Uvoz velikog broja korisnika preko cpanela

Škola ima tri sistema:
web-sajt (joomla 1.5.xx)
sistem el. učenja (moodle)
elektronsku poštu (live@edu) (koji nema bazu na mom serveru)
Glavni problem je što potencijalnih 600 korisnika treba da pravi tri naloga, a to bi mogao i ja da uradim ako bih imao njihove podatke u tabeli (gmail-docs, embed formular na HTML strani, pa kreiram csv)
Prva dva navedena sistema imaju opciju uvoz korisnika sa csv datotekom… Joomla nema tu opciju!
Ako preko cpanel-a vršim uvoz korisnika u Jooml-u moraju li njihove šifre da prođu kroz MD5HASH? Postoji li mogućnost da nekako provučem sve šifre kroz md5hash generator(od jedanput)? Koja su obavezna polja u uvozu ovog csv fajla?
Može li neko da mi da bolje rešenje da objedinim podatke o korisnicima na jednom mestu? Mogu li nekako da povežem te baze podataka?

Joomla ima ekstenziju za uvoz korisnika preko csv datoteke.

Ima više metoda kako sinkronizirati korisnike u različitim bazama, ali za konkretnije treba vidjeti realnu situaciju.

Možda je rješenje da dozvoliš registraciju / ažuriranje korisničkih podataka samo na jednom sustavu (Joomla ili moodle) pa da tamo postaviš trigger koji će ažurirati tablicu korisnika na ostalim sustavima.

[quote=“bojanmilojkovic77”]Škola ima tri sistema:
web-sajt (joomla 1.5.xx)
sistem el. učenja (moodle)
elektronsku poštu (live@edu) (koji nema bazu na mom serveru)
Glavni problem je što potencijalnih 600 korisnika treba da pravi tri naloga, a to bi mogao i ja da uradim ako bih imao njihove podatke u tabeli (gmail-docs, embed formular na HTML strani, pa kreiram csv)
Prva dva navedena sistema imaju opciju uvoz korisnika sa csv datotekom… Joomla nema tu opciju!
Ako preko cpanel-a vršim uvoz korisnika u Jooml-u moraju li njihove šifre da prođu kroz MD5HASH? Postoji li mogućnost da nekako provučem sve šifre kroz md5hash generator(od jedanput)? Koja su obavezna polja u uvozu ovog csv fajla?
Može li neko da mi da bolje rešenje da objedinim podatke o korisnicima na jednom mestu? Mogu li nekako da povežem te baze podataka?[/quote]

A da se ti lijepo predstaviš. kažeš čime se baviš, koji su ti hobiji, itd,itd, a ne samo da ovako upadneš i pitaš nešto zbrda-zdola.

Naravno, extenzija je ARRA user export-import. I odlična je.

Priučen sam u webu…

http://www.geodetskaskola.edu.rs

Hvala puno za ovu ekstenziju, skinuo sam je pre neki dan ali nisam našao nikakva iskustva o primeni. Naročito sam se brinuo za već registrovane korisnike… da ih novi korisnici ne pregaze.

PROBLEM REŠEN

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja