Upload progress bar

pa kaaaako napravit progress bar tijekom uploadanja file-a na server.
tražio sam forume i forume i fo…
isprobao par koji ne rade, npr. uber uploader, jquery i još tri milijona.
zna netko nekakvu skriptu koja je kompatabilna sa php upload skriptom AA da mi pokazuje progress kod uploada ?? ?

                                                           ?

a?

čekaj šta je ovo stvarno nemoguće izvest???

ma moguće je… samo je malo zeznuto…
neznam sad već kako ide u php-u ne sječam se no stvar je takva da ti uploadaš fajl i sad s ajaxom pozivaš svakih nekoliko sekundi da vidiš koliko je uploadano, a skripta gore kkoju pozivaš s ajaxom bi trebala provjeravati veličinu datoteke koja se uploada, znači ako je filesize od uploaane datoteke 100kB a datoteka ustvari ima 1MB uploadano je 10% :slight_smile:

Out-of-the-box ne možeš napraviti progress. Pročitaj ovaj članak i sve će ti biti jasno:

da… kod php rješenja o progressbar-u problem je što je potrebno instalirat APC (Alternative PHP Cache) i dodavati apc_php.dll file u direktorij extenzija što je nemoguće pošto nemam pristup tom direktoriju na serveru. i sva ponuđena rješenja oko php progressbar-a pričaju kao da ja imam vlastiti (dedicated) server. tako da php rješenje otpada.
toliko stranica postoji koje imaju progress bar tijekom uploada a rješenje za tako nešta napravit je nikako, u svakom je neka fora zbog koje cijela stvar na kraju propadne.
keep you posted…

Nisam proučavao kako je izvedeno, ali ova skripta ima progress bar:

http://www.uploadify.com/

evo što se tiče progressbar-a rješeno. ako netko ubuduće bude imao poteškoća s tim neka pita osim na post i na PM jer nisam siguran dal ću pročitat post.

Ako si već tražio pomoć, bilo bi lijepo od tebe da staviš rješenje ovdje. Siguran sam da će nekome zatrebati.

ok. znači ovo rješenje. potpuno rješenje je stvar prilagodbe vlastitim potrebama.
pa da sad ne pišem svoje prilagodbe pošto su najvjerojatnije potpuno drugačije od onog što bi netko mogao trebati.
voljan sam pomoći ako nekome nije jasno ovo rješenje.
I
v

http://pixeline.be/experiments/jqUploader/test.php

kod ove skripte je nemoguće promijenit ime uploadanog filea tako da mi ni ovo ne paše. tj.moguće je jedino dodati imenu file-a nešto fixno, varijablu ne i ne razumijem zašto to ne radi.

Koliko vidim to i nije skripta nego Flash :slight_smile:

Rješenja bez kompromisa trenutno nemaš. Ili ćeš instalirati APC na server (što u 99% slučajeva nećeš moći), ili ćeš napraviti skriptu koja jednostavno moli korisnika za strpljenje ili ćeš napraviti Java applet (ili Flash objekt) za upload koji će zahtjevati instalaciju JVMa (ili Flasha).

Trenutno na platformi na kojoj radim sam isto kompromis napravio tako da se upload vrši u pozadini pomoću IFramea i AJAXa, dok korisnik može raditi druge stvari poput popunjavanja ostalih polja u formi (može raditi sve što ne zahtjeva AJAX ponovno ili redirect sa stranice). To je jedino izvedivo sa out-of-the-box instalacijom PHPa i Apachea.

a to je nešto između skripte i flasha. ja sam nov u ovom pa ne znam točno sve kako zašto.
a nije mi jasno jer tamo na test.php je forma koja kaže da se submit-a upload php fileu i sad meni nije jasno zašto se ne prenesu moja dodatna polja.
ma u p** materinu iz*** me to samo tako.

ali gubiš tek kad odustaneš :slight_smile:

ne znam uopće zašto se toliko mučiš sa tim progressbar ja sam na netu vidio stotine gotivih skripti free

da i sve one rade samo da uplodaju file ali meni trebaju postavke kao što su dodavanje ID-a korisnika imenu uploadanog file-a
to je problem. ostalo sve radi, može se lijepo specifirat gdje da se uploada, koji tip filea, do koje veličine itd

da malo pojasnim. imam php file koji moova file koji uploadam. dodatak imenu file-a je moguć u tom php fileu samo ako je taj dodatak fixan, a ako je neka varijabla ne radi, iako mi browser ispiše vrijednost varijable ako echo-am.

$userID=$rowdata[‘userID’];

znači ovo dobijem i kad napravim echo vrijednost se ispiše. ali ne zapiše kod zapisa file-a tijekom moova.

$uploadDir = dirname(FILE) . ‘/upload/’;
$uploadFile = $uploadDir . $userID . ‘%’ . $_FILES[‘Filedata’][‘name’];

(move_uploaded_file ($_FILES[‘Filedata’][‘tmp_name’],$uploadFile))

na kraju dobijem ime filea u folderu upload %imefilea.jpg