Vežite pojaseve, stiže majski core update

Nisam nista provjeravala. Smucio mi se ovaj apdejt, -37% danas. Gledacu za 5 dana kad se sve slegne.

Kod mene ovaj stariji sajt -21.7% manje a ovaj mladji sajt -28.1%. Inace bas klasicno apdejt ponasanje sajtova, ide jedan sat se sve vrati na normalno, pa onda 3-4 sata pad i tako ceo dan, isto i juce od 5 sati popodne.
Ali bar ovo ne pada, sto je bitno

Bacih oko za kljucnu rijec gdje sam sa 3. pala na 9. mjesto. Ovakav redosljed je.
1Amazon
2 Wayfair
3 Wayfair
4 Wayfair
5 Wayfair! (Aman *ebote)
6 Overstock
7 Overstock
8 Target
9 Moj sajt
10. Homedepot
11. Neki shop isto
12 Pinterest

Ovako nece ostati, ali nesto ne vidim oko mene nikakve druge osim shopova. :eyes:A nestao i Alibaba, on se sjecam da je bio tu.

1 Like

Ja generalno kad vidim ovakav raspored sajtova u top ten, zaobilazim u jako sirokom luku :smiley: A vidis ipak moze i u top 3 pored svih ovih shopova. Morace da redukuje Google sigurno te wayfair rezultate. Ma najbolje je da prvih nekoliko dana apdejta covek i ne gleda sta se desava, nego lepo na raju vidis rezultat i to ti je sto ti je, ovako samo kidas zivce tokom trajanja apdejta a jako cesto na kraju bude totalno drugaciji ishod.

Jel vam pad vec vidljiv na webmaster toolsu ili rucno pregledate analytics i kljucne rijeci?

Ja gledam u analitici.

mene ovo ne sputava uvijek jer kad nema nekog izbora gugl stavi ove najjače šopove. npr

za ovaj keyword su ranije bili na vrhu etsy amazon redbubble zazzle (dok se nisam pojavio ja :slight_smile: ) i to su webšopovi koji uzimaju ogromni procenat svih keyworda oko poklona, međutim ako nema drugih sajtova koji obrađuju keyword ja znam počesto obradit keyword ako smatram da su tu jer gugl nema ništa drugo da ponudi. i vazda rađe obrađujem takve keyworde nego neke đe ima pri vrhu nekih drugih sajtova koji su pravili gift liste jer uvijek pored tih drugih sajtova budu i ovi jaki ranije spomenuti, bar je tako u gift niši.

naravno nije uvijek slučaj da su ovi i slični jaki sajtovi tu jer gugl nema ništa drugo bolje da ponudi. po meni je dobar pokazatelj ostali koji su obradili temu, ako ih ima i iza ovih velikih sajtova su onda su na tim prvim mjestima ti sajtovi s razlogom.

Za longtail KWe se slazem sa tobom, a ja sam mislio na single proizvode KWe. Npr Samsung S8, uglavnom bude tesko probiti takav KW pre shopova, kad se doda i “review” onda i moze, ali samo ime proizvoda zna da bude jako tesko pored svih shopova. Tu onda bude najbolje da ga nemaju svi shopovi pa se onda lakse probije.

Evo citam po stranim forumima, nekima je promet pao i za do 70 %. Gledao sam na semrush sensor, kaze za jucer 9.4 (10 je maksimum) a danas 5.6.

Nekima je pao, ali je zato drugima narasao. Google je cudnovata biljka.

Kazu da update traje tjedan dana, znaci da tek iduci utorak mozemo ocekivati da ce se stanje smiriti i da ce nam pokazati realne rezultate.

Dve nedelje traje, tako da ima jos tumbanja da bude.

Kod mene je pocelo 28.4 i jos traje, danas ravno nula posjeta sa googla.

Kod mene skocio domaci copy paste, pogurna sa dvije expired domene prije 2-3 mjeseca.

2 Likeova

…i tako dalje… Za bitne keywords
Ja se cudim otkud mi uopste posjete :eyes:

1 Like

Gledao sam malo detaljnije jucer na Googleu za neke keyworde. Cini se da je Google pogurao velike sajtove prema gore a nas male gurnuo dole. Isto tako, za neke keyworde pojavljuju se sajtovi koji nikad prije nisu bili ni u top 30.

Mene je dobro satrao ovaj update. Jos pad zarade zbog Amazonovog smanjenja provizije. Bas neko lose razdoblje :thinking:

Ima jos vremena da se stvari vrate u normalu.

adult sajt

ima li ikog da je profitirao od apdejta?

Kod mene ovako sa affiliate sajtom: