Uvoz robe u Dubai i prodavnica

Razmišljam o raznim idejama proširenja biznisa ali sve češće u inostranstvu, ovih dana proučavam troškove otvaranja firme u Dubaiju itd.

Pa razmišljam o raznim varijantama i zanima me ako neko ima iskustva ili informacije vezano za proceduru, troškove itd na primer uvoza robe iz Srbije u Dubai? Na primer neki prirodni proizvodi koji ljudi ovde proizvode vrlo povoljno da se to uvozi u Dubai i tamo dalje prodaje.

Kakva je otprilike procedura za tako nešto slično?

Znači regulative, troškovi i procedure me zanimaju, ne isplativost i tržište, to razmatram na drugi način.

I da, zanima me još kako najlakše na taj način targetirati lokalno stanovništvo web sajtom, tj lokalnu pretragu sa sajtom na engleskom jeziku? Da li .com domena ili? Kako najbolje usmeriti rangiranje na taj način za Dubai na primer?

Hvala unapred svima na odgovorima.

Pa treba koristiti njihovu lokalnu domenu, u ovom slučaju je to .ae ako se ne varam.

1 Like

da imaš para nebi pitao tu na forumu… pošto vjerojatno nemaš nema svrhe ni razmišljati o tome

Zahvalan sam ti do neba. :slight_smile:

@kres0 Slazem se s tobom :smiley: Neznam kakva je situacija u Srbiji, no mi u HR imamo nesto sto se zove HGK (Hrvatska gospodarska komora) koju su svi poduzetnici duzni placati u obliku clanarine a ne daje ama bas nikakve informacije ni pomoc ako ne mislis izvoziti :smiley: E tu ti oni mogu pomoci savjetom i kontaktima o uvjetima koji vladaju vani, mogucnostima i sl. Vjerujem da u Srbiji ima nesto slicno … potrazi.

Da, sve je to super, samo ovde se ne radi o izvozu, nego o UVOZU. Ali hvala na odgovoru.

Raspitacu se kod ljudi koji zive i rade tamo pa cu znati preciznije.

Pa uvoz i izvoz ti je isti termin ovisno kako gledas :slight_smile: Ti si u Srbiji ili u Dubaiju? Pretpostavljam da si iz Srbije. Ti zelis dakle uvesti robu u dubai, dakle radi se o IZVOZU robe iz Srbije u Dubai.