Utjecaj accaunta na zaradu

Ovako, kupim strani sajt koji ima 5-6 eura dnevno, bomba klik od par desetaka centi, platim u zlatu sajt, stavim svoje oglase o već danima dobijem ovo
1.306 35 2,68% 0,87 € 1,13 € jucer
167 10 5,99% 0,69 € 0,12 € danas
Ne prelazi 2 eura a znalo je biti i do 20 starom vlasniku.
Klik na igricama rastura prema ovome. Sjećam da sam oduvijek tvrdio da google gleda pod kojim je accauntom sajt pa su me zajebavali tu da zarada ovisi i o poštaru. Meni nije smiješno…

Prošlo je tek tjedan dana pa neću paničariti ali ne znam gdje je tu poštenje, što više sajtova imaš i više se trudiš manje zaradiš.

Ako koga zanima, tema o kojoj priča Šime je vjerojatno ovo:
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=22481&highlight=po�taru

Pitanje je da li je pao broj klikova ili je pala cijena klika?
Kakav je broj prikaza?

[quote=“trnac”]Ako koga zanima, tema o kojoj priča Šime je vjerojatno ovo:
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=22481&highlight=po�taru

Pitanje je da li je pao broj klikova ili je pala cijena klika?[/quote]

Pa to.
Da, mislio sam na onu temu, davno je to bilo, samo sam poštara zapamtio :slight_smile:

Naravno da zavisi od accounta.

On je vjerovatno imao dosta kampanja postavljeni samo za njegov account, tako da je njegova zarada bila puno veca.

Sve placement kampanje imaju puno veci CPC ali CPM (barem kod mene) u odnosu na one standardne.

On je imao 1-2 sajta, taj sajt je bio 80% zarada.
To mi je prijatelj, mislite li da se isplati da vratim na njegov accaunt ili bi se ovo trebalo popraviti?

Što nebi trebalo ti biti prema domeni a ne accauntu, recimo ako se neki oglašivač želi oglašavat na tom sajtu a taj sajt je sada kod mene sad, trebali bi ti oglašivači ostati na sajtu.

[quote=“Bugi”]On je imao 1-2 sajta, taj sajt je bio 80% zarada.
To mi je prijatelj, mislite li da se isplati da vratim na njegov accaunt ili bi se ovo trebalo popraviti?

Što nebi trebalo ti biti prema domeni a ne accauntu, recimo ako se neki oglašivač želi oglašavat na tom sajtu a taj sajt je sada kod mene sad, trebali bi ti oglašivači ostati na sajtu.[/quote]

Ne ide to po sajtu, nego po oglasnoj jedinici vecinom (tamo ukljucis da se moze tagirati), tako da bi nove kampanje trebale biti dodijeljene tvom accountu.

Ali ne ide update tako brzo, nego se mora cekati odredjeni period da google uradi update, tj. da na tvoje oglasne jedinice postavi broj prikazivanja i slicne parametre na osnovu kojih oglasivaci postavljaju kampanje.

[quote=“Bugi”]
Prošlo je tek tjedan dana pa neću paničariti ali ne znam gdje je tu poštenje, što više sajtova imaš i više se trudiš manje zaradiš.[/quote]

Ja ovo tvrdim već duže vreme. Sve mi se čini da bi imao mnogo veću zaradu kad bi razdvojio sajtove na 2-3 naloga. Smem da se kladim da bi zarada skočila za bar 30%.

[quote=“nike”]Ne ide to po sajtu, nego po oglasnoj jedinici vecinom (tamo ukljucis da se moze tagirati), tako da bi nove kampanje trebale biti dodijeljene tvom accountu.

Ali ne ide update tako brzo, nego se mora cekati odredjeni period da google uradi update, tj. da na tvoje oglasne jedinice postavi broj prikazivanja i slicne parametre na osnovu kojih oglasivaci postavljaju kampanje.[/quote]

Nisam to znao, znaci preporucas strpljenje?

To, ili vratiti stare codove za adsense.

Ovo drugo mi nije baš praktično mada bi mogao. Ništa, moram čekati i nadati se.

Koristim ključnu riječ games i zadovoljan sam sa cijenom klika. Baš ovo kak si rekao nekoliko desetaka centi dobim po kliku i to traje od 4 mjeseca… Večina je posjeta iz USA i oni daju najbolje klikove, barem meni.

Ovaj sajt nema veze sa games ni igricama.

Sad primjećujem još nešto, imam 3 puta manje prikaza nego na njegovom accautu ali mi je ctr 3 puta veći, posjeta je ista.
Kako to može imati veze sa accauntom, valjda bi se prikazi svugdje trebali jednako brojati.

[quote=“Bugi”]Sad primjećujem još nešto, imam 3 puta manje prikaza nego na njegovom accautu ali mi je ctr 3 puta veći, posjeta je ista.
Kako to može imati veze sa accauntom, valjda bi se prikazi svugdje trebali jednako brojati.[/quote]
Da ne koristi isti oglasni blok na još nekoj domeni.?

Ne, kreirao sam nove oglase, iste pozicije i dimenzije koristim kao što je on imao.
Danas je malo bolje, bilo je par boljih klikova na kraju dana ali to je još uvijek daleko od prije. Prikazi su i dalje jako niski, sa njegovih 7-8 000, meni 1-2 000, ali broj klikova je na istom nivo-u, oko 50 klikva dnevno.

Moguće je da se vremenom stabilizira.

Ja sam prije 1 oglasni blok koristio na svim domenama, sada prije malo vremena sam oglasne blokove odvojio zasebno za svake domene i izgubio jako puno oglašivača.

Zarada je smanjena za 50/60% i trebaće vremena da se vrati na staro.

Pregled po domenama je jako bolji, čak sam negdje pročitao da se oglasni blokovi jednom postavljeni više ne brišu ili mijenjaju zbog oglašivača.

sada vidim da su se vratili oglašivači, logitech.com, dell.com, canon-me.com, philips.com, intel.com, divx.com, yahoo.com, eBay.com, pcworld.co.uk, toshiba-europe.com i nadam se da će vremenom doći na staru statistiku.

Bugi pogledaj koji su oglašivači kod tebe, ima li koji jaki brand.

Gdje se to vidi? Ja sam stoljeće unatrag.

Kužim sada neke stvari. Uvijek me zanimalo kako neki sajt može imati 10$ klik a ja napravim sajt iste tematike, dobijem par klikova mj koji vrijede pola $.
Zato jer se na tim sajtovima nadmeću oglašivači a kod mene ih nema nego se vrte oni automatski postavljeni.

Omogućavanje/onemogućavanje oglasa / Dopušteno

Našao sam ako je to to, 1 - 50 od 290, poredani su po abecedi.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja