Ušteda goriva u automobilima :D

Bacite pogled na ovaj oglas

http://www.njuskalo.hr/tuning-snage/eko-usteda-goriva-tuning-oglas-2583584

:hmmmmmm:

Link ti nije klikabilan

Neki dan mi je jedan klijent pričao kako je, dok je bio mlad, po sajmovima prodavao “mušku vodu”. Ta muška voda muškarcima je davala energije za fizičke poslove, i naravno, rješavala je probleme sa erekcijom. Prodavao ju je u ogromnim količinama, ljudi su se vraćali svaki tjedan po još te ljekovite tekućine jer je radila čuda. Litra ljekovite tekućine koštala je 10 tadašnjih njemačkih maraka.

Vodu je radio doma. Na litru vode išlo je pet velikih žlica šećera. Običnog kristal šećera.
Prestao je prodavat jer ga je kaznila inspekcija na sajmu jer nije imao registriranu djelatnost (niti firmu niti obrt, niti je ljekovita tekućina imala dozvole koje mora imati prije puštanja u prodaju).

A ovo mi izgleda da je isto to. :slight_smile:

Vjerovatno zbog toga što je u CODE tagovima, da sam htio postavio bi kao link.

[quote=“dmitrecic”]Neki dan mi je jedan klijent pričao kako je, dok je bio mlad, po sajmovima prodavao “mušku vodu”. Ta muška voda muškarcima je davala energije za fizičke poslove, i naravno, rješavala je probleme sa erekcijom. Prodavao ju je u ogromnim količinama, ljudi su se vraćali svaki tjedan po još te ljekovite tekućine jer je radila čuda. Litra ljekovite tekućine koštala je 10 tadašnjih njemačkih maraka.

Vodu je radio doma. Na litru vode išlo je pet velikih žlica šećera. Običnog kristal šećera.
Prestao je prodavat jer ga je kaznila inspekcija na sajmu jer nije imao registriranu djelatnost (niti firmu niti obrt, niti je ljekovita tekućina imala dozvole koje mora imati prije puštanja u prodaju).

A ovo mi izgleda da je isto to. :)[/quote]

Kakve veze “upaljač” ima s ostatkom elektronike u automobilu. Da mi je vidjeti osobe koje su ovo kupile.

Koliko se razumijem u elektriku automobila, upaljač nema nikakve veze sa elektronikom, možda u skupljim automobilima je vezan nekakvim senzorom sa glavnim računalom i to čisto radi provjere da li je upaljač upaljen ili ugašen pa to prikazuje na displayu. Ne vidim način kako bi to preko upaljača i nekakvog malenog sklopa mogao rasteretiti motor od upaljenih električnih potrošača. Možda (teroetski) bi ti to uspjelo da na upaljač uštekaš drugi akumulator od nekih 200 Ah koji bi umjesto alternatora opskrbljivao električne uređaju na automobilu, ali i to sumnjam…
Mislim da je ipak taj “upaljač cinculator” samo “muška voda” za vlasnike automobila.

Ha, ha, ha, stvarno moraš odati priznanje ljudskoj sposobnosti da jebivjetre. Ja sam mislio da ću naći neki klasični joe-cell ili sl. ali ovo je novo i originalno. Najbolja izjava: “omogućava manje napore elektrike”.

Nisi li ti maestro bio jednom pitao zašto se ne bi moglo naprosto na rijeci izgraditi više hidroelektrana da se dobije više struje? E, ovo ti je opet isti taj princip koji je na djelu u odgovoru na ono pitanje. Nađi tu temu, pa ponovi gradivo. Zakon o očuvanju količine energije.

ma glupost…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja