Velike promjene za kreatore YouTube sadržaja

Izvor: https://geek.hr/clanak/velike-promjene-za-kreatore-youtube-sadrzaja/

YouTube uvodi velike promjene koje bi mogle uznemiriti mnoge kreatore video sadržaja na toj Googlovoj platformi. Prema novim pravilima, YouTube navodi da su svi kreatori sadržaja dužni obrazložiti je li njihov sadržaj napravljen za djecu ili ne, kako bi bio u skladu sa Zakonom o zaštiti privatnosti djece online (COPPA) i / ili drugim važećim…

Paznja
Youtube ima nova pravila:

Važno: Svi autori moraju da reaguju u cilju poštovanja Zakona o zaštiti privatnosti dece onlajn (COPPA) i drugih zakona. Pregledajte podešavanja kanala i videa.

Eto, upravo označeno da nije namjenjeno djeci…problem riješen… :sweat_smile:

Bravo. Napokon ce usporit iskoristavanje djece i kreveljenje ispred kamera.

4 Likeova

A i logicno je. Ako neko djete od 3 godine gleda barbike i izleti reklama od mazde, kakva korist za oglasivaca…

Ovo je prilika za https://dlive.tv/, ako sada uloži u marketing i brzo reagira i streamerima omogući neke povoljne uvjete, mogli bi uzeti dobar dio posjetitelja YouTubeu.

Ja se ponadao vraca se monetizacija bez uslova,kad ono glupost.Najgore mi je kad mi stigne od njih da je uradjena promena a ono promenili desktop izgled,pa odma bi ih pogasio.
Kako sad da menjam to a imam 100 kanala?
Sta ako ne promenim da nije nijedan za decu?
Ah tek sadah procitah da je tox zax monetozocvanex kanalex.
To mi smanjuje broj na mnogo manje kanala,manje od 10.

:smile::smile::smile::crazy_face::crazy_face::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

Hmm pa deca gledaju i kucne ljubimce kako to da stavim da nije za decu :zipper_mouth_face:

pa objasnili su ovi s gugl na svojim stranicama što znači “video za djecu”
Kućni ljubimci ne spadaju u video za djecu ali ako otvaraš slatkiše, kinder jaja i kojekakve igračke u 90% videa, onda ti je kanal namjenjen djeci

Ma vidim i ja da su objasnili ali oni menjaju pravila non stop,pa za par dana mogu i to da stave da je za decu,kad skontaju da deca obozavaju da gledaju zivotinje pogotovo mladunce.To vole svi gledati.

Samo ima jedna stvar tu,
ako se oznaci video da nije za djecu a njihova FTC org ili COPPA utvrdi da jeste za djecu a nije tako oznacen, onda mogu da vas tuze po “povoljnoj cijeni” od 42.000 $ po videu !!!

Samo ne znam sta ce ovi kanali koji imaju neke videe a izgubljen je pristup kanalu, zaboravljena lozinka i sl. pa ne mogu da oznace video nikako

Ne znam sta ovo trece sto bude vec oznaceno kada se udje na kanal znaci!?
Ja sam na vecinu stavio srednje e ovaj sa kucnim ljubimcima ne znam kako da stavim.

Dosta ovih yutubera su preko djece razvili i izgradili svoje kanale i djecu treba zaštiti od ovih takozvanih “idola” kojima je psovka svaka druga riječ…

4 Likeova

Gledace njih deca i dalje jer oni se krevelje a to je deci zanimljivo,jedino sto to niko ne moze dokazati da je napravljeno za decu ako neko nekog npr imitira i pravi smesne scene.

Bice tu povuci potegni.
Mozda je sve to napravljeno da silnim ljudima uzmu pare preko tuzbi.
Jel oni svaki iole sumnjiv video mogu da tumace u njihovu korist.
Najsigurnija opcija, da mirno spavate DELETE ACC.

Verovatno je ovo početak kraja youtuba ali videcemo vrijeme ce pokazati na sta ce izac ova njihova politika

Bojim se ovi što se glupiraju i zbog kojih je došlo do toga da neće biti taknuti. A kompanije koje su zapošljavale ljude da bi razvijali kanale za djecu i imaju milijunske subove, otići u vjetar…

Ma ne uvodi ovo YT protiv nas nego zbog zakona,eh sto bi mu mi platili 42.000$ zbog jednog video snimka koji nije prijavljen da je za decu.:crazy_face::crazy_face:

1 Like

Sto si obrisao dobro je objasnio.

1 Like