Upit o zaradi na Instant Articles?

Koliki vam je cpmm, u meni je sve gori i gori 0.50 -0.40$ …

cpm los , oko 0.55, a ujedno da javim da je prihvatilo novi domen i da radi sad i na njemu instant, trebalo je oko nedelju dana

Kod mene havarija bila 3 dana, evo jučer se koliko-toliko vratio u normalu, valjda će ostati ovako…

1 Like

Koliko linka dnevno ubacujete na stanicama?

Svako pola sata jedan

Sta koristis za objavljivanje?

Pojavila mi se nova opcija na Monetization Manager. Zna li ko o cemu bi se moglo ovdje raditi?

Pozdrav ekipi i svima koji koriste ovaj ludi Instant articles!

Imam zaista top FB stranicu i solidan instagram profil pa me zanima sto se to dogada s zaradom? Ne mogu ni opisati koliko je zakon i gust bilo raditi tijekom ljetnih mjeseci dok je dolaskom listopada sve palo, ne drasticno ali je ipak palo. Prije svega sam razocaran jer mi je reach stranice fantastican i bude redovito poveznica isklikana nekoliko tisuca puta. Fora je u tome da kad je neka top vijest da online zna biti i preko 1500 korisnika, a onda mi posljednji sati prikazuju doista mizernu zaradu, jedva ode do 7 dolara dok je ponekad uz toliko korisnika znalo biti i 15-20 dolara po satu. Srecom pa je adsense jako dobar pa se nesto ubere i preko instagrama.

Je li slicna situacija bila u listopadu prosle godne? Koristim IA od proljeca i prezadovoljan sam bio sve do ovog mjeseca. I dalje je to ok zarada ali ima tu i troskova pa sam s razlogom malo razmazen s ovim ishodom u 2 tjedna.

Neke kolege su me savjetovali da potpuno odustanem od IA te da se prebacim na adsense opet ali IA je toliko jednostavan za citati posto mi je uvijek oko 97% korisnika sa mobitela, a i svima je tako vjerojatno.

Hvala

Džoni, kratko ću ti reći. Ne odustaj od IA, kako god da je palo, a jeste on je zlato. Sve će se rešiti i popraviti posle izbora u USA. Pozdrav

ko da gledam da si neki bivši savjetnik trampa

Kole, šala ili si ozbiljan? :slight_smile:

Ne, ali ovo je zaista tragedija. eCPM prosjecno 0,65 u listopadu dok je u rujnu bio 0,74, a u kolovozu 0,76, pa srpanj 0,87 dok je lipanj bio najjaci 1,06. Samo pada i pada, a materijala za pisati nikad vise…

Valjda ce porasti s vremenom, ali nitko nema konkretno objasnjenje…

U novembru i decembru prosle godine kada sam ja krenuo ecpm je bio od 2.20 do 2.90 (bar kod mene tako), sve balkan i normalno dijaspora u manjim procentima. Kod nekih je islo i do 3.40-3.50. Sad je propast, ali tako je kako je

1 Like

I ja sam poceo u decembru prosle godine, bilo je oko 1,5$ isto Balkan i dijaspora oko 20% Sad je oko 0,7$
Bice opet malo bolje u novembru i decembru valjda, ide nova godina, placace se vise reklame

Osim ovog pada eCPM-a, moram se jos na nesto pozaliti. Nazalost moram reci kako se ‘nadam’ kako se netko sreo sa slicnim problemom.

Pokusavao sam danima to srediti ali nazalost uzalud jer vrtim se u krug. Zapela mi je dosta ozbiljna lova kod Facebooka iako pise u opcijama da je PAID. Vec je proslo gotovo pola godine i ocito da mogu zaboraivti na tu lovu. Krivo sam u postavkama nesto stavio pa su oni dostavili lovu banci koja je zatim tu lovu odbila i vratila inozemnoj banci.

E sad, FB uopce nije to primio i oni tvrde kako moja banka mora poslati nekakvu potvrdu da su odbili. Javim se banci i oni kazu da tu ne mogu napraviti apsolutno nista.

Ni ne treba reci kako je FB pomoc katastrofalna jer imas osjecaj kao da se prica sa robotom, sve je nekako automatski.

Fb je poceo da krade i na impresijama. Naime nekoliko puta mi se desilo da po par sati nema nikakvog update u statistici i onda krene ali u tih par sati nista nije sabralo. Stvarno nisu normalni.

Dozivio veceras upravo to :smiley:

juce eCPM katastrofa 0,48$. Nikada mi do sada nije bio takav.
Inace meni su Ad request i impression pali u odnosu na proslu godinu 50%

Za vas koji niste znali: Copy/paste sadržaj je svrstan u isti koš kao i click-bait naslovi, ovo je potvrđeno i od Facebooka.

Gde potvređeno to? Ne širi dezinformacije. Agencijske vesti su čak poželjne jer na taj način teže nastaju “lažne vesti”:

Da li je i vama naglo opao reach od juce , a od jutroos jos i gore ?