Usporedba trenutnog vremena sa vremenima iz mysql baze

Pozdrav!
Imam sljedeću situaciju…
Korisnik rezervira vrijeme_od i vrijeme_do,koji se zapisuju u mysql bazu.
Samo u tom intervalu korisnik može pristupiti određenoj web stranici.
Nakon što vrijeme istekne(trenutno vrijeme=vrijeme_do),ta stranica se preusmjerava na neku drugu stranicu.
Evo skripte:

E sad…
Kada je u bazi jedan zapis npr. vrijeme_do= 2010-04-12 17:28 i kada ovaj javascript sat dođe točno na to vrijeme,stranica se preusmjeri,znači stvar radi za jedan zapis.Naravno…vrijeme u bazi i na JS satu je u istom formatu.

Međutim problem nastaje kada u bazi postiji više od jednog zapisa.
Tada se stranica preusmjerava samo jednom (obično za najveći zapis,odnosno najveći $vrijeme_do u bazi).
Ja želim da se stranica preusmjeri za svaki zapis,znači kada prikaz sata bude jednak bilo kojem $vrijeme_do koji postoji u while petlji,da se stranica preusmjeri.

Imate li kakvu ideju kako riješiti ovaj problem ???

Pa, prvo - malo si falio podforum.

A drugo, to se da rjesiti puno jednostavnije na serverskoj strani, jednostavno - gledas da li trenutno vrijeme u terminu, ako nije redirektas korisnika sa “header” funkcijom.

[quote=“ivan.skugor”]Pa, prvo - malo si falio podforum.

A drugo, to se da rjesiti puno jednostavnije na serverskoj strani, jednostavno - gledas da li trenutno vrijeme u terminu, ako nije redirektas korisnika sa “header” funkcijom.[/quote]

Ahh…opet taj podforum…sorry,stvarno ne znam di sam to trebao ubaciti ako ne ovdje,ok…možda misliš zbog javascripta ali mislim da se konkretan problem vrti oko php-a pa sam tu otvorio thread,no dobro…

Baš sam mislio dali da odmah u prvom postu napišem o tome zašto trenutno vrijeme ne provjeravam na serverskoj strani,jer sam u prvom odgovoru i očekivao da će se to napomenuti.
Serversko vrijeme bi i meni najviše pasalo,ali u ovoj situaciji ne znam kako bi to drugačije izveo…
Radi se o tome da se pri učitavanju stranice serversko vrijeme ne mijenja dok se stranica ne osvježi(refresh).U tom slučaju bih na stranicu postavio nešto npr ovako:
[HTML][/HTML]
Ali problem je u tome da je na toj stranici live_streaming i pri svakom osvježavanju bi se video učitavao iz početka.
To je razlog zašto sam vrijeme stavio u JS,tako da se sat vrti bez osvježavanja stranice.

Nadam se da nisam u pravu i da neke stvari ne znam:) Bio bih najsretniji da mi netko kaže da je ova situacija ipak izvediva sa serverskim vremenom.

Ali čak i u tom slučaju…tko zna dali bi mi se stranica preusmjerila za svaki $vrijeme_do u bazi,a upravo to sam i naveo kao problem ove priče.

Aha…čekaj malo…mislim da sam sada skužio šta misliš reći…da to izvedem ovako kao u zadnjem postu ovdje
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=26933&page=4

Inače to je stranica koja vodi upravo na ovu ako je vrijeme unutar intervala termina.
Sada sa ove želim vratiti na tu koja provjerava intervale kada vrijeme istekne.Misliš da i na ovoj stranici napravim isti stvar koja provjerava dali je cijeli termin(od-do) u intervalu trenutnog vremena i onda ako nije,preusmjeri???

Ma ništa…
Zaboravite ovaj zadnji post.
Nemoguće je ovo izvesti sa serverskim vremenom bez osvježavanja stranice.
Imali netko tko zna kako ovo izvesti sa JS kako sam i počeo,samo da se stranica preusmjeri za svaki $vrijeme_do u bazi???

Ne da je moguce, nego je potrebno tako rjesiti. Na klijentskoj strani se takve stvari ne rjesavaju, jer predstavljaju sigurnosnu rupu (sve na klijentskoj strani se lako da izmanipulirati).

Da,svjestan sam toga,klijent jednostavno može npr.pomicati svoj sistemski sat po potrebi da se ne izjednači sa $vrijeme_do na serveru.
BTW uspio sam napraviti sa klijentskim vremenom.
Kažeš 'Ne da je moguce, nego je potrebno tako rjesiti.'Ali kako onda to izvesti,dali može malo konkretnije??Ne očekujem rješenje, ali bar ideju i princip na kojem bi to funkcioniralo,ako kažes da se to tako radi.

Ako sam dobro shvatio sto zelis, to bi trebao izvesti sa AJAXom
javascript ti moze dohvatit podatke iz baze bez da reloada stranicu
problem je sto je sa cistim javascriptom to muka isusova radit ali zato postoje

http://jquery.com/
ili
http://www.prototypejs.org/
koje bi ti preporucio opcenito za koristenje kad god nesto javascriptasto trebas

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja