Vaša taktika za odabir KW i načini probijanja istog?

Molim stručnjake za SEO da mi malo objasne:

• od kuda krenuti sa SEO-om,
  • kako odabrati KW-e ,
  • kako mi webmasters tools može pomoći
  • kako neku stranicu dovesti na prvu stranu pretraživanja za određeni KW
  • ostalo?

pitam da znam kako odraditi za prvu stranicu iz potpisa.:slight_smile:

Svi kriju svoje znanje o SEO kao zmija noge ili ?

Pa pitao si previse toga, kreni od SEOMoza naprimjer, procitaj par tekstova tamo pa ces vidjet da neke stvari ne kuzis pa ces onda citat dalje o tim stvarima i jedno ce te povlacit za drugim i onda ces skuzit cijeli pricu. Mozda da si uzmes neki knjigu noviju za SEO pa vidis sto sve pise iako to ti sve kurca ne vrijedi dok sam ne probas i steknes osjecaj neki za sve. Opet to je i jako fluktuirajuce trziste gdje nesto sto je vrijedilo prije godinu dvije vise ne vrijedi pa ti mnogi savjeti nece pomoci. Moje neki vrh za cijeli SEO svedeno u jednu recenicu ti je

“Nabavi” link na što više pozicioniranom landing pageau za KW koji zelis rangirat i to ponovi sto vise puta mozes.

[quote=“mestro67”]Molim stručnjake za SEO da mi malo objasne:

Osim milijun drugih način, tu je i koristan alat - marketsamurai.com

Odi u wm tools i pogledaj što piše. Ako postavljas ovo pitanje, mozda se bolje ne upuštati u to.

Moraš puno i pametno raditi na optimizaciji i pozicioniranju. Proces optimizacije, nakon što savladaš osnove, se uglavnom bazira na; zmjenama, testiranju, izmjenama, testiranju, analizi, informiranju, testiranju, izmjenama, analizi, itd… A pozicioniranje uglavnom od optimizacije i konstantne i konkretne gradnje linkova.

To ti je, vise-manje - sve.

To sto pitas je previse opsirno da bi se dali jednostavni i kratki odgovori, a za opsirnije potrebno je dosta vremena, i napisao bi se Tutorijal.
Ako zelis ulagati u SEO, mozse me kontaktirati pa da se dogovorimo da ti radim kompletni SEO paket koji zelis.

@mestro67
Ti si u startu pitao sve ono što sam ja učio u zadnje 2 godine. Poslaću ti na pvt jedan zanimljiv tutorial pa pročitaj. :slight_smile:

[quote=“mestro67”]Molim stručnjake za SEO da mi malo objasne:

• od kuda krenuti sa SEO-om,
    [/quote]

Googlat:
SEO Fast Start

Otici na seomoz i citat sto vise. Ja eto par godina citanja i jos uvijek nisam sve stigao procitat sto me zanima tamo.

Citaj po kategorijama sta te zanima, pogledaj whiteboard friday-e itd.

Dobra stvar jest kad nadjes par jacih SEO blogova da onda koristis site: operater na Googlu pa ako te zanimaju Link Building stvari ukucas u Google ovako nes…

site:
http://www.seomoz.org/blog
link building

I naci ces brdo toga. Isto vazi za bilo koju drugu temu.

Googlaj
site:
http://www.seomoz.org/blog
keyword research

Odes na Google Adwords Keyword Tool, izaberes zemlju, jezik, stavis exact i ukucas pojam koji te zanima pa ti GAKT izbaci jos ideja s mjesecnim brojem pretrazivanja.

Kako odredit koji keyword je tezak ili ne? E to je malo teze, za to ti preporucam da koristis Open Site Explorer i Majestic SEO i provjeravas za rezultate na prvoj stranici za tvoj pojam koji se nalaze koliko Linking Root Domena i Reffering Domena imaju. Naravno, nije sve tako lako jer treba uzet u obzir da svaka zemlja ima nesto drugacije rezultate. Tako da ako ciljas US rezultate morat ces naci neki US proxy pa gledat rezultate sa americkim IP-em.

Ugl. to je sazetak ali morat ces jos upregnut i ucit opcenito SEO stvari jer je nemoguce to svesti u 1 thread.

Prilagodit tu stranicu za ciljani keyword, stavi par puta u text i title tag (naslov) keyword koji zelis.
I onda ide tezi dio, moras sagradit vise linkova nego konkurencija. Drugim rjecima moras imat linkove sa vise razlicith domena/sajtova nego sto to ima tvoj konkurent. Uz to trebas u linkovima stavljat kao anchor/link text svoj zeljeni keyword. Godinu dana kasnije, mogao bi rangirat :slight_smile:

Naravno ovo je totalno pojednostavljeni odgovor. Moras shvatit da ljudi to uce godinama kako ostvarit tako da ces svakako i ti morat zapet i bacit se na ucenje SEO-a ako te zanima kako rangirati dobro na Googlu.

Hvala svima na informacijama ali najviše članu BoneS :wink:

Znam, nisam od jučer tu na forumu i znam da je SEO dugotrajan proces i da bi se o tome moglo puno reći ,ali gdje god dođem vidim uvijek iste fore onpage optimizacija i linkbuilding…ugl.

KW je lako izabrati, sagledaš o kojoj temi imaš znanja, kupiš sto mogće bolju domenu i pišeš. Content is the King! Nebrini za SEO ako imaš kvalitetan sajt SEO se sam radi za tebe. :slight_smile:

Stvar je u tome što za sada imam samo stranicu sa igricama,znači da sadržaj više manje mogu odbiti u startu, potrebno je određene KW koje imaju veze sa igricama progurati do prve stranice pretraživanja. Pa sam htio saznati kako vi odabirete KW, i eventualno u kratkim crtama malo o vašem SEO.u

SEO nije samo onpage / linkovi. Treba dosta kreativnosti i inovativnosti za ugrabit dio kolača konkurentima koji su u igri i 5-15 godina ispred tebe.

BoneS ti je lijepo rekao osnove, to si mogao pročitat i sam za 10 min. traženja, ali nitko ti neće reći kako doći do 10-100k uv mjesecno. To ovisi samo o tebi i tvojim sposobnostima. Da postoji tocna formula, svi bi je se držali i uživali.

Cijeli smisao optimizacije je primiti što više posjeta na što više ciljanih, usko vezanih termina koji su relevantni za stvar koju nudiš / prodaješ.

Savjet: Zapitaj se koji su to termini, iskopaj ih što više, (10 000 - 100 000… neznam koliko ih može biti u tvojoj niši ). “Prodaja” se događa i preko long tail kw-a koji skoro pa i nemaju konkurenciju. Pronađi si par tisuća takvih termina npr.

Složi sajt, za svaki kw po podstranicu bogatu sadržajem vezanim za ciljani kw, makar ti trebalo i 5 godina da ga složiš. ( genericki se da i za tjedan dana ). Gradi sadržaj, traži linkove, pisi viralne postove, budi inovativan, bolji, brzi, jaci, radi po cijeli dan, get social :slight_smile:

Po ovim komentarima izgleda da je SEO znanstvena fantastika za vecinu… Mislim citati 1-3-5 godina nekakve tekstove, zar je stvarno to potrebno? NE, nije…

NHF, ali SEO se radi po “osjecaju”. Ako negdje procitate neki savjet, onda znajte da su ga procitale i tisuce drugih. Btw, u zivotu nisam otvorio ovu stranicu koju navodite - seomoz, a te brojke od 100k/mj posjeta sam presao u prvoj godini…

Konkretno, najvaznije stvari su (po prioritetu):

• originalan sadrzaj!! (koristenje h1-h3 tagova sa kljucnim rjecima, podebljavanje kljucnih rijeci u tekstu, …),
  • povratni linkovi s relevantnim kljucnim rijecima,
  • domena koja u nazivu sadrzi 1 do 2 kljucne rijeci.

I to je vise manje to. :slight_smile:

I mozda najvaznije, iako nema veze sa SEO, ne trositi svu energiju i novce na jednu stranicu, usmjerite to radije na 2-3 stranice, ili mrezu stranica…

[quote=“TomislavS”]Po ovim komentarima izgleda da je SEO znanstvena fantastika za vecinu… Mislim citati 1-3-5 godina nekakve tekstove, zar je stvarno to potrebno? NE, nije…

NHF, ali SEO se radi po “osjecaju”. Ako negdje procitate neki savjet, onda znajte da su ga procitale i tisuce drugih. Btw, u zivotu nisam otvorio ovu stranicu koju navodite - seomoz, a te brojke od 100k/mj posjeta sam presao u prvoj godini…

• originalan sadrzaj!! (koristenje h1-h3 tagova sa kljucnim rjecima, podebljavanje kljucnih rijeci u tekstu, …),

I mozda najvaznije, iako nema veze sa SEO, ne trositi svu energiju i novce na jednu stranicu, usmjerite to radije na 2-3 stranice, ili mrezu stranica…[/quote]

Potpisujem!

[quote=“DavidVictor”]To sto pitas je previse opsirno da bi se dali jednostavni i kratki odgovori, a za opsirnije potrebno je dosta vremena, i napisao bi se Tutorijal.
Ako zelis ulagati u SEO, mozse me kontaktirati pa da se dogovorimo da ti radim kompletni SEO paket koji zelis.[/quote]

Ej nhf, ali citam ti kaj pises na seo usluge sajtu - kad savladas razliku izmedju g+ i SEO pocni prodavat usluge :wink:

Inace, jednostavno je u filozofiji, malo kompliciranije u kolicini posla, digits je sve reko:
Gradi sadržaj, traži linkove, pisi viralne postove, budi inovativan, bolji, brzi, jaci, radi po cijeli dan, get social

Taktika pak, je dosta osobna stvar, ne zbog ne pricanja kako (iako i tog) ali svakako je potrebno iskustvo na vlastitom primjeru.
E i da nebi mislili da su greske lose :slight_smile: Potrebno je i toga.

[quote=“TomislavS”]Po ovim komentarima izgleda da je SEO znanstvena fantastika za vecinu… Mislim citati 1-3-5 godina nekakve tekstove, zar je stvarno to potrebno? NE, nije…

I mozda najvaznije, iako nema veze sa SEO, ne trositi svu energiju i novce na jednu stranicu, usmjerite to radije na 2-3 stranice, ili mrezu stranica…[/quote]

Slazem se s ovim. Sva ta citanja i sve to skupa je shit, dok sam ne probas neke stvari. Kupit ces jednu domenu pa ces se zaje…, na drugoj ce vec biti malo bolje, na trecoj ces imat solidnu posjetu, a kad budes imao svoju desetu domenu, ako si ucio na svojim greskama, moci ces zivjeti od te stranice sasvim solidno.
Ja sam trenutno na stupnju broj 3, a spremam se napraviti i svoju cetvrtu stranicu, za koju imam fenomenalan keyword.
Kad nadjes keyword, koji ima minimalno 10000 exact rezultata mjesecno, odes u google i upises tak keyword. Gledas prvih 10 stranica, koliko imaju backlinkova, koji im je pagerank itd., ako vidis da su tamo vecinom stranice sa malo backlinkova (i bilo bi pozeljno da dolaze sa slabih stranica) i sa pagerankom 1 ili 2, mozes doci u top 10 za 2-3 mjeseca.
I ne zaboravi, sadrzaj je kralj !

1 Like

Samo bi nesto nadoda na to sta je drmrgood napisa, sta mi se cini jako bitno i sa cim se susrecem.
Kad izaberete keyword i kad provjeravate prvih 10 stranica, page rank i broj backlinkova, obavezno se triba pogledat i za koje su te stranice keyworde optimizirane, dogadja se da uopce nisu optimizirane za taj keyword … tu je prostor za rangirat se na prvih par mista, iako ovako gledajuci vam se cini da nemate sanse.

Također iz nekog svog zapažanja, -dobar, autentičan, smisleno posložen sadržaj i onpage seo odrađene stranice pa sve ostalo, no to je za sve ali za niše koje su poprilično zauzete, što kaže digits " long tail kw " i rad i samo rad.

Uzmi 1 mjesec čitanja o SEO…samo čitaj i proučavaj, onda odaberi nekoliko pojmova, koji imaju jako slabu konkurenciju, napiši 5-6 tekstova…i počni raditi linkove. Ovaj projekt nek ti bude test…iskoristi ga za učenje i testiranje.Kad nakon 4-5 mjeseci budeš malo više spreman baci prve mačiće u vodu i počni ozbiljniji posao.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja