Uskladivanje AdSense usluge sa EU cookies zakonom

evo upravo sam instalirao za Joomla sustav Joomla EU cookie direktive plugin/modul

dobro radi i ima više opcija prikaza. jedino idem naći jezičku datoteku _ako ju ima :slight_smile:

1 Like

ja nikakvo obavjestenje nisam dobio, jel to vrijedi i za BIH? ili samo publishere iz EU?

Samo za one koji su u EU, jer to i ime kaze: EU cookies law. BiH trenutacno nije u EU, pa samim time, nije problem. Osim, ako ti serveri nisu u EU, gdje bi mogli ici preko servera na tebe.

A tu bih ipak trazio i neko univerzalno rjesenje. Samo za Joomlu, Drupal, WordPress, BananaDance, ovu ili onu skriptu za CMS ili sto vec, mislim da je to odvise specificno i samim time korisno samo onima koji koriste tu skriptu.

evo naso sam jedan sta preporuca adsens…
samo taj cod zaljepite unutar head

vuše na ovom postu:

ja sam ovo ubacio u header, i na računalo se dobro prikazuje. Na mobitelu se ne prikazuje?!

Koji plugin koristis za mobilno prikazivanje? Moras staviti i u njegov header.php

koristim Silktide.
stranica je u htmlu

neki prijedlog, itko? trebam li nesto u css dodati? ili?

ito sam napravil… valjda se nece za mjesec dana sjetit nes novo uff…zakaj nema neki server fajl di bi se takve promjene automatski mogle implementirat na sve stranice?

Silktide se na nekim mobitelima prikazuje, na nekim ne…hm, a obrišem i history

Malo švrljam po webu i vidim da hrpa sajtova koji imaju Adsense, a vjerovatno još veći broj Analytics ne šljivi Google ni 5 posto. Do sutra je zadnji dan da se to postavi a bar 80% sajtova nema pristanak za cookie law. Jel sam ja nešto krivo skužio?

i što će se dogoditi sutra? prestati objava Google oglasa, prestati usluga usluga analitike?

I mene živo zanima, ne vjerujem da će se išta desiti, previše bi oni izgubili da npr. prestanu pružati oglase sajtovima koji nemaju cookie law, ali vjerovatno upozorenje googlea ponovno, no i prije su slali da se napravi što prije, a najkasnije do sutra. Samo me čudi da su se svi oglušili na ovo.

Mogu li oni uopće znat pridržavaju li se ljudi tog?

To je vec doslo, a ja nisam to napravio, ajoooooj. Kad je taj rok zapravo?

Please ensure that you comply with this policy as soon as possible, and not later than 30th September 2015.

Znaci danas je zadnji dan. nista onda cu morati ubaciti to. Svakakcve gluposti izmisljaju.

Šta se dešava sa ovim? A i ne znam gde ste dobili obaveštenje, pošto ja npr nisam dobio nikakav ni mail ni ništa? Većina poseta je iz zemalja van EU ali ima npr Hrvatske itd.

Jesi ti u EU? Možda se zakon ne odnosi na tvoju državu (ako nisi u EU).

Ja sam u Srbiji. Jel bi to značilo da onda nije to obavezno ili? Ipak imam posetilaca iz raznih država, ima tu u EU naravno.