Upit oko znacenja jednog znaka na wmforumu

Sta tocno znaci ovaj znak :o: ?
Svako malo ga vidim na forumu, ali jos nisam skuzio znacenje.

Neka ti ostane proizvoljno, i znači što god želiš. :blush:

Nemoj da te to zabrinjava. Kad skužiš, onda i nema smisla dalje razmišljati. :o:

Kao u onoj pjesmi od “Zabranjenog pušenja”:

“Kotrljaj se Mile” :o:

Vidiš, to je zgodno. :+1: Samo se stvar ne zove tako nego “Mile…” i njega ne podržavamo ovdje. :blush: :o:

1 Like

To je autorski potpis… ( i istovremeno odlična personalizirana verzija simbola za “infinity”, po mom skromnom mišljenju)…

1 Like

Ja na taj znak gledam (čitam ga) kao peace

2 Likeova

:o: Heavy Large Circle

Used as an alternative to a check (tick) in Japan for a something that is correct. The opposite of an X (cross mark) for something wrong.

Heavy Large Circle was approved as part of Unicode 5.2 in 2009 and added to Emoji 1.0in 2015.

1 Like

Hvala vam momci i cure. :blush:
Evo, večeras sam taman stavljao neke znakove u description jednog od svojih YT kanala, ovaj :red_circle: i ovaj :white_check_mark: znak.
Smatram to u redu potezima, o tome ćemo u drugom topicu (možda)… :blush:
Uglavnom, slažem se sa svima vama, možda sam i nehotice počeo upotrebljavati taj znak kao potpis (u nedostatku realnog potpisa), ali to i nije trebalo biti drugo nego, kako ste i prepoznali; pozitiva i korektnost kao osnov svega. :o:

Meni je uvijek vuk’o na “zabranjen saobraćaj u oba smjera”.

2 Likeova

hha
:o:
P.S. (Svak’ to vidi na svoj način.)

^ Jašta. :smile:

Meni to izgleda kao upozorenje. Zabranjen promet u oba smjera!!

1 Like

Meni je lično nekad taj znak izgledao kao znak za “kraj priče” ili “to je tako i tačka”, onda sam prestao obraćat pažnju na smajlije koje image piše nemilice ko kakva :girl:
nekad sam čak i :roll_eyes: kad :eyes: toliko smajlija. sad sam :owl: i manje me takve stvari :angry:.

i ja isto … ja čak ne znam ni kako se ubacuje, do sada sam mislio da samo administracija to smije koristiti … autoritet hahahaha

Meni to liči na Bandićev push button. :sunglasses: