Vaše mišljenje o korištenju Wordpress tema sa torrent sajtova

Je, Android je. Naravno da nisam instalirao nikakav sumnjiv. apk file niti neku bezveznu aplikaciju, na mobitelu su bile instalirane samo provjerene aplikacije. Ocito je da je u mobitelu bio neki file koji je moju sifru (koju sam preko moba upisivao na paypal dok sam placao na ebayu preko moba) poslao nekome negdje, vjerojatno na mail. Ali eto, ti si super maher pa bi ti to sigurno na svom mobu otkrio na neki nacin, bez antivirusa i cleanera ikakvih.

Ne, ne bih otrkrio nego mi se ne bi nasao takav “neki fajl” u telefonu, i kada bi se nasao znao bih zasto se nasao i sta sam krivo uradio.

Priznaj da si se igrao barem sa rutovanjem svog androida :wink:

Sigurno ti se ne bi nasao, vjerujem, ti bi ga svojim magicnim mocima otkrio, jer si supermen sa ugradjenim antimalware i antivirus skenerima u ocima, hahahaha, smijesan si.

Nemam skener, nego instaliram aplikacije vecinom sa google marketa a kad bih instalirao bilo sta sumnjivo prvo bih ga nekako analizarao, imas odlican alat na http://anubis.iseclab.org/ gde ces videti da li na primer sumnjiv APK pristupa vitalnim delovima sistem, koja sve ovlascenja dobija i slicno…

Loger ili trojanac ili “fajl” o kom ti pricas je neko ubacio kod tebe, mislim na rucno, ne sa udaljenog mesta.

Da ja sam smesan :smile:

Ako sumnjaš da si prešao preko eksera svakako odi do vulkanizera neka provjeri. Ako je ekser u gumi neka ga izvadi i udari uglu. Ne trebaš gumu mijenjati, osim ako je ekser ušao izvan gazne površine, onda ti ne preostaje ništa nego mijenjati gumu, eventualno za prvu ruku staviti zračnicu.

Na win7 koristim security essentials i tako već 5 godina. Nemam problema jer pazim šta radim. Kući na Ubuntu nemam nikakvu zaštitu, pazim šta radim. Mob nema ništa izvan play store, i vjerujem da je čist po tom pitanju. Ne znam šta si se zakačio, i šta sam pogrešno napisao, ali hajde, nekad treba ispast pametan a teško je ako nećeš drugog predstaviti manje pametnim.
Pišem sa mobitela pa neću dužiti, idem čitati po forumu, lagano uz kavu…

Ne znam ni ja. Verovatno nesvesno zbog ovoga.

Izvinjavam se

1 Like

Koristim sve ove pod GNU GPL licencom sa torrent sajtova i ovih “nulled” sajtova kad god mi trebaju. Od 2008 nisam imao breach zbog takve teme (naravno preletim sve datoteke pogledom na brzinu), necu reci piratske, jer GNU GPL licenca dozvoljava dijeljenje vecine teme, osim onih koji imaju dijelove teme pod nekom drugom.

@hellas konacno post vezan za naslov teme!
Android security strucnjaci - otvorite posebnu temu.

Koristim samo free wp teme.

Ako nadjete temu na nekom sajtu, bilo kojeg od ovih WP theme klubova, mozete da je koristite ako znate bez griznje savjesti… Ako trebate podrsku onda kupite clanstvo.

https://wordpress.org/themes/commercial/

Neki od poznatijih su:
WooThemes
Theme Junkie
WP Zoom
MyThemeShop

Sve teme tih klubova su pod GPL licencom, znaci ne mogu biti piratske/warez po definiciji.

Zakaj imam osjecaj da su 99.9 % ljudi na ovom forumu diletanti koji bas i nemaju pojma o nicemu. Uglavnom nagadjanja i vrijedjanja. A svi kao pametni… Kad sam dosao na forum mislio sam da se nesto moze nauciti a ispada da se nema sto. No tak je valjda na svim forumima…

Može se naučiti. Pogledaj samo topic o aff marketingu. Motivirajuće i puno korisnih informacija. Koji su tvoji interesi?

Ja sam do sada uvijek koristio nulled na svakom sajtu, nisam imao do sada Bogu hvala problema :smiley:

Ma nije, to ti je tak’ zato sto si vjerojatno pametniji i iskusniji od svih drugih pa ti se samo cini da nemas sta nauciti. Nama pocetnicima ovakvi forumi stvarno pomazu.

@japac, CC se samo šali. On je stara iskusnjara :smile:

Varas se… o puno stvari nemam pojma. Al za ni jednu nisam nis naucio na ovom forumu nego eto negdje sasvim drugdje. No nije vazno. Kao sto sam reko slicno je na svim forumima.

Pa šta radiš na forumu? Osim što gubiš vrijeme…

Pa kak da znam da nebum naucil ak nisam ovdje :slight_smile: U stvari vise mi prepucavanja idu na zivce…

Kada se sjetim sebe na počecima, bio sam još i gori od ovih današnjih klinaca. Pojma nisam imao. Doduše, ni sada ne znam puno više, ali onda… E to je bilo prestrašno

ovaj topic ide opasno u offtopic

Davno je otišao