Varanje adsense-a ili ....?

mene drmrgood nije iznenadio, ali milito jeste.

evo sad ozbiljno malo. citala sam nekada davno skoro cijeli forum i sjecam se pocetaka bugija i nekih poznatijih clanova foruma, nekih njihovih postova koji su takodje sa danasnje tacke gledista vjerovatno i njima smijesni. ja sam nekada prije pisala takve postove da su vecini bili presmjesni, nekima vjerovatno retardirani i trolerski. problem je kad neko ne zeli da prihvati tudje misljenje, da se mjenja i da radi na tome da bolje razumije stvari. meni nije strasno sta je ovaj clan gore nalupetao, meni je bezveze sto ustrajava. svako moze ispast glup, ali samo glup ostaje glup. i bas mi je bezveze sto sam kad mi se javio za kupovinu sajta, ja ozbiljno odgovorila :slight_smile:
sve to ne znači da ovaj forum u sljedecim godinama nece dobiti dobrog i uzornog člana u abercrombiju koji ce se za par godina sprdat sa novim clanovima koji se usudjuju razmisljati svojom glavom.

To i je kvalitetan troll post. Kao što već rekoh, uspješno je zatrolala. I mene je malo trznula (na kratko), moram priznat :smiley:

I dalje mislim da se radi isključivo o trollanju. Pa nije mu ovo prvi upis, čitaj prijašnje upise. Čovjek je do sada sudjelovao u XX rasprava i nigdje nije “popljuvan” da je napisao glupost (na brzinu sam bacio pogled na prijašnje upise, ne pratim cijeli forum, slučajno sam otvorio ovaj topic). A onda ovdje ispiše knjigu gluposti, malo prečudno, zar ne?

Ne znam više ni sam zašto imam potrebu više odgovarat kad je po meni ovdje sve jasno. To je u biti ta moć trolla.

nisam citala prijasnje upise, tj. ne sjecam se njegovih postova. evo i ja gledam njegove ranije postove i nema nekih naznaka da će da grune. trava, dosada ili kiša, nešta od toga ga je pomelo.
klasican trol nema vremena pisati toliko normalnih postova pa se izgruvati.

1 Like

Hej ljudi pa skrenuli ste sa teme.
@abercrombie nema šanse da kupiš google.com jer ću ga ja kupit prije tebe. :smiley:

P.S. Jao šta si me nasmijao sve me trbuh boli!

1 Like

Ljudi ulazim na Dnevnik.hr i malo brze skrolam ka dnu stranice i ovo mi se desi… http://prntscr.com/3hayp8 dakle kada kliknem “Slažem se” otvara reklamu adsensa ;D

Da li je ovo još jedan vid varanja ili je problem do mene ? :smiley:

To je svakako varanje AdSensa-a, i pitanje je vremena kad će ga prokužiti i banovati. Mnogi danas u aplikacije za smartphone i addone za popularne internet preglednike, ubacuju i Google Ads. Međutim, u tvom slučaju mislim da si pokupio klasični Adware kao što je Superfish Window Shopper ali oni u ovom slučaju koriste Google Ads umjesto ebay i Amazon affiliate. Preporučujem ti da pregledaš Win registry, pobrišeš sumnjive addone na browserima ili jednostavno reinstaliraš OS.

Što se tiče ove priče o Google, logo i treba da stoji onakav kakav jeste jer je to brand. Nije bitno kakav je logo dok je unikatan i prepoznatljiv, Google Search je prvi i najpopularniji search engine. Neki kao što je @abercrombie postavljaju pitanje zašto je Google tako pojednostavljen. Odgovor leži u tome da Google sve svoje usluge pojednostavljuje za slabije uređaje kao što su smartphone-i, tableti i sl. koji se npr. još ne mogu mjeriti sa Desktop PC. Prije par godina, Google je svoj mail dosta pojednostavio iz istih razloga. Bing i Yahoo se ne mogu mjeriti sa Googleom a primjer recimo lošeg Binga kojeg Microsoft na smartphonima pokušava svojim korisnicima podvaliti gdje im se rezervisao poseban button pa se čak taj jedan button na tim mobilnim uređajima uopšte ne koristi. A sa druge strane, Google iako ima svoju društvenu mrežu ne potencira je ni preko svog najjačeg oružja tj. Google Search-a.

http://geeknizer.com/why-bing-sucks-top-5-reasons/

Korisnici Windows Phone se bore da uklone Bing sa njihovih smartphonea:

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8/239201-bing-search-button-waste.html

I zamisli, @abercrombie, oni taj Bing pokušavaju da zamijene Google-om:

Jesi li vidio od kad je clanak? Od prije 4 godine.

Da, od prije 4 godine. Sve kako bi ovaj član koji uzdiže Bing iznad Google shvatio bit. Bing ni tada ni danas nije bolji od Google, a evo i za tebe nešto svježijeg datuma:

Kada se pročitaju oba članka, da se primijetiti sličnost u oba članka kod pojedinih nedostataka na Bingu, tako da se da diskutovati o tome koliko su oni od toga ispravili u protekle 4 godine.

Ja vec duze vremena guglam s aBingom i meni je sasvim dobro. Sretan sam sto mi daje pouzdane rezultate i usmjerava me u dobrom pravcu, a ne daje mi medju prvih 50 rezultata 90% smeca napraljenog kako bi se zaradila koja kinta od AdSensa

http://blogs.msdn.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/communityserver-components-imagefileviewer/communityserver-blogs-components-weblogfiles-00-00-00-00-05/1884.PLA-screenshot.jpg_2D00_550x0.jpg

A Bing tog 90% smeća nema? I po kojoj teoriji Google ne daje pouzdane rezultate?

A što se tiče oglasa po meni to nije smeće, već prilika da se manje popularni projekti probiju. Što više konkurencije, bolji rezultati i na pretragama i veći trud i manjih i većih projekata da zadovolje naše pretrage.

Neda mi se ulaziti i bespotrebne i bezvezne rasprave tipa čiji je veći. Ti bingaj s Googlom, ja ću guglat s Bingom i svi sretni i zadovoljni.

http://narodnamedicina1987.blogspot.com/

???

Mislim da 5 ad-ova na jednom pageu nije dozvoljeno.

Koliko kopiranog teksta na jednom mjestu :smiley:

Po cemu je ovo varanje ?

Mislim da je to samo da posjetiš njegov sajt :smiley:

Jedino sto ima 5 reklama na blogu :smiley:

@ZimbabvexD nije moja stranica.

@drmrgood 5 oglasnih jedinica na jednom mjestu.

5 oglasnih jedinica na jednom mjestu nikako nije varanje, jer ako ti adsense to nije omogucio sam, to je nemoguce postici i nema nacina na koji mozes pirkazati vise od 3 oglasne jedinice. Recimo i ja kao korisnik adsensea od samih njegovih pocetaka imam tu mogucnost, ali ju ne koristim. To nije premium publisher account, ali nije ni obicni.

@drmrgood e vidiš to nisam znao…