Uticaj crtice u nazivu domene na trazilice

malo sam pretrazivao forum na ovu temu i dosao sam do nekih informacija ali sve te teme su stare po nekoliko godina, pa me zanima s danasnjeg stanovista da li crtica u nazivu domene ima uticaj na rangiranje stranice, planiram registrovati jednu domenu (recimo da je naziv mojadomena) ali sve domene su zauzete od .com pa do .biz medjutim ukoliko bi isao na moja-domena mogao bi birati sve domene jer nisu zauzete, pa sad me konkretno zanima da li ova crtica ili crtice prave bas veliku razliku u rezultatima pretraga, ne mora mi stranica bas biti u vrhu rezultata pretraga recimo ako neko kuca na google “moja domena” ali bi li mogao konkurisati za bolje rezultate ako npr. pretraga bude “moja domena …(nesto)” ne bi li ta crtica imala veliki uticaj na rezultate ako je SEO dobro odranjen, nadam se da ste me razumijeli

direktnog utjecaja na serp nema, ali donekle ima na javnu percepciju - kredibilitet. Mislim, realno to je veliki BS, ali takvo mišljenje vlada među “SEO elitom”. Evo jedan quote sa moz.com

1. Hyphens

If your domain name is two words (like www.examplesite.com), you may want to separate the words with a hyphen for readability: www.example-site.com. That said, use of hyphens also correlates highly with spammy behavior—and more than one hyphen should not be used in a domain name. For this reason, it’s generally better to stick to domain names containing only one or two words.

EMD je dosta (gotovo totalno) izgubio na značaju, tako da čisto sumnjam da hyphen ima ikakav utjecaj na tvoju ciljanu search frazu/ime domene

jedan malo stariji članak na temu: http://www.werockyourweb.com/domain-name-with-or-without-hyphens

Ovo da je EMD izgubio na značaju nije uopće točno, i ne znam otkuda takav hype oko toga. To možda vrijedi za US tržište, ali mojih nekoliko primjera iz prakse pokazuje da je EMD u našem Googleu itekako zastupljen i itekako pomaže pri rangiranju.
Crtice nemaju nikakve veze, a glupost da stranica izgleda spammy ako u nazivu domene ima više od jedne crtice neću uopće komentirat…

od 20ak stranica što imam 19 je za US tržište, tako da mogu tvrditi da se osjeti blagi pad u longtail frazama koje se dotiću imena domena. Koliko sam upućen (a volim misliti da jesam xd), ide se prema tome da će se E i PMD totalno nivelirati i neće imati nikakav boost do kraja ove godine.

kak ti ne izgleda spammy www.how-to-lose-weight.com (primjera radi - nije aktivan site)? ja cim vidim tako nešto autospam alarm mi se pali. Naravno 2 od 10 će biti normalan niche/authority site, ali cim netko cilja točnu frazu unatoć tomu što je nonhyphen zauzet, lako se da pretpostaviti koji mu je cilj, a i vjerojatno kako planira doći do njega.

to možda anonimnom visitoru nije bitno, ali kada mi vlasnik takve stranice nudi guest post, swap ili nešto treće dobije odbijenicu skoro pa instant

A ne izgleda spammy howtoloseweight.com ? Jednako je spammy kao i sa crticama.

Ne utječu crtice u domeni na ništa :wink:

Iz mojeg iskustva crtica u domeni ne utječe na rangiranje.
Daleko je veći problem brendiranje gdje je crtica totalna banana. Već kod običnog diktiranja maila se osjeti razlika - “crtica”.
Nisam protivnik crtica, ali domene s više od jedne crtice izbjegavam u širokom luku.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey