Upwork klijenti ne zaposljavaju nikoga?

Ovog ljeta za mene je bilo malo manje posla jer su stalni klijenti bili na godisnjima pa sam se odlucio malo vratiti na upwork. Poslo sam desetak proposala sa pazljivo biranim klijentima koji su do sada potrosili bar 500$
Ono sto me je zacudilo je to sto od tih desetak poslanih proposala niko nije izabrao nikoga. Shvatio bi da me je neko odbio i prihvatio nekoga drugoga ali mi nikako nije jasno da ljudi samo tek tako postaju zahtjeve za posao a ne prihvacaju nikoga.
Jel neko od vas primjetio slicnu stvar?

Moguce je da posluju van Upworka jer su provizije ogromne.

Znaci ugovore sve, razmijene mail i nastave suradnju van Upworka.

1 Like

Hmm to bi bilo moguco ali i pod interviewing je 0 :smiley:

Ja sam nedavno dogovorio suradnju na upwork, platio jedan zadatak i sada preko skype dogovaram sve dalje.

Moguće je i da poslodavac jednostavno nije našao ono što je tražio, ili neki drugi razlog.
Po meni je kontakt van Upworka na zadnjem mjestu, jednostavno stoga što će po meni malo tko riskirati svoj Upwork nalog zbog par dolara (neka je i više). :slight_smile:

Pa pazi, prvo nije par dolara, al hajde i to, mora se od necega zivjeti.Drugo, moras cekati 7 dana da povuces novac, od momenta kad je klijend odobrio novac iz Escrow-a.

Mene je jedna firma nasla tako, dala mi mail da se javim, ja se javio i sada ide sve preko PayPala.

Ne placam nikakve provizije, novac mogu odmah povuci nakon uplate.

2 Likeova

Mislim da nije to u pitanju. Vise je stvar povjerenja jer sistem na upworku stiti obadvije strane i u slucaju da netko ne postuje dogovor imaju nadlezne da rijese stvar.

Da, pa sve to zajedno. Sve je dio iste priče. :blush:

Ja sam nova na Upworku kao freelancer i pred neko vrijeme sam dala desetak proposala i jos nitko od njih nije nikog zaposlio. Tako da i ja imam takav dojam

Ista situacija i kod mene

Evo prosla su tri dana od svih prijava jucer sam dobio jedan interviju ali klijent je bio jako cudan pa sam ga odbio. Danas sam dobio jos dvije ponude ali su obe bile ASAP pa sam mogao prihvatiti samo jednu :slight_smile:

Sva tri posla su imala kvalitetan proposal pisan samo za njih na temelju opisa posla…

Slična situacija je i na drugim freelancer platformama, u mojemu slučaju peopleperhour.com. Do prošle godine gotovo na svaku prijavu i poruku sam dobio odgovor. Onda je iznenada počelo slabiti, trenutno imam 15 poslanih prijava, niti jedan inicijalni odgovor.

Većina sadašnjih oglasa za posao dolazi iz azije ili od ljudi koji nisu zapadnog porijekla no djeluju iz EU, tu se vjerojatno i krije razlog takvog odnosa potencijalnoga poslodavca prema freelancerima.

Odgovorni zapadnjaci su pobjegli na neke druge online platforme, kako što je https://www.toptal.com/

Upwork je promijenio sistem prikazivanja aplikacija kod klijenta, tako da te sistem, prateći neki retardirani algoritam jednostavno zaobiđe i postavi u nepovoljan položaj,

Moje iskustvo je bilo dvadesetak poslatih proposala, 1000+ logovanih sati, 5,0 ocjena i samo jedna ili dvije aplikacije su bile procitana (po statistici pregleda profila) i to od scammera klijenta. U tom perioudu sam cak dobio od Upworka invite za posao, ali na moje aplikacije ne da niko nije reagovao, nego ih klijenti nisu uopšte ni čitali.

Ovdje imate više

Upwork je postao sranje od momenta kada je pokrenut odnosno kada su ugaseni Elance i oDesk.

Jednostavno, nijedna pozitivna stvar nije uvedena, samo su stagnirali, a sve se to pripisuje nekoj poslovnoj strategiji.

Povecane provizije, nestabilnost stranice - vise down nego up, pa i taj algoritam i jos ko zna koje stvari.

1 Like