Uvod u PHP

Pozdrav svima evo tek sam poceo uciti Php i svida mi se jako jezik samo je problem kako popamtit sve sintakse i sta izvode za sad znam mozda nekih 10-15 osnovnih dal zna ko kakvu stranicu dje ima to opisano sve i koliko uopce postoji tih sintaksa u php sigurno negjde par stotina

PHP: PHP Manual - Manual

PHP | Codecademy

Sa tim sam i krenuo vec sam zavrsio ali nekih 3-4 zadataka nemogu crijesit pojma nemam kako dal ima jos koja stranica slica tome codecademy

https://phpacademy.org/

Hvala na stranici mislim da cu to citav sljedeci tjedan ucit. Koliko treba vremena ako dnevno ucim 4-5 sati php da budem bar neki junior php majstor

Jarane, tvoj volja je velika, ali nije sve u sintaksi :wink:

Ja znam ljude koji znaju PHP a ne znaju programirat, a znam one koji ga jedva znaju i koji razvaljuju u programiranju. Eto toliko :slight_smile:

Kako mislis ovo jedva ga znaju a razvaljuju u programiranju???

pa programiranje nije ucenje, naravno jest jednim dijelom, al nije da ti sjedis 5 sati dnevno i napamet bubas sintaksu. programiranje je cista logika i ako toga nemas bezveze je sve :slight_smile:

sintaksu naučiš u 2-3 mjeseca i to nije problem.
jedno je sintaksa, drugo su problemi koje treba riješiti.

ono što se još uči uz programiranje jesu problemi koje treba rješavati.

npr. uzmimo da čovjek želi naučiti c/c++, naučit će ga za 3-6 mj. to nije problem, a da li će on znati programirati kernel operativnog sustava, neće znati, jer prvo mora naučiti kako operativni sustavi rade, mora poznavati hardware, a za to treba 2-4 godine učenja dodatno.

to je samo jedan primjer.

ako se želiš uklučiti recimo u razvoj linux kernela, uz znanje c-a, morao bi 2-3 godine učiti samo o hardware-u.

zaključak: kad naučiš OOP i sintaksu naučio si u ruci držač čekić i štemajzl, a da li češ znati isklesat konja za 2,3 ili 5 godina to je druga stvar i da li češ naučiti, sintaksa je manje bitna kod OOP-a.

neki da, neki ne.
i još pored ovog moraš nuačiti raditi, a to znači, da komplicirane stvari napraviš na jednostavan način i da se lako održavaju i onda si pravi majstor,
jer inače ćete boljet glava.

da konkretno odgovorim na tvoje pitanje.
važno je d aznaš riješiti problem, da znaš OOP i da u glavi znaš što moraš napraviti, onda lako uzmeš dokumentaciju i pogledaš kako ide sintaksa, ako neznaaš sintaksu to je najmanji problem.

Da se nadovežem na raspravu

zato se dobri, odlični, vrhunski programeri obično nalaze u populaciji sa iznadprosječnim IQom. :zub:

Dobro ti kažu, programiranje se ne buba napamet nego postupno uči kroz rješavanje zadataka.
Linux
Evo ovdje pri dnu imaš udžbenik za php