VBA_Excel_pitanje

Pozdrav!

Napravila sam u VBA, Excel [color=“black”]if petlju[/color] koja mi računa rezultat u jednom redu, ovisno o tome koje sam brojeve unijela u taj red, naravno. Sada bih trebala napraviti [color=“black”]for petlju[/color] koja bi mi računala sve ostale redove u tablici (broj redova ovisi o broju kojeg je osoba upisala u ćeliju), ali ne znam kako! :cmolj:

Ako netko zna, molim pomoć :smiley:

Unaprijed hvala :doki:

[quote=“cokolada5”]Pozdrav!

Napravila sam u VBA, Excel [color=“black”]if petlju[/color] koja mi računa rezultat u jednom redu, ovisno o tome koje sam brojeve unijela u taj red, naravno. Sada bih trebala napraviti [color=“black”]for petlju[/color] koja bi mi računala sve ostale redove u tablici (broj redova ovisi o broju kojeg je osoba upisala u ćeliju), ali ne znam kako! :cmolj:

Ako netko zna, molim pomoć :smiley:

Unaprijed hvala :doki:[/quote]

sa for petljom prolaziš do zadnjeg reda ili staviš recimo 1000 i staviš uvjet ako je ćelija prazna izlaziš van iz petlje.
uz uvjet da je svaka ćelija slijedećeg reda popunjena.
ako imaš praznina onda ne možeš ovo.
ali možeš onda ovako

staviš u for petlji do 1000 ili 10000
i provjeriš da li su ćelije popunjenje(obadvije), ako jesu, izračunaš rezultat, ako nisu preskočiš.
i to je to.

Odgovorim ti sutra kada pitam profesoricu, haha

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja