Veliki pad CTR-a od petka?

Ima li tko sličan problem?

Pad CTR-a od petka popodne, na nekim sajtovima sa 7% na 0.5%.

Traffic jednak, CPC ostao isti, sve ostalo jednako…

Vidim po forumima da nisam jedini, ima ko tu kakvu mudru oko toga?

od kuda su klikovi? ctr ponajvise ovisi o kolicini relevantnih reklama za tvoju stranicu? ali meni nije nikakav pad zabiljezen :S

Kod mene nije, moguce da je vezano za nesto specificno. Javi ako saznas razlog.

7%? Lijep CTR :slight_smile:

Inace, ni ja nisam primjetio promjene.

Možda je nekome završila kampanja preko koga si dobio klikove.

Neki sajtovi s padom su stari više godina i CTR je uvijek bio bez većih odstupanja, tako da nije do kampanje.

Posjete su s većine jezika, tak da nije ni do toga.

I događa se na 4 sajta koji nemaju nikakve veze jedan s drugim.

Bez obzira na stari CTR, sada svi sajtovi imaju oko 0.60, što je, blago rečeno - katastrofa.

]Tu se vodi(la) rasprava na tu temu, a i meni se promjena izgleda reklama čini ko jedini realan razlog.

Kod mene sve po starom, nadam se da mi se to neće dogoditi … Si pogledao kako ti oglasi izgledaju na tim sajtovima. Onaj tip je objavio razliku prije i poslje, kako kod tebe izgledaju oglasi?

Nemam više strelice ( na cijelom adsense accountu )

Ako svima to naprave onda smo u banani (Moja procjena je da će meni osobno past za barem 30 % ako maknu strelice sa mojih stranica)…
Makar primjetio sam da mi ctr na domacim stranicama se lagano vrača na staro kao što je bilo prije strelica zato jer se ljudi valjda s vremenom naviknu.

Nadam se da je ipak u pitanju neki bug i da će to rješit brzo.

Zarada mi je od petka pala za cca 70% !

Mmu im jbm, taman sam se bio naložio na dizanje adsnse zarade :confused:

Meni je sve po starom, nadam se da neće micati strelice nikada.

Kod mene na 3 domene posjete pale za cca 80% i tako promet na adsensu sve u svemu je sreća da je bila zarada jako mala tako da nije velika šteta.
Maknuo sam sve domene sa google-a Alati za webmastere i pun mi je k**** više googla.

Digits daj pogledaj za prošli mjesec kolki ti je ctr za korisnike sa računala i sa kojeg izvora imaš koliko klikova u postocima? Pod izvješće o izvedbi/platforme. Isto si pogledaj koji oglasi ti koliko donose klikova - kod mene je tekstovni i slikovni gotovo pola pola.

Meni je takodjer drasticno pala zarada. Neki kazu da se to odnosi na novi update google trazilice koji je bio 6.3.2013.

CTR za desktop racunala mi je od petka pao za oko 80%.

CTR i dalje pada na cijelom accountu.

Danas npr., osim što nema strelica, imam totalno nevezane adse na sajtovima.

Na svim sajtovima imam iste adse, makar su sajtovi razne niše. (gledano preko brwsera gdje nikad nisam bio logiran)

Tu je cijela tema o tome. Google Groups[1-25-false]

Uživajte u strelicama dok možete :slight_smile:

Nije problem toliki u strelicama nego koliko vidim na tom forumu ljudi se bune na nerelevantne oglase što ubija ctr - pogotovo na micro niche stranicama.

Isto tako jedan je napisao da koristi neki program koji broji klikove na adsense i da je imao cc 180 klikova ali da mu an adsense piše samo 22 klika.

Očito je rijeć o nekom tehničkom problemu. Možda svi koji imaju taj problem su na istom “serveru” tj. imaju adsense accounte na istom serveru jer slabo se priča o tome a i koliko vidim ti i drmgood jedini imate taj problem.

Da, nema nas više od 20ak možda, globalno.

Sutra cu probat sa ženinim accountom na nekom od ovih sajtova pa cu vidjet dal stima.

Ako ne radi, vratili su me jedno 3 godine u nazad sa zaradom.

[quote=“digits”]Da, nema nas više od 20ak možda, globalno.

Sutra cu probat sa ženinim accountom na nekom od ovih sajtova pa cu vidjet dal stima.

Ako ne radi, vratili su me jedno 3 godine u nazad sa zaradom.[/quote]

O kakavom se uzorku radi ako nije tajna, nije isto pasti sa 5 na 2 eura ili sa 80 na 20.

Nije s 5 na 2€

Pa meni je sve uzasno palo,a sto je najgore, rade neke pokuse i sa strelicama na link jedinicama, meni nekad te jedinice imaju malu strelicu ispred linka, a nekad ne.