Uspostavljanje LAN-a sa 3+ kompjutera

Evo ovako, znači dovoljno je bilo da samo uključim LAN kabl na oba kompjutera, bez ikakve internet konekcija i sve je super, mogu igrati warcraft 3 preko LAN-a. Ali ono što me zanima je kako da 3 kompjutera povežem na isti LAN? Pošto moj drug ima laptop i doneo bi ga i ne bih da ga iscimam za džabe i ispalim, da li je dovoljno da se priveže kabl na jedan moj kompjuter i njegov laptop, da bi sva 3 kompjutera mogla da se konektuju na isti host ili mi je potreban internet adsl ruter? Ćitao sam na engleskom na guglu, ali mi nije baš sve jasno, jer je i za uspostavljanje LAN konekcije za dva kompjutera isto pisalo Bog zna šta, a ja sam samo privezao kablove i sve je radilo normalno.

Da napomenem da sam povezao moj windows 7 i windows xp komp, a njegov laptop je windows 10

Treba ti switch.
https://www.pcmag.com/encyclopedia/term/58260/10-100-1000-switch

Paše li ovaj? Ovo imam

Ne vidim oznaku, ali prema skroz lijevom konektoru mogu pretpostaviti da se radi o routeru.

Router može glumiti hub/switch za 2 računala, a ako instalirani firmware dozvoljava i za 4 računala.

Internet provideri na svojim routerima uglavnom firmwerima postave da su 2 porta za mrežu, a 2 porta za televiziju/telefoniju. Ako je to tvoj slučaj, onda ništa od spajanja 3 kompa.
Pošalji oznaku svojeg routera , netko će znati rješenje.

A najbolja stvar je da 5 portni switch košta cca 150 kuna :slight_smile:

EDIT:
Tek sam sad vidio da naziv slike sadrži model uređaja. Da, definitivno je riječ o routeru.

Možeš probat Hamachi, svojevremeno preko njega sam igrao masu igrica s ekipom:)

2 Likeova

Spojiš 2 kompa lan kablom na taj ruter, a laptop preko wifi spojiš.

1 Like

Za 15-20 nekih novaca kupiš 5-port switch i miran.

To su bila vremena… NFS Undeground preko Hamachija :smiley:

1 Like

To je ovaj http://itsvet.com/proizvod/tp-link-td-854w-4x-10-100/comp_comp_router/317/437
tako da očigledno može 4, pretpostavljam da samo treba ethernet kablove da nabavim i svaki ubacim u ruter i kompove i to je to :smiley:

80kn u HGspotu i radi svoj posao

Uspeo sam ovo sa dva kompa, tako da moze lok ili kao reseno da se stavi