veličina fonta u div tagu

Imam jedan problem, na koji bi način mogao unutar div taga izlistati linkove da se kreću od vrha prema dolje ali tako da onaj na vrhu ima recimo font-size 20px i da se prema dnu ta veličina linkova smanjuje na 10px a da pritom ja ne moram tipkat za svaki link veličinu?

[HTML]

neki tekst
neki tekst
neki tekst
neki tekst
neki tekst
neki tekst
[/HTML]

Možda složiti PHP skripticu…

Ovisi koliko linkova imaš, da li se ponavlja obrazac linkova na stranici.

[quote=“KillerLoop”]Možda složiti PHP skripticu…

Ovisi koliko linkova imaš, da li se ponavlja obrazac linkova na stranici.[/quote]

Hvala, mislio sam prvo i ja na php, ali evo riješio sam to na ovaj način pa ako će kome pomoć.
Imam tri stupca po 24 linka i samo tri veličine fonta. Prva dva linka 18px, sljedećih 12 u prvom te 15 u drugom i 13 u trećem je 14px a ostalo 12px

za prvi
[HTML]article:first-child a:nth-of-type(1),article:first-child a:nth-of-type(2){font-size:18px;}
article:first-child a:nth-of-type(3),article:first-child a:nth-of-type(4),…{font-size:14px;}
article a{font-size:12px;}[/HTML]

za dugi
[HTML]article:nth-of-type(2) a:nth-of-type(1),article:nth-of-type(2) a:nth-of-type(2){font-size:18px;}
article:nth-of-type(2) a:nth-of-type(3),article:nth-of-type(2) a:nth-of-type(4),…{font-size:14px;}

za treći
[HTML]article:last-child a:nth-of-type(1),article:last-child a:nth-of-type(2){font-size:18px;}
article:last-child a:nth-of-type(3),article:last a:nth-of-type(4),…{font-size:14px;}

sve skupa

[HTML]article:first-child a:nth-of-type(1),article:first-child a:nth-of-type(2),article:last-child a:nth-of-type(1),article:last-child a:nth-of-type(2),article:last-child a:nth-of-type(1),article:last-child a:nth-of-type(2){font-size:18px;}

article:first-child a:nth-of-type(3),article:first-child a:nth-of-type(4),…,article:nth-of-type(2) a:nth-of-type(3),article:nth-of-type(2) a:nth-of-type(4),…,article:last-child a:nth-of-type(3),article:last a:nth-of-type(4),…{font-size:14px;}

Sada mi se pojavio drugi problem. kada mi se link zbog duljine prelomi u drugi red, kako bi mogao taj tekst u drugom redu pomaknut malo u desno?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja