Upwork 2000$ do kraja godine[2020] Journey

Ako nije tajna jel možeš napisati tačno šta ti je npr bio ovaj posljednji posao. Razumijem ako ne želiš. Nije da ću ja radit to no me čisto iz znatiželje interesuje.

Kolko vremena trošiš na slanje prijava? Kolko ide po prijavi otprilike? Ja kad zapošljavam pisce imam 4 pitanja još im tražim i onaj cover letter, vjerujem da ne ide baš prebrzo pisanje prijave. Kolika ti je uspješnost tj odnos poslanih prijava/ dobijenih poslova.

1 Like

Posao je bio CSS/HTML - sitne modifikacije.

Konkurencija je dosta velika ali vecinom su copy/paste prijave pa se relativno lako istaknuti. Ono sto sam primjetio bitna je brzina prijave na posao(unutar 20 minuta) od objavljivanja posla jer kasnije ne mozes doc do izrazaja.

Dobio sam 2 posla od ukupno 40 prijava s napomenom da mi je profil nerazvijen, nemam nikakvih badgeva, ukupna zarada 100$, nemam success score itd. vjerujem da je poslje lakse pogotovo ukoliko dobite rising star znacku ili top rated. Znaci u pocetku radit bilo sta samo da se dobe dobri reviewi i biti ekstremno pristojan.

Potrosim cc 2-3 minute po prijavi - natipkam unique prijavu za svaki posao - napisem kako bih to odradio i to je to.

3 Likeova

Meni je takodje ovo bitno kad zaposljavam. Ja malo produzim taj rok, ali vazda mnogo vecu sansu imaju oni pisci (jer samo njih angazujem na apvorku) koji se medj prvima jave. Jos volim vidjeti da su onlajn (zeleni krug) u tom periodu non stop i da mi odgovori na poruku odmah (eto mozda ti valjaju te informacije).

Unikatna prijava te cini boljim od 85% kandidata, a mozda cak i vise… Jos kad bi imao popunjen profil to bi bilo ekstra, mada nesto gledam- cijene starijih naloga sa recenzijama kostaju bas bas mnogo, kako na upworku tako i na freelanceru…

Eto ja nedavno imao jedan projekat… 600$ sam stavio budget, ali sam napisao da svako ko se prijavi napise koliko misli da ce izac, nije 600$ fiksni, neka je i duplo samo da procitaju sve (a nije dug tekst) i kazu svoju projectu. Od 40 ljudi koji se prijavili, mislim da je mozda 10 njih procitalo opis prilikom prijave… znaci ostali svi su imali genericne prijave, tj ono copy paste sto ostalvjaju svima

1 Like

LJudi nista ne gledaju i ne citaju, danas sam postavio oglas u jednoj grupi za pisca i dobio sam bukvalno 10 poruka koje identicno ovako pocinju.
I was scrolling through Facebook group and saw that you're in search of a product description writer
Inace nisam trazio product description pisca…

Naravno, nikoga od njih nisam zaposlio, vec one sa unikatnim pristupom.

1 Like

Kratak update. Dogovaram jedan veci posao sa kojim bih sigurno ostvario planove do kraja godine cak i vise. Pocetna satnica 30 dolara. Sutra imam video call sa klijentom.

9 Likeova

Odraden mali poslic vise radi feedbacka nego zarade - 15 $ trajalo nekih pola sata ali super je stvar sto sam neke stvari i naucio dok sam odradivao posao. Sto se tice ovog velikog deala cekam odgovor - - do petka bi trebao znati dali sam dobio posao ili ne. Radi se o firmi iz Svedske i posao koji bi uz dobar probni rok mogao postati i full time za mene tako da nadam se pozitivnom odgovoru. Ukoliko nece biti jbg. idemo dalje hehe

image

ZARADA: 87.5 $

6 Likeova

Jesi te poslice poceo dobivati nakon onog buildanja profila sto si oglasavao?
Jesi ga uspjeo malo nabildati prije ovih prijava za posao?

U Yugi je svejedno bilo bolje

3 Likeova

Pa gle ovako, problem je bio u tome sto sam imao jedinu ocjenu na profilu od prije 3 godine i ta ocjena je bila 3 od 5 zvjezdica - odradio sam posao ali sam mu napomenuo da mu site izgleda jako lose(znaci kao da mu je brane osobno radio) i to ga je povrjedilo pa mi je dao 3/5 :rofl:

Uglavnom mozes od nule krenut al nije lose bar jedan posao lazirat da barem bolje profil izgleda…

I najbitnija stvar u cijeloj prici - budite maksimalno pristojni i na sve odgovarajte da moze nema problema koliko god glup zahtjev bio(barem u pocetku) - ne gledajte na zaradu i fokusirajte se na dobar review, kasnije koliko vidim ide puno lakse. I da izbjegavajte, Thank you Sir, Yes Sir i takve fore jer kad to vide(ukljucujuci i mene) digne im se zeludac a to je po cemu indijci sami sebe eliminiraju - ponasaju se kao vase sluge umjesto kao ravnopravni ljudi.

Inace evo i stats oko prijave na poslove.

5 Likeova

Update - Odradio sam jos jedan sitni poslic od 15 $ nisam se iskreno bas ni prijavljivao na poslove. Cekam jos za onaj posao odgovor, moguce da cu krajem ovog tjedna imat neki probni rok.

Statsi su mi cudni.

image

image

Problem je u onom prvo klijentu koji mi je dao losu ocjenu pa mi je srozao sve ali budem valjda dugorocno digao to na 90% a to mi je oke.

Imam jos cc 2 i pol mjeseca pa cu morat stisnut malo ali ako dobim neki veci posao kao ovaj to je jackpot e sad jedino je glupo sta ta selekcija jako dugo traje.

ZARADA: 102.5 $

1 Like

Mali update, vezano uz ovaj “veliki posao”:

Dobio sam ugovor na 20$ sat i trebat ce mi cc 8-9 sati da odradim taj testni posao.

Ukoliko sve prode u redu dogovor je 30$ x cc 120 sati u iducih mjesec dana s cime bi ostvario cilj + ovo bi mogla postati dugorocna prica.

I jedna zanimljiva stvar bilo je preko 50 prijava na ovaj posao WTF

8 Likeova

image

Za veliki posao cekam dostavu skica al uletio je jos jedan manji od 50$ povezivanje nekog plugina cc sat vremena posla.

Napomena zaradu racunam bez fee-a koji uzima upwork. Sad gledam u mjesec dana samo 152 $ ali s obzirom na ulozeno vrijeme cist oke, moram gas stisnut iduca dva mjeseca.

ZARADA: 152.5 $

8 Likeova

Kakva je situacija? Jesi dobio veci posao?

image

Imam bolji JS score - odradio sam probni rok, sad cekam - komunikacija je jako dugotrajna i iritira. Ne javljaju se po tjedan dana pa se jave…

1 Like

mislim da od danas vazi revolucionarni update da se vise neocenjeni ugovori ne ubacuju u ionako misteriozni JSS koji je pa jedini minus kod ove verovatno jedne od najboljih platformi ikada za zaradu .

Ima li iko ko se razumije u Wix, Čisto da mi pogleda stranicu i vidi jel se šta bože još poboljšat.
A možda bi nekog i unajmio da mi odradi neke sitnice.

Kako je prošlo ovo sa Upworkom? @petarcro

Nema. Na wixu se malo toga može poboljšat jer je to jedno obično smeće.

1 Like

Ne bih rekao da je Wix toliko loš.
Probao sam ja i na WP napravit ono što mi je trebalo, pa nije dobro ispalo,
Vjerojatno zato što sam u tome nubara.

Malo sam se zaigrao na Wix-u i napravio dosta dobru stranicu, ali mi
treba netko tko se baš baš baššš razumije u Wix.

U početku sam imao velikih problema sa resolution response, ali shvatio sam da se može napravit
dosta dobra stranica ako uspiješ skužit kako napravit dobar posao sa tim.