Uzasno spor sajt u WP-u

Eh ovako, treba mi mala pomoc. Sajt mi je nevjerovatno spor, iako je sve maksimalno optimizirano.
Znaci uradjen je minifiy,optimizacija slika, namjesten cache plugin, podesen CF, ali sajt je uzasno spor.

Naime rezultati page speeda u google su 31 mobilna i 45 desktop verzija, na pingdom ide po 22sekunde.

VPS mi je te ostali sajtovi rade normalno, ovdje je negdje kvaka. Ali ne znam vise gdje da pogledam, ima li neko predstavu sta pokusati.

Mozda ti neki plugin ili tema razbijaju cache (imaju nekakav dinamicki dio), mozda imas probleme s bazom.

A evo pregledao sam i plugine ocito nije ni do toga, jer nisam dodao nikakav novi plugin zadnjih 6 mjeseci, prije je sasvim normalno sve radilo. Ali zadnje vrijeme je katastrofalno, optimizirao i bazu da vidim ima li kakve promjene, ali nistaā€¦

Gdje je hosting. Nema valjda broj 4 u domeni ?

Ma nema, knowsrv je. Sa njihove strane je sve ok, kao sto rekoh ostali sajtovi rade sve pet. Ali ovaj mi pravi problem.

Ahh pusti te price. Rename plugin foldera pa napravi test (to ce diseblat sve plugine) ako je sad brzo site, super. Ako nije stavio default temu, ako je sad site brz super, ako nije, mjenjaj hosting.

Probaj s pluginovima. Digni preko FTP cijeli wordpress gore opet.

Da ti nije wordpress sam uradio update wp-a a tema il neki plugin ostali stara verzija pa neki problem oko nekompatibilnosti ? Ja sam imao slican problem sa wp i avada temom, glupost al treba proveriti.
A imao sam jednom i problem sa w3total cache pluginom, pa sam deinstalirao plugin,rucno obrisao sav cache i repove plugina u .htaccess fajlu i wpconfigu i doslo je do ubrzanja.Nagadjanja al mozda nesto ti pomognu.

1 Like

Pa, da ako napravi ovaj moj test onda ce odmah zanti gdje je problem.

Rename plugin foldera pa napravi test (to ce diseblat sve plugine) ako je sad brzo site, super. Ako nije stavio default temu, ako je sad site brz super, ako nije, mjenjaj hosting.

Akos e ubrza nakon renamanja plugin foldera onda je problem u nekom od plugina, ako se ne ubrza onda stavi defaultnu WP temu i ako se ni nakon toga ne ubrza onda je problem u hostingu.

No prije toga mozda bi bilo dobro i ovo sto @webmajstor007 kaze, ali ako se nakraju ispostavi da nakon sveg toga da je host onda ih poljuvat tako jako da znaju.

2 Likeova

Ocito do plugina, sad cackam da vidim gdje je. Pokusao sam sa p3 pluginom ali pokazuje normalne rezultate. No kada uradim renema ucitavanje je 1.4s
Gdje lezi zec :D?

A evo ga W3 cache je problem.
Sa Wp super cache sam je vratio na 1.7s

w3 total cache ti je bolji, pogotovo ako imas VPS. Samo w3 Total Cache treba podesiti kak treba.

A podeseno je bilo sve po ovim preporukamaā€¦

Kojim?

Jel koristis neki memory cache kao memcached? Memcached jako dobro radi sa w3 total cache, samo trebas iamt malo vise rama.

Pa ovi iz hosta su mi poslali bili postavke i to memcached. Ali eto ā€¦

Eh, onda je mozda potrebno pojacat s ram memorijom ili limitirat cache usage. Jel ti to managed hosting? Dobro ni neznam dal to oni rade. Ali moras nekako limitirat to kesiranje. Nesjecam se sad na pamet gdje i kako, ali ako site ne cita iz memorije sto je ultra brzo onda ga cita direkt sto je jako sporo.

Daj vise detalja, kako si podesio w3 total cacheā€¦

Ili ako si to rijesio sa zamjenom za wp supercache onda dobroā€¦

Ipak nisam rijesioā€¦Sada gledam, znaci cim obrisem cache plugin i ponovo vratim u prvih nekoliko minuta se svi rezultati poprave, no nakon nekog vremena se vrati na isto haha
Da li je realno ovo?

Da, jer ocito je nesto krivo podeseno. Morat ces isprobat sve. Mozda memcached ne radi kak treba.

Makni te total cache i supercache i kupi si wp rocket plugin. Najbolji cache plugin ikad. I ako jos dodas sajt na cloudflare stranica ce ti letit.

2 Likeova

Taj sam plugin mislio kupiti, ali skup je u pmā€¦ 40$ godinu dana update i support, a pitaj boga koliko je renew i to za 1 domenu. Da ima neki popust koji bi ga odmah.

edit: evo ga idite na imagify.io registrirajte se, skinite plugin, instalirajte ga i vidit ce te sa strane banner i pise vam kupon za 20%.

edit2: Prilikom kupnje stavite Gibraltar! Da, zivimo tamo sada :slight_smile:

edit3: necu stavit kada sajt uradi load ne ucita cijeli sajt, nego prvo text sto se prije nije dogadalo.