Uređivanje veb stranice u browseru?

Evo šta želim, npr. nađem jednu web stranicu gdje bi htio ubaciti neki svoj tekst i jednu sliku i to uploadati na moj web.
I nakon goglanja sam pronašao ovo ali ne shvaćam kako da to izvedem.
Evo linkova:
http://www.quickonlinetips.com/archives/2008/07/edit-any-web-page/
http://www.labnol.org/internet/design/edit-web-pages-like-wiki/3832/
Ako neko može da pomogne please

znači, želiš maznit nečji dizajn i kod sebe ga stavit? :stuck_out_tongue:

Ma neee čovječe.
Želim npr. na stranicu slobodnadalmacija ubacit neki svoj tekst i sliku kako bi ispalo da je to objavljeno na njihovoj stranici i tako zeznem prijatelje da se nasmiju.

Pošalji im ova svoja dva posta koja si napisao pa neka se dobro tebi nasmiju.

pritisni CTRL+S spremi stranicu negdje na svoj hard disk i otvori *.html sa nekim tekstualnim editorom, izmijeni tekst, uploadaj na svoj hosting…

Sad sam shvatio…

Imaš uputu za onaj donji link…
U Bookmarske “odvučeš” onaj link “Edit current website” i onda odeš na slobodnadalmacija.hr i nakon što se učita stranica koju želiš editirati klikneš na "edit curr… " iz bookmarka i počenš editirati stranicu.

Probao sam, radi.

Problem je što svi linkovi budu podcrtani i odmah se kuži da je nešto krivo. :frowning:

I mali dodatak…

Nakon što se promjeni tekst, nakon klika na refresh odmah pritisnite PrintScreen tako da se maknu podcrtani linkovi a promjena će biti još uvijek biti vidljiva.

Uh uh, probao sam sve to uraditi i evo šta se dešava:
1- kao prvo, tekst umeće bez problema ali nemogu umetnuti nijednu sliku, sa copy/paste
2-nakon file/save as idem ju otvoriti u bilo kom browseru i nikakve promjene nije snimio, stranica je kao i šta je bila prije moje izmjene

[quote=“pape”]Uh uh, probao sam sve to uraditi i evo šta se dešava:
1- kao prvo, tekst umeće bez problema ali nemogu umetnuti nijednu sliku, sa copy/paste
2-nakon file/save as idem ju otvoriti u bilo kom browseru i nikakve promjene nije snimio, stranica je kao i šta je bila prije moje izmjene[/quote]

Pa bilo bi dobro da pročitaš što ti piše u uputama…

"Though the edits are temporary and disappear the moment your reload that page, the feature is handy if you are printing web pages or even for making fake screenshots. "

Slike nisam probao.

Ako koristiš Firefox, možeš si skiniti plugin koji se zove FireBug iz kojeg naživo editiraš sadržaj sajta.

Iz Chrome-a to možeš i bez plugina, samo desni klik i “Inspect element”

Ok shvatio sam, to je samo privremeno za printanje, ali kako da umetnem sliku pored teksta.
Copy/paste ne radi.

aj ne zajebavaj više, nemaš pojma o osnovama operativnog sistema, a ti bi tu neka sranja radio, ja se ne kužim u nuklearnu fiziku, i ne pada mi na pamet gradit nuklearku, pozz

Dobro dobro Kečko, fala ti, počeli smo i vrijeđati.
Ok ne kužim se baš u Html ali jebiga ja sam magistar a ti se misli.
Magistrirao sam prije 3 mjeseca (4 godine mješao beton na Jadranskoj magistrali)

[quote=“pape”]Ma neee čovječe.
Želim npr. na stranicu slobodnadalmacija ubacit neki svoj tekst i sliku kako bi ispalo da je to objavljeno na njihovoj stranici i tako zeznem prijatelje da se nasmiju.[/quote]

Za slobodnu dalmaciju ti to već imam napravljeno na gotovo identičnoj domeni, pa se možeš javit ako hoćeš da ti ubacim…

( Bilo je smijanja, panike i suza do sada :smiley: )

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja