Vaša procjena domene

Koliko bi Vi tražili za domenu naslovnica.net ?

Ako si ti prodavatelj onda reci nek ti daju ponudu. Ako si kupac onda kazi nek ti kazu za koliko bi je prodali.

Ako si prodavatelj, reply sa 50% vecom cijenom nego li su rekli, ako si kupac reply s cijenom 50% umanjenom.

Nakon toga vidis kako dalje…

Stvar je u tome što ja nikada nisam prodavao domenu, tako da neznam procjeniti domenu.

To ti nitko nezna, ako je prodajes i stavljas negdje na prodaju stavi neki nebulotznu cijenu, dok ti se javi kupac onda postupi kao sto sam rekao ako je zelis prodati. Ako ne zelis drzi tu enbuloznu cijenu.

Za mene naslovnica.net vrijedi 10$ dok nekom drugom moze vrijediti 1000$

1 Like

Trenutna cijan domene .net na godaddyu je €11.99*, znači tvoja domena vrijedi toliko.

Međutim, ako ti imaš domenu koju neko želi da kupi i važna mu ja baš ta koju imaš onda je druga priča. U tom slučaju domena je vrijedna onoliko koliko je neko spreman da plati, a to moraš da ispitaš i procijeniš.

Potrudi se da izvučeš maksimum, reci neku visoku cijenu, blefiraj. :wink:

20 najskupljih domena ikada

@brozx
Trenutna cijan domene .net na godaddyu je €11.99*, znači tvoja domena vrijedi toliko.


Po cemu si ti sad zakljucio da njegova domene vrijedi tih 11.99€ ???
Znaci da ima i facebook.com vrijedila bi 13€ posto je na godaddy com domene 13€
Glupost ako covijek prodaje domene zavisi kolko je stara rang i sve ostalo i kakva je potraznja za tu domene ako netko ima dobar projekt zasto da mu nevrijedi i do 10000€

Kralju, jel ti uvijek pročitaš samo prvu rečenicu komentara ili samo ponekad? :grin:

Postoje neki opči parametri kojima se procjenjuje vrijednost domene.

1.) Ta domena jest EMD (exact-match domain) ali keyword “naslovnica” se ne pretražuje u dovoljnoj mjeri da bi imala vrijednost. Vrijednost EMD se računa tek iznad nekih 70k unique upita mjesećno. To je nekakav okvir.

2.) Nije baš brandable domena. Može se desiti da nekome zapne za oko “naslovnica” - kao brend. Ima neki potencijal, jednostavna je i lako se pamti ali to je previše subjektivna stvar da bi se uopče moglo raspravljati o vrijednosti.

Po meni ta domena trenutno ne vrjedi više od cijene registracije (ako i toliko)…
…sve do trenutka dok nekome ne zatreba baš ta domena. A kada i ako se to desi,
onda će vrijediti onoliko koliko će netko biti spreman platiti.

1 Like