruku, u cetvrtom napisali da ispravim greske te da u ovom trenutku ne mogu imati monetizaciju. I danas objavim 2 bezze clanka i bila unpublished. Maloprije preko telefona nesto gledam kad vidim munju, otvorim clanak, reklame se uredno prikazase. Odem na laptom kad svi LIVE i nema vise onog upozorenja.

Je li kome obracunata zarada za maj? Prije 4-5 mi bude, sada nema jos.

Nije ni kod mene još obračunalo, valjda će u skorije vrijeme

Ekipa, do danas sam mislio da ću na IA biti 100% regularan jer nisam ništa naopako radio. Imam lokalni portal i na njemu IA od mjeseca januara. Danas sam izgubio pristup… Pregledao sam zadnjih 100injak članaka i errori su mi bili na nekim gdje su mi rekli da imam previše razmaka ili na par njih da nije ok sadržaj (nesreća ili ratne teme)… Jesu li to ok razlozi? Poslao sam žalbu…

You’ve Lost Access to Instant Articles

We’ve created Monetization Eligibility Standards to help publishers understand how to earn money with Instant Articles. You’ve lost access to Instant Articles because you’ve violated these standards. Review the standards to learn how to make your Page eligible.

Jedino ako pises o cvecu si siguran sa IA, mada nikad se ne zna…

1 Like

Baš šteta, a zarada je bila lijepa. Javim vam što će biti.

Evo i mene u klubu gdje je reach drasticno pao :frowning:

Kakve su to muljaze, stvarno za poludit. Kao da sam dugo vremena bio ispod radara i uzimao masnu lovu. Bio sam pauzirao sa portalom pa se vratio krajem veljace pa u ozujku i travnju uspio od adsense upecati preko 6000kn. I frend namjesti IA pocetkom svibnja = rezultati fantasticni, jos vise mi fora sto se update nabaci svakih sat vremena pa znas radis li dobro.

Uzeo sam 13.500kn, a ocekivao bar 20 za ovaj mjesce. Kad ono reach uzas zivi. Jedva imam sad 4800kn sto je i dalje ok lova, ali prava tuga da je zaista moglo biti vec 10 tisuca. Rokam zanimljive stvari, a onda vidis preko GA da ih je sve manje online, i to bas zbog pada reacha. Sada je i 10% imati reach pravo cudo!

Kako se borite s tim?

Da li neko zna sta ovde treba da se radi?

1 Like

Predpostvljam da je to uvedeno zbog GDPR-a.
Tako da trebao bi obavijestit korisnike/posjetitelje da ti stranica koristi kolačiće, eventualno uputit ih prema cookie policy, privacy policy itd. putem hyperlinka

I sta ako se to ne ispostuje?

Da pitam i ja nesto.

Pre oko mesec dana su mi revokali access na IA koji je bio aktivan od januar ove godine. Mi smo jedan od najcitaniji news portal u Makedoniji, sa reach od okolo 500k nedeljno.

Poslali smo appeal, dobili standardni robotiziran odgovor, kao u ovom trenutku nisu u mogucnosti da nas vrate pristup do IA.

Otvorili i report na dev forum, nista konkretno kao odgovor nismo dobili.

https://imgur.com/eYievZd

Ne znamo sta dalje da radimo. Dali je safe da prebacimo na drugu fan stranicu koja ima instant articles aktivan, ali vec ima jedan URL claimed, ili da cekamo eventualno pozitivnu razvrsku?

Koji su vase sugestije? Help pls :slight_smile:

Prikazuje li se vama statistika ispravno na postovima? Sve same 0 po pitanju klikova a na postovima na stotine lajkova. Pretpostavljam da nešto rade…

Kod mene piše da od 15.6. do 19.6. statistika nije točna i da rade a rješavanju problema

2 Likeova

ako moze pomoc. izgubio sam IA nalog “You’ve Lost Access to Instant Articles”, poslao sam Monetization Eligibility Appeal gdje sam dobio odgovor “Thanks for submitting a request. You are currently eligible for monetization.” ali sve i dalje stoji zakljucano kao da nisam ni slao ovaj request.

Pošalji ponovo 10 članaka za review :wink:

nemam opcije za to, sve je disable :confused: