Upwork i Transferwise - povezivanje i još par stvari

Prvo pohvala za forum, fenomenalna stvar…

Član sam Upworka već duže vrijeme, a u zadnjih par mjeseci sam se dosta aktivirao i radim na jednom solidnom projektu.
E sad, prošao sam već par topica vezano za Upwork, nisam nigdje našao pa me zanima - je li netko uspio povezati Upwork sa Tranferwise borderless accountom? Mislim da bi to moglo uredno funkcionirati na Upworku sa “Add another payment method” i odabiranjem zadnje opcije:

BTW, kod dodavanja mi to nije uspjelo jer dobijam error (iako nemam nikakav dodatni ACH payment):

Dodatno me još zanima, koliko može doći do komplikacija s obzirom na povlačenje novca s Upworka na US account (porez itd)? Trenutno mi Upwork još naplaćuje 25% VAT-a na iznos njihovog service fee-a.

Pozz

nakon malo muke, evo i ovo je riješeno. evo procedure:

  1. nakon reganja na transferwise, potrebno je aktivirati borderless account kroz njihov dashboard i zatražiti karticu
  2. kad se kartica verificira, može se kreirati račun s valutom po želji (mislim da je USD default)
  3. na upworku kod dodavanja novog plaćanja se unose Account i Routing number računa

toeto. prepoznavanje od strane upworka bi trebalo biti instantno. fee-a nema, a vrijeme sjedanja novca je manje od 24h

2 Likeova