vBulletin vs phpBB3 + Wordpress integracija

Po vašem mišljenju koji je od ova dva foruma bolji - vBulletin vs phpBB3?
Vaša iskustva i preporuke?

Osobno imam phpBB3, zadovoljan jesam, ali sve više uočavam manjkavosti. Želio bih nešto robustno i sigurno.

I postoji li mogućnost integracije jednog od ova dva foruma tako da komentari na nekom wordpressu site budu kao na index.hr tj. da se komentira direkt na forumu, a komentari se prikazuju na situ?

PS. I ovaj je forum u vBulletin :smiley:

Po meni je phpbb3 najgori forum. Slab admin panel, malo mogucnosti, bez plugina i nevalja nista…
vBulletin nije los, ali se placa 195$… Ali on isto nije za velike zajednice u kojima bi radio natjecanja i slicne stvari. On je ipak vise za sluzbene stvari i sajtove kao ovaj, KGB forum i slicno.
Ako otvaras forum za zajednicu uzmi SMF (free) ili IP.Board koji se placa, ali je po meni najbolji sa najvise mogucnosti. Ali uvijek imas warez :smiley:
Index je napravio svoj sajt i forum pa su to spojili. Uvijek mozes naci plugin koji bi ti listao najnovije postove i to na pocetnu sajta…
Moja odluka bi bila IP.Board, a izmedju ova dva vB :smiley:

IP.Board mi se ne sviđa.
To bila forumska zajednica jednog portala. Postoji već phpbb3 tu i dosta je živ, ali sigurnost mu je na nuli kao i rubusnost.
vBulletin mi se čini kao pristojna opcija - forum.hr je vBulletin 3.x.x.x i odlično funcionira.

SMF vidim prvi put.

Još proguglati - hvala.

[quote=“Defton”]IP.Board mi se ne sviđa.
To bila forumska zajednica jednog portala. Postoji već phpbb3 tu i dosta je živ, ali sigurnost mu je na nuli kao i rubusnost.
vBulletin mi se čini kao pristojna opcija - forum.hr je vBulletin 3.x.x.x i odlično funcionira.

SMF vidim prvi put.

Još proguglati - hvala.[/quote]

vb 3 je odlican, brzo radi i ne uzima puno resursa…

vb4 je sada u ovoj fazi bolji od bilo kojeg foruma s kojim sam radio, ali je skupo drzanje ako imas bazu s vise od 100 000 postova, jer moras imati najmanje solidan vps…

realno gledajuci, toliko opcija nema niti jedan forum kao vb, oni koji pricaju protiv njega nisu ga koristili kao administracija/gmod/moderator pa ne znaju o cemu pricam, a i ucp je odlican… vrijedi tih $195

Hvala na odgovoru zero.
Čitao sam puno po google, mnogi ga kude i stavljaju IPBoard ispred njega, najviše zbog velike cijene. Ali i mnogi ga i hvale jer je robustan i siguran.

Ne znam koliko je realno da će se nakupiti 100 000 postova, ali zar je potreban VPS?

Probao sam demo, čini se admim malo kompliciran. Ali sviđa mi se forum i mislim da ću ga uzeti.

A što je s wordpress integracijom u slučaju komentiranja? Gledao sam neke pluginove za WP, ali…

Hvala!

[quote=“Defton”]Hvala na odgovoru zero.
Čitao sam puno po google, mnogi ga kude i stavljaju IPBoard ispred njega, najviše zbog velike cijene. Ali i mnogi ga i hvale jer je robustan i siguran.

Ne znam koliko je realno da će se nakupiti 100 000 postova, ali zar je potreban VPS?

Probao sam demo, čini se admim malo kompliciran. Ali sviđa mi se forum i mislim da ću ga uzeti.

A što je s wordpress integracijom u slučaju komentiranja? Gledao sam neke pluginove za WP, ali…

Hvala![/quote]

za wordpress nažalost nemam informacija, probaj pitati na vbulletin.org forumu, radio sam bridge samo vb3 i joomla sa jfusion, to je radilo odlično…

što se tiče resursa, svaki hoster kod kojeg imaš shared host suspendirat će te čim ti baza poraste jer vb jede resurse, u to sam se uvjerio, a bez optimizacije čak i osrednji dedi ima problema, zato koristim nginx umjesto apachea. uglavnom ovo ti govorim jer trenutno imam forum s ovom statistikom: Teme 70,942 Poruke 983,320 Članovi 14,461
to je baza stara godinu dana, starija koja je imala oko milijun i pol je imala mahere koji su dirali po istoj, odlucio sam se ona za novu…

Ista stvar ti je kod shared-a koristio ti vb3 ili vb4, cim imas aktivnih korisnika preveliko je opterećenje.

Sto se tice admin panela, moćniji nećeš pronaći, treba dosta vremena naviknuti se na njega…
IPBoard je dobar, u nekim dijelovima slican vb-u, ali vise sam za vb…

Iskreno vb vrijedi svakog novca, no mislim da nije isplativ ako ce taj forum biti malo koristen, ipak je napravljen za velike zajednice… ne moram niti govoriti za odlicne vbulletin.com i vbulletin.org forume…

Zahvaljujem!
Nadam se da neću pogriješiti s uzimanjem vb!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja